Dream Theater'ın çıkaracağı yeni albüm hakkında düşünceleriniz neler?

İş bu linkte albümün single'ını dinleyebilirsiniz.

1997'den beri seri üretimmişçesine 2 senede bir albüm çıkaran Dream Theater bu sefer sıradışı bir iş yapıp 34 şarkılık hayvan gibi bir konsept albümü çıkaracak.

Grup ciddi bocalama döneminde malumunuz, son çıkardıkları self-titled albüm Dream Theater'a yakışmayacak kadar vasattı.

Ben bu adamların bir iki sene dinlenmelerini, kafalarını toplamalarını falan bekliyorum, ama bunu öneren 25 yıllık arkadaşlarıyla kanlı bıçaklı olacak kadar albüm-turne-yaz arası döngsüne saplanıp kaldılar.

Öte yandan albüm bir konsept albümü, nasıl bir konsept oluşturacaklar, ne amaçladılar ona göre ya çok über ya da çok büyük hayal kırıklığı olacak gibi bu albüm.

En son konsepti 10 sene önce Octavarium'da yaptılar, ondan sonra rastgele yaptıkları hiçbir albüm o kadar da iyi olmadı.

0|0
1|1

En İyi Erkek Görüşü

• Mike mangini çok sevdiğim ve saygı duyduğum bir davulcu. Ama ne olursa olsun grupta bir mike portnoy eksikliği ciddi anlamda hissediliyor. Şimdi grubun malum bir çizgisi var. Ama yeni nesil daha sert daha hızlı parçalara yòneldiği için bu grupta piyasaya ayak uydurmaya çalıştı. Ama tarzları bu degıl. Mike mangini annihilatorde calmıs bir adam. O ayak uydurur ama sevgili solistin sesi uygun değil. john petrucci gibi bir gerçek var grupta. Istese tozunu attırır ama dediğim gibi grubun bir tarzı var. Onun dısına çıkmazlar.

0|0
    0|0
    • Grup tarzının çok da dışına çıkmadı ki progresif bir gruptan bahsediyoruz. Tarz o kadar önemli değil.

Mike Portnoy devrinde Muse'a falan öykünmüştü bir ara grup, tek başına saçma sapan denemeleriyle grubu o yola Portnoy soktu zaten.

Sorun tarzdan çok yaratıcılıklarındaki körelmede bana sorarsan. Yoksa yeni nesil bilmem ne gibi bir sorun yok Six Degrees of Innet Turbulence'dan beri yeni şeyler deniyorlar.

Portnoy'un eksikliği kötü ona birşey demiyorum.

Ama ben son üç albümde ipleri cidden eline almış Petrucci'nin grubun en sevdiğim elemanı olmasına rağmen tutturduğu miksajı falan bile beğenemiyorum. Adam iyice metalhead oldu, grup metal festivallerine falan gider oldu, Petrucci aktif manyetik falan kullanır oldu gitarlarında.

Gün gelecek John Myung 'yeter * , rezillik çıkmasın diye sesimizi çıkarmıyoruz, siktiniz l*n grubu' diyecek bence.

• Piyasa grubu olmak istemelerinin gereği yok.

Dream Theater ilk ortaya çıktığında zerrece piyasaya hitap eden bir grup değildi. Meydan o zamanlarda da grunge gruplarına falan aitti ona bakarsan.

Ne çektiyseler şu piyasalaşma merakından çektiler.

Train of Thought ön ayak oldu buna.

• O degil de dun Portnoy Facebook'da sordugum bir soruya cevap yazdi la. Bundan boyle Portnoy ile kankayiz

Kızlar Ne Diyor 1

• Hatır için dinlenir

0|0
    0|0
    • Bunlara belli olmaz, A Dramatic Turn of Events herkes berbat bir albüm beklerken bence çok iyiydi. Ama 2013'deki albüm çok kötüydü. Bir tek Illumination Theory iyiceydi.

• Projenin bu kadar geniş olması benim beklentimi ister istemez düşürdü. 34 şarkı ne ya Serdar Ortaç gibi?

• Konsept albümü sonuçta. Düz bir albüm değil ki adamlar site yapmışlar, karakterler falan var albümden. Six Degrees of Inner Turbulence'da da eğer son şarkının partlarını sayarsak 14 şarkı falan vardı. Normalde 8 şarkıyı pek aşmazlar halbu ki.

Yine Scenes From A Memory'de de 13 şarkı vardı.

Ha 34 şarkı çok, ama ne anlatmaya çalıştıklarına göre değişir o. Sonuçta sırf anlatımı bitirmek için 40 küsür dakkalı şarkı da yapmışlıkları var SDOIT'de.

http://www.dreamtheater.net/theastonishing

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...