Piano ve elektro gitar uyumu hakkında ne düşünüyorsunuz?

İkiside ayrı tarzlara ait olabilir belki ama ben ikisinin uyumuna bayılıyorum. Yani bir parça aynı anda hem elektro gitarla hem pianoyla çalınınca büyüleniyorum.

• İkisi birlikte çalınınca harika bir uyum olur, büyülenirim.
    60% (6)50% (4)56% (10)Oy Ver
  • Ne alaka? İkisi birlikte saçma sapan bir ses çıkar ortaya, beğenmem.
    40% (4)50% (4)44% (8)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Farklı iki müzik aletleri her zaman güzel sonuç çıkartır :)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İkisi birlikte çalınınca harika bir uyum olur, büyülenirim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Ben de ikisini seviyorum, ama elektro gitarın kuvvetli yelpazesi, o güçlü boşluk dolduruculuğu etkisi karşısında piyano zarifliği alt bir sınıfta kalıyor; bundan dolayı elektronun piyanoyu önünü kestiği yönündeyim. Piyano ağır tonda çalınmadığı sürece elektro gitarın o egzotik oluklarında işbirlik yaparcasına kendisini hissettiremez, kanaatindeyim.

Aslına bakacak olursak bir diğer yanım ikisinin de birlikte pek hoş gitmediği yönünde. Piyano genelde arkaplanı doyurmak için tercih ediliyor, veya piyanoyu bir şarkıda salt bir şekilde alınması durumunda tadından yenmez durumuna geliyor, bu onun ne kadar yüksek düzeyde aslında etkin ve doyurucu bir alet olduğunun kanıtlığını yapıyor aslında. Elektro keza, gerçekten sağlam, dalgalanımlı, güç dolu itici bir ses. Bunun ikisini aynı ortama koyduğunda arkadaşa sunduğun link gibi insan hangisini dinleyeceğine karar veremez olur, ortaklaşa bir cümbüş doğar ortaya, bana göre.

İkisi de etkili, ve kıytırıktan olmayan donanımlı sesler oldukları için, yalnızca birini yeğlemeyi seçerim ben. Elektro da şarkıyı yükseltme ve background oluşturma bakımında doğru kullanıldığında kulağa enfes melodiler doğuruyor: örneğin şu tarzda bir elektro benim acayip hoşuma gidiyor. (Gerçi bilmiyorum, haksızımdır belki bu konuda, elektro olduğundan da şüpheliyim.) https://www.youtube.com/watch?v=-EwymF-o-BM

0|0
    0|0
  • Ne alaka? İkisi birlikte saçma sapan bir ses çıkar ortaya, beğenmem.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...