Istanbulda kesin gidilmesi gereken yerler nereler?

ocakta 2 haftalığına ist gelcem ve zaman az oldu için iyi değerlendirmek istiyorum bizim kuzenler gitcez iki kız.. ona göre kesin gitmemizi tavsiye ettiğiniz yerler nere? hiç tr ye kışın gitmedim o yüzden biraz heyecanlıyım da :))

Güncellemeler:
cok tskler cevaplar icin,..ben her yaz gidiyorum zaten o yuzden tarihi yerler felan gittim.. ama hic kisin istanbulu gormedim o yuzden merak ettimkisin gidilebilicek yerleri...

0|0
7|16

En İyi Erkek Görüşü

• link al seç beğen uğra .

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Tarihiyerleri mi istiyorsun. yoksa sonradan yapılan yerleri mi ?

alışveriş yapacaksan bakırköy - taksim - mecidiyeköy - şirinevler.- osmanbey -

0|0
    0|0
  • Valla benim için istanbulun en güzel yeri, bizim ev :-D

Pek tarihi değil ama yine de damı akıyor...

Valla istanbul gez gez bitmez ki. Allah bacaklarına guvvet versin. Yine en güzeli sultan ahmet, beyazıtö eminönüö karaköy hattı sanırım...

0|0
    0|0
  • şimdi avrupa yakasından başla Eyüpte pier loti tepesi var harikadir,bakırköy sahilinde gezebilirsin surların dibinde,

ortaköyde bir yemek yenebilir boğaz manzarasi eşliginde...

taksimde biraz gezebilirsin ordan biraz aşşa inip mutlaka Galata kulesine çıkman lazım ,

sonra eminönü tarafina geçip muzelere bakabilirsin istermezssen gülhane parkının güzel

manzarasinda çay içebilirsin,

sonra eminönünden üsküdar vapuruna binerek kız kulesini gezebilirsiz gezmeseninz bile karşisindan bakmak yeter...

.

sonra Çamlıca tepesine çıkabilirsiniz mukemmel manzarasi vardir hele birde kışın karda varsa tamam :)),

birde boğaz turu var 6 saatlik karadenize kadar gidip geliyorlarmiş çok merak ediyorum aslında 1.5 saatlık turlar var Fsm köprüsüne kadar gidip geri dönüyor ama zamanınız varsa bunu yapmanizi öneririm..

bunlardan yarısını gezssen tamam :)

0|0
    0|0
  • -Sultanahmet : Turistleri görüp kendini turist havasına sokabilmek için.

-Taksim : Tüm pisliklerin Saat 23:00 den sonra nasıl bir arada toplandığını görmek için.

-Adalar : Türkiye ve İstanbulun deniz aşırı nasıl göründüğünü Görmek için.

- Layla : İstanbula gittim diyebilmen için ( Layla istanbuldaydı dimi Arkadaşlar..)

0|0
    0|0
  • ayasofya gülhane parkı sultan ahmet galata kulesi üsküdar kadıköy haydarpaşa beşiktaş taksim beyoglu

0|0
    0|0
  • tarihi yarımada diye adlandırılan haliç, sultanahmet, yerebatan sarnıcı vs.

rumeli caddesinden başlayıp, nişantaşı, maçka ve akaretlerden inerek deşiktaş, ortaköy, bebek, arnavutköy emirgan sahili.

anadolu ve rumeli kavakları.

adalar..

istiklal ve galata kulesi, topkapı (tomtom mahallesi de görülmeli), eminönü, süleymaniye (eğer tarihi yarımada turunda yer almadıysa)

caddebostan, bağdat caddesi

çamlıca'da manzara izlenmeli.

0|0
    0|0
  • fikirtepe'de felsefe konuşmak, kuştepe'de doğa gezintisi, gaziosmanpaşa sarıgöl' de su balesi izlemek, bağcılar papazköprüsü'de kültürel bir atmosfer yaşamak, tarlabaşı'nda insan manzaraları , sadabat viyadüğünde günbatımını izlemek..say say bitmez..

0|0
    0|1
  • İstanbul'u 2 haftada değil 2 ayda gezemezsin ama tarihi yerlere gitmeni tavsiye ederim..

0|0
    0|0
  • aklın varsa gelme bu trafikle hiç biyeri gezemezsin

0|0
    0|0
  • istanbul da galata nın altında iç ve orada tiyatro yapanlar varmış onlara takıl.

birbirlerini tanımıyorlar ve orada tanışıyorlar ve gayet güzel eğleniyorlar ;)

0|0
    0|0
  • Istiklal c

Bagdat c

Istinye park avm

Ortakoy

Bebek

Nisantasi

Ben hepsinin ortasindayim seni gezdirir:))

0|0
    0|0
  • sultan ahmet aya sofya yere batan sarnıcı kız kulesi vapur la deniz turu aklıma gelenler daha çok var.

0|0
    0|0
  • my home beklerim

0|0
    0|0
  • adresi vereyim mi annem ?

0|0
    0|0
  • Topkapı sarayı,Ayasofya ve o civarlardaki tarihi yerlere bak işte,yedikule zindanlarıa olabilir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Nisantasi, Kapali Carsi, Istinye Park, Bagdat Caddesi = alisveris

Camlica Tepesi = aksam yemegi

Ortakoy = kumpir

Tophane + Taksim = nargile + barlar, konserler felan

Pier Loti, Kiz Kuesi, Galata Kulesi, Kadikoyde balik ekmek.

Muazzam bi sehir! Bu arada hangi ulkede kaliyorsun? UK..

0|0
    0|0
  • Emirgana mutlaka uğra :)

0|0
    0|0
  • taksim ortaköy bağdat caddesi olabilir

0|0
    0|0
  • Eminönüne git bir balık ye , Kadıköy sahilde bir çay iç,beşiktaşa gel inönü stadımızı artı dolmabahçeyi gör,ordan taksime çok istiklalde yürü ,cevahir avmye uğra mutlaka mecdiyeköyde.

0|0
    0|0
  • Taksim yeterde artar yaa:)

0|0
    0|0
  • adalar`i görmek isterdim ben..

0|0
    0|0
  • Anadolu yakasına gidebilirsen eğer Yakacık'a mutlaka git ve istanbulun balkonundan bak adalara...

0|0
    0|0
Yükleniyor...