Kapat

Kitaplar sizin için ne ifade ediyor?

mesela kitaplar benim için hazine gibidirler bakmaktan bile sıkılmam, sizin için ne? bir yük? sadece kitap? gereksiz?

• Tarif edilemez bir şey (iyi anlamda)
    A seç
  • Kitap okumayı sevmiyorum
    B seç
  • Öğretmenlerin verdiği bir yük
    C seç
  • Gereksiz şeyler
    D seç
  • Diğer (lütfen yoruma yazınız)
    E seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
okumayı seviyorsanız en sevdiğiniz türü de söyler misiniz? :)

0|0
32|38

En İyi Kız Görüşü

• Kitapları sihirli bir değnek,kütüphaneleri de cennet olarak görüyorum.Bir kitaplığın varsa her şeye sahip olduğunu düşünürüm.Kitaplar ev gibidir,güvenli,huzurlu,sıcak... : )

Daha çok edebiyat,felsefe,psikoloji,biyografi,sanat,politik,tarih(Cumhuriyet Tarihi),polisiye türlerinde okurum.

4|1
    1|0
    • tüm türleri yazmışsın.. anlatım bozukluğu yapmışsın..

• Çok güzel ifade etmişsiniz.. +1

• Teşekkür ederim Hanım-Kız :)

eseginondegideni; birden fazla alan var, anlatım bozukluğu olduğunu düşünmüyorum,bu alanlar zaten kendi içinde de ayrılmış bir edebiyat deyince akla öykü,şiir,roman; politika da kendi içinde sosyal,iç politika...

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 38

• Ünv. den bir hocam; kendine bir ev kiralamıştı ve bu evin içi yaklaşık 100.000'den fazla kitapla doluydu. Ben gitmiştim ve ardından beni evdn kovmak zorunda kaldı, çıkmıyordum çünkü ;) Neyse ben de bir kitap kurduyum, ama ucuz romanlar sevmem, Alacakaranlık, Harry Potter tarzı kitaplar okumam, çünkü saçma geliyor. Daha çok polisiye-psikoloji kurgu manyağı da denilebilir benim için. Okumalarım ise, külliyat şeklindedir. Şöyle ki; bir yazar seçerim ve tüm kitaplarını bitirene kadar okurum hepsini. Zaten haftada bir kitap bitirince hemencecik bitiyorlar. :(

1|0
    0|0
    • şu üniversite hocanın numarasını versene :DD

• vaay :) keşke maddi olarak o kadar bütçem olsaydı evimi kütüphaneye çevirmekte hiç zorlanmazdım doğrusu :))

• O günlerde gelecek ;) Bu arada İkinci el kitap hastasıyım, sağında solunda not bulmak peşinde koşan tipler olurya onların liderleri işte benim. ;)

• sadece tek iyi cevap var. o da çok abartılı benim durumum için. severim okumayı. macera veya gezi kitapları güzel olur. bunun yanında üniversite hocalarının aldırdığı kitaplar var. onlarda tamamen yük. çok karışık anlatıldığından nerdeyse hiç kullanılmayan hazineler. ama yinede yazar hoca olduğundan almak zorundayız işte.

1|0
    0|0
  • Kitaplarına aşık insanlardan biride benim. Her tür romanı seviyorum yeterki ilgimi çeken bir konusu olsun. Kitaplığımda en çok kişisel gelişim ve mesleki alanda yazılan romanlar var. En sevdiklerimden ve hayatımda rol model oluşturan Halim Bahadır 'ın Tutunuş isimli romanı var. Ağır bir aşk dıramı olan kitabın ana fikri mesleğine tutunan, kendisini dağıtıp harab etmeyen erkeğin sonunda sabırla beklediğinde karşısına çıkan fırsatları değerlendirecek gücü kendisinde bulmasını ve hayatının zaman içerisinde nasıl değiştiğini anlatıyor.

1|0
    0|0
  • Mistik dünyaya yolculuk gibi çok özel =) arka planda tarihi şeyler olan tüm kitapları severim biraz aşk ta olsa korkuda olsa arka kısmında biraz tarih kokmalı öyle bir huyum var :)

1|0
    0|0
  • verdiğim kitabı yıpranmış halde getiren arkadaşıma ağır konuştum küstü biraz.

bana ders oldu bir daha hiç kimseye emanet kitap vermedim. arkadaş küser barışır, kitap daha kıymetli :)

1|0
    0|0
  • Benim için okuduktan sonra değerli bir koleksiyondur.Anneme göre toz alınması zorlaştıran yakılası nesnelerdir :D

1|0
    0|0
  • efenim wc ye giderken yanımda olmazsa olmazım kitap

1|0
    0|0
  • Bilgisayar çok ısınmasın diye altına koyuyorum. Faydalılar.

Arada okumak da lazım tabi.

1|0
    0|0
  • kitap kültürdür, bilgidir...

1|1
    0|0

1|1
    0|0
  • Kitap okurken sanki bilgi yumağı bir dede bana bir hikayesini anlatıyor ve hayatın gerçeklerinden bahsediyor.Dersler çıkarmamı kendimi düzeltmemi sağlıyor.Tolstoy ve Dostoyevski severim.Ama bulduysam kaşla göz arasında okur bitiririm.

1|0
    0|0
  • Kitaplar hayattır..

1|0
    0|0
  • politik bilim kurgu hatta becerebilirsem birini yazıyorum

1|0
    0|0
  • Fazla okumam 2 seri bitirdim bu güne kadar, toplam 18 kitap. Aksiyon ikiside.

1|0
    0|0
  • of var ya bide kışın mangalda yanımda varsa bi iki tane şiir kitabı

değmeyin keyfime

1|0
    0|0
  • Eskiden çok okuyordum

Gözlerim yoruldu :)

Bu kitapları tavsiye ederim :

N.H Kleinbaum – Ölü Ozanlar Derneği

Michael Ende – Momo

Nazlı Eray – Kız Öpme Kuyruğu

George Orwell – 1984

Cemal Süreya - Bütün şiirleri

Halil Cibran - Ermiş

0|0
    0|0
    • momoyu okumuştum sıkılmamıştım sonuç olarak fena değildi :) ama ölü ozanlar derneğini merak ettim :) öneriler için teşekkürler :)

• ben teşekkürler :)

• o kadar değerliler ki okumaya kıyamıyorum

1|0
    0|0
  • kitapsız hayat gecermi yaa :)

1|0
    0|0
  • güzel kitapları severim okurum ama dandirik kitaplardan nefret ederim.

1|0
    0|0

1|0
    0|0
  • eşyalarım arasında en çok yeri kaplayan şey

1|0
    0|0
  • hem seviyorum hem sevmiyorum

1|0
    0|0
    • evet güzel kitap oldu mu güzel ama dandirik mi değil mi öğrenmek için denemek gerekiyor :)

• akıl ve zaman boyutlu bir yolculuk

bir time machine

1|0
    0|0
  • AKMAR da saatler geçirmek . işte budur

0|1
    0|0
  • bazen laptopumu yatağa koyunca soğutucusud üz dursun diye altına koyuyorum baya işe yarıyor ama iki tane koymam gerekiyor

0|0
    0|0
  • büyütülecek şeyler değil. okumadan da adam olunur, vakit geçer.. okumayanı kınamaya da gerek yoktur.

kesinlike çok okuyan değil çok gezen bilir.

bunu söyleyen adamın 2000 kitabı var o başka.

0|0
    0|0
  • genelde bilimsel okurum. uzun süredir de okumadım. kendi eksiğim kabul ediyorum ancak bir şey okursam bilgi edinmek için okurum ve kitaplar bunun hızlı bi yolu değil. :)

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Karmaşık gerçeklerin bizim için ne anlama geldiği hakkında düşündürücü ve uyarıcı bir etkisi vardır. Kendi davranış ve duygularımız üzerindeki sis perdesini kaldırır.

0|0
    0|0
  • okuyabilene çok güzel

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 31

• oo bende çok severim gerçekten de hazine yani çok değerli bir hazine kitap bambaşka bir dünya benim için, ben bir kitabı açıp okuduğumda direk o bahsedilen yere gidiyorum içim ferahlıyor farklı düşünceler kazandırıyor insana kitabın sonunda yolculuk bitiyor ve hani sonunda hep düşünürsün vay be falan diye nelerde varmış aslında haklı falan deriz yani kitap insanın ruhuyla buluşması gibi bir şey :)

1|0
    0|0
  • Benim olayım acayiptir, kitap okumayı severim ama okumaya yeltenmeye üşenirim. Ama zamanında bir haftada üç kitap bitiriyordum o günlerimi özlemiyor değilim ...

1|0
    1|0
  • kitap hastasıyım diyebilirim daha çok psikolojik gerelim okusamda bu sıralar grinin elli tonu karanlığın elli tonu özgürlüğün elli tonu serisine takmış durumdayım sanırım bu erotik roman grubuna giriyor ama sandığın gibi bişey değil. okumadan anlaşılmıyor..

1|0
    0|0
  • kitaplar benim için bilgi kaynağını ifade ediyor.romanlar bile aslında bir mesaj taşıyor.hep yazar tarafından verilmek istenen mesajlarla dolu kitaplar raabet görüyor.bu yüzden okuyacağın kitabın yazarını arkadaş seçer gibi seçmelisin...

-genelde bilgi verici kitaplardan hoşlanırım.özellikle dinler ile alakalı.başta kendi inancım olmak üzere şu sıralar satanizm dinine yönelik kitap okumalarım var.romanları çok sıkıldığımda kenimi boş hissettiğimde okurum.

2|0
    0|0
  • Tarif edemiyorum:)Kitap okurken başka bir dünyada oluyorum sanki.Ruhumu dinlendiriyor.Her tür okurum ayırt etmem ama tarih ve psikoloji ağırlıklı okurum.

1|0
    0|0
    • hmm değişik bir seçim :)

• Kesinlikle tavsiye ederim:)Türkçe'ye çevrilmiş 5 kitabı var.Beşini de okudum.En güzeli melekler ve şeytanlar.Kayıp sembolü çok beğenmedim.Genel olarak iyi ama diğer kitaplarıyla kıysaladığımda pek iyi değil.

• hmm tamam teşekkürler :)

• bana göre kitap okumak.. hayal gücünü güclendirmektir.. dinlenmektir.. bi anlik olsada gercek hayattan kopup birisinin hayatini uzaktan izlemektir... mutlu olmaktir... ve kitap bilmedigimiz.. tanimadigimiz dolu bir kelime hazinesidir diye düsünüyorum...

1|0
    0|0
  • tarifsiz, kitap okurken o ana gidiyorum resmen

2|0
    0|0
  • eğlenceli ve hayal gücünü zenginleştiren bir nesne.

0|0
    0|0
  • yaşamımın bir parçası

1|0
    0|0
  • Her tür okurum ben

1|0
    0|0
  • en yakın dosttur kitap benm için gnlde aşk romanları

1|0
    0|0
  • Kitaplarla yaşayan biriyim saatlerce kitapçılarda gezebilirim.

parapsikoloji,metafizik daha çok ilgilendiklerim.

1|0
    0|0
    • parapsikoloji ve metafizik konuları hayatta en çok ilgimi çeken konulardan biridir doğrusu :) önerdiğin bir kitabı söyleyebilrisen çok mutlu olurum doğrusu :)

• Ruh ve Dünya Sertaç Mehmet Temizel bu kitabın serilerini oku.

başka hatırlamıyorum ama var işte bir sürü..

• GEREKSİZ ŞEYLER Mİ ? KİM VERİYO O CEVABI LA.

1|0
    0|0
  • ilk sayfasına yazılacak küçük bir notla en anlamlı hediye :)

1|0
    0|0
  • Hayatım onlar benim:))...

Kişisel gelişim,biyografi okumayı çok severim.

1|0
    0|0
  • ben macera-aksiyon-korku-romantik severim. kitaplar insanların hayal gücünü geliştrir. kitle işletişim araçları gibi beynini yönetmez. olayı kendin yaşarsın ve kendi aklında senaryolarsın. her şey sana bağlıdır. ben televizyon açık olsa bile bakmam. kütüphanem full doludur ve hepside okunmuştur =)

0|0
    0|0
  • kitaplarım çok kıymetlidir pek kimse ile de paylaşmam

1|0
    0|0
  • tarif edilemez birşey... yalnızlıgımı paylaşıyorlar daha ne olsun..

1|0
    0|0
  • İnternette bir resim görmüştüm.Bir kitapçının camında '' bir kitabın verdiği mutluluğu veremeyen nice insanlar var''yazmış kitapçı...Daha ne söylenebilir ki.

1|0
    0|0
  • a dedim çok güzel bir duygudur

0|0
    0|0
  • benım ıcın somut dunyadan soyut dunyaya acılan bır kapı :D

0|0
    0|0
  • kiaplar hayatımın bi parçası yemek yemek gibi yemekten sonra en cok para harcadıgım alan zaten :D

0|0
    0|0
  • tarih,biyografi,bilim,roman türlerini severim.ama okulda hiç ders kitabı götürmezdim yük gelirdi.eğitimimin son 6yılı hiç kitap görmedim.öğretmenler sitem ederdi veli toplantısında.:)

0|0
    0|0
  • kitap demek = okul SEVMIYORUM KITAP OKUMASINI

0|0
    0|0
  • felsefi kitaplar tercihimdir

0|0
    0|0
  • Tarif edilemez bir şey

0|0
    0|0
  • Ağaç.

0|0
    0|0
  • Kitap hayattır diyecek kadar seviyorum

0|0
    0|0
  • UÇURTMA AVCISI (çok güzel sözler var anlamlı ders çıkartılabilir)

BİRGÜN (akıcı duygusal süper bi aşk romanı)

KAYIP GÜL ( BUDA çok güzel anlamlı ,ders çıkartılabilir) 3 üde en çok okunanlar arasınd

Elif Şafak AŞK (Aşkı en sde en güzel anlatan kitap bu 50 tne ders verici söz var içinde altını çizmiştm:D)

BİR YUMAK MUTLULUK VE SERİLERİ (4 kadının aşk aile vs hayatını akıcı anlatan güzel bi ktap)

daha çok var ama aklıma gelenler bunlar bittiğine üzüldüğüm kitaplar 1 gnde bitirdmici çnkü sürükleyici kitap okuma alışkanlığım bunlar sayesinde oldu diyebilirim tavsiyelerim bunlar...

0|0
    0|0
  • kapagi olan ohumalik kitap :)

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    1
Yükleniyor...