Lolita filmini izlediniz mi?

Film evlendiği kadının 14 yaşındaki kızına olan aşkını ve seksüel ilgisini anlatan bir kitaptan uyarlama.

Kubrick'in filminde ikili sadece aynı pipetten içerken 97 yapımı filmde her haltı yiyorlar ve insan esas karakter olan sübyancı adamdan tiksinirken aynı zamanda o çaresizliğine acıyor.

Milyonlarca farklı yorum çıkartabileceğiniz izlemesi oldukça zor bir film.

Sizin düşünceleriniz neler?

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• jerremy irons performansı başarılıdır.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Değermi önerirmisin

0|0
    0|0
    • Kubrick'in çektiğini kesinlikle izlemelisin. Diğeri de jeremy irons'un oyunculuğu sebebi ile izlemeye değer ama herkesin kaldırabileceği bir film değil bence :)

• Ne bakımdan kaldıramaz

• Ahlaki değerlerini bir kenara bırakman gerekiyor filmi izlerken. Pedofili konulu.

Erkekler Ne Diyor 4

• Hangisini izledin? Kubrick yorumu daha efsanedir
    Sonraki cekilen daha cok cinsel gondermeler varken, kubo ise falluscu freudisyen gonderme yapar. Iyi filmdir vesselam. Tavsiyemde otomatik portakali izlemendir.

1|0
    0|1
  • filmler hep erkeğin aleyhine olan feminen filmler. niye sapık bir kadınla ilgili doğru düzgün bir film yok. insan düşünmeden edemiyor.
    milletin aklını sürekli erkekleri kötüleyecek şekilde empoze ediyorlar.
    subjektif filmleri izlemem.

0|0
    0|0
    • Vardır mutlaka. Kült filmler arasına girememiş olmalı. American Beauty de erkeğin acınası haline değiniyor mesela. Daha sık karşılaşılıyor olmasından kaynaklanıyor.

• Ahah hocam sen sinema tarihini cok yanlis okumussun. Amerikan filmerinin bircogu kadin karakterleri kotuleyen erkege muhtac olarak resmeder. Ahaah biraz kitap oku da bilgilen cahil. Subjektif filmleri izlemezmis. Sinema da objektivite ye dahil birsey bulamazsin. Her zaman subjektiflik vardir, cahil seni. Git biraz woman studies in cinema uzerine arastirma yap..

• @fantazma ne diyon l*n kamil. izlemişmiş te öğrenmiş kızlara yalamalık yapıp ayar etme beni. subjektifliği erkek aleyhine kulanamaktan bahsediyorum. götünle anlarsan böyle cevap verirsin. birde türkiyeden haber ver bana. bir kadını kötülessinler ülke ayağa kalkar mal herif.

• izlemedim

0|0
    0|0
  • tek satırlık açıklıyorum.
    Hasılat yapma ve para kazanmaya odaklanmış sanatsal hiçbir değeri olmayan klasik seks filmi..

0|1
    0|0
    • 20. Yüzyıl klasiği olan bir kitabın sinemaya uyarlaması. Seks filmi değil.

• toplumun karanlık gerçekleri bu şematik sahnelerle mi anlatılıyor? biraz daha yapıcı ve objetif bakmanı yeğlerim..

• Nasıl anlatmalarını beklerdin?

Kızlar Ne Diyor 1

• Izlememmi stanley basyapitlarindan

0|0
    0|0
Yükleniyor...