Türkiye'de bir kültür devrimi olsa bu sizce ne olurdu ?

Türkiye'de bir kültür devrimi olsa

bu sizce ne olurdu ?

• İlköğretimde 3 dilde eğitime başlanması
    25% (2)50% (3)36% (5)Oy Ver
  • Kitapların vergisiz olması
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Öğrencilere öğretmenini seçme hakkı verilmesi
    12% (1)0% (0)7% (1)Oy Ver
  • Üniversiteye sınavsız girilmesi
    63% (5)33% (2)50% (7)Oy Ver
  • Bence...
    0% (0)17% (1)7% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|18

En İyi Kız Görüşü

• Hastanelerde hekimimizi seçebiliyoruz, okulda öğretmenimizi seçebilmek uzak bir gelecekte değil bence.Ama eğer böyle bir şey olacaksa, olmadan önce üniversiteye sınavsız girilebilecek.Zaten bunun için çalışmalar yapılıyor..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Yalnız burada yanlış anlaşılma olabilir,kültür devrimi derken,başka milletlerin kültüründen yararlanarak değil de,o milletin kendi kültürüyle birleştirerek yapılmalı.En basiti Atatürk'ün yaptığı devrimlere bakarsak bizlere geçmiş kültürümüzü hatırlattı,Osmanlı'nın yaptığının aksine.

O yüzden bir kültür devriminden söz edeceksek içinde demokratik,ulusal,laik bir kültürü barındırmalı.Ben bunu eğitimde değil siyasette kullanmak isterim,milli bağımsızlıktan söz etmek için öncelikle milli bir ekonominin olması görüşündeyim.Ekonominin düzelmesiyle her şey iyiye gider.Bu yüzden ekonomik kalkınmayla ilgili bir şeyler olurdu.

0|1
    0|0
  • bence "aç ayı oynamaz" devrimi olurdu...

daha akademik bir dille maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisi.

önce milletin karnı doyacak! sonra kültür oluşturabilmek için gerekli olan; aklın ve ilmin önderliğinde, toplumun gerçek ihtiyaçlarına cevap verecek yönde ve bireysel gelişimi gerçekten destekleyecek, "tek tip"leştirmeyecek eğitim modelleriyle; kendi koltuğuna değil, vatana-millete gerçekten hizmet edecek kadroların seçimiyle bir devrim olurdu...

0|2
    0|0
  • liseye kadar her öğrenci aynı eğitimi görüp daha sonra bir sınava tabii tutulup yeteneklerıne göre bölümlere yönlendirilmesi gerekirdi. coğu kişi bilinçsizce lise okumakta bu da başarısızlıga neden oluyor. herkes mühendis doktor olacak değil her meslekten ınsana ıhtıyac var ama önemlı olan bilinçli bir sekılde o meslegin egitimini alarak yolunu çizmesi

0|1
    0|0
  • şıklarına göre cevap verirsek C ve D .. özellikle ikisi ile büyük bir devrim olacağını düşünüyorum.. ben denk gelemedim bari juniorlarım denk gelse :))

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• ilkokul döneminde çocuktaki cevheri keşif edecek alt yapıyı oluşturup ona göre mesleki yönlendirmeler yapılmadığı sürece bir cacık olmaz bizden.

3|2
    0|0
  • Üniversiteye sınavsız giriş hayal ettiğiniz kadar güzel bir şey değil. Bu defa üniversiteler özel okullarda okuyan öğrencileri öncelikle almak istediği için orta halli ailelerin çocukları açıkta kalıyor. Çocukları üniversiteye girsin diye ilkokuldan özel okula gönderilen çocukların masrafı özel üniversite okumaktan daha fazla.. Türkiye de arz talep arasında denge (nitelikli iş gücü arz talebi) oluşmadan okullar ile ilgili bişicik olmaz.

0|2
    0|0
  • C-D diyorum.+

Kişileri belli bir kriitere sokup Hangi dalda yetenekli oldugunu ögrenip ona göre yönlendirmek. sınav vb şeyler olmamalı.

0|1
    0|0
  • Kitapların vergisiz olması

0|1
    0|0
  • Önce dinlemeyi,konuşmayı öğrenmeliyiz.en büyük kültür devrimi bu olurdu.Sonrasında okuma alışkanlığı kazanmak,yeteneklerinin farkına varmak ve ona göre yönlendirilmek vs vs

0|1
    0|0
  • eskiden köy enstitüleri vardı,komünist işidir diye kaldırdılar.gerçi saçma sapan bi sürü şey de vardı ama iyi bişeydi yine de ..ona benzer bişey olabilirdi.sadece köylerde değil şehirlerde de..halk eğitim merkezleri var ama bi işe yaramıyo .zaten okumuş kişiler sertifika falan almak için kullanılıyo..kentlerde bütük teknoloji merkezleri eğitim merkezleri olmalı.saçma sapan işler değil teknik yararlı şeyleri halka öğretmeli.ülkenin müzelerinden sosyolojiden musluk tamirine kadar.

gibi gibi.

0|1
    0|0
  • her önüne gelen üniversiteye alınmamalı. bana en mantıklı geleni A şıkkıdır eğer o eğitime başlanan 3 dilide az çok öğrenseler ilerde kendilerini daha da geliştirerek iyi yerlere gelebilir insanlar ve ülkenin kültür seviyesi giderek yükselir. şimdiki sınavlı sistemle bile üniversite mezunları iş bulamıyor ki sınavsız girilirse işsizlik ne hale gelir düşünemiyorum

0|1
    0|0
  • Sınavsız eğitim. At gibi yetiştiriyorlar at. Sınavı kazandın okudun yine işsizsin. Bana kalırsa eğitim okuma ve yazmadan başka bir şey olmamalı. Çocuk istediğini öğrenir sonra. Benim becerilerime göre değil topluma göre sınava sokan zihniyete kafam girsin.

0|1
    0|0
  • Ne zaman bu ülkede eğitimciler en çok para kazanan ve saygı duyulan meslek olursa o zaman kültür devrimi olur..

0|1
    0|1
  • 2002 yılında akp nin seçimi kazanması ve hükümet olması bahsettiğin devrime örnek olabilirmi acaba.

0|1
    0|0
  • Üniversiteye sınavsız girilmesi D::D

0|2
    0|0
  • C ve D iyi olur . Ama bunlarin olmasini yetkililerin dusunmesi bile buyuk bi olaydir

0|1
    0|0
  • F-) Demet Akalın'ın kültür bakanı seçilmesi

0|1
    0|0
  • Nicin bana biraz tanıdık geldi benimkisine mi benziyor ne ?

0|1
    0|0
    • bence bir benzerlik yok

ben eski üyeyim :)

siz istiyorsanız nikini değiştirebilirsiniz

• Senin yaşın benden büyük sen ne dersen o olur eyvallah diyorum saygılar ( :

• yok kalabilir de bence bir sorun yok

516 puana gelmişsin emeğin boşa gitmesin dostum

Allah razı olsun

• Türk kızlarının bir kültür devriminden geçmelerini isterdim.

0|1
    0|0
  • bence devrim dille olur.. umarım öyle bişi gerçekleşmez önümüzde ki 300 yıl boyunca

0|1
    0|0
  • İlköğretimde 2 dilde eğitim başlar gibi görünüyor en yakın zamanda.

0|1
    0|0
  • bu devrimlere sıra gelene kadar daha neler var neler arada

0|1
    0|0
Yükleniyor...