Rakınızı nasıl alırsınız?

Baştan söyleyeyim , ukalalık gibi olmasın ama biraz önceki sorum gibi bunuda cinsel yaşam bölümüne atmayasınız. Sırf içinde... geçti diyerek koca konunun anlamsallığını cinsel yaşama sığdırmak hangi kafanın ürünüdür deyip üzerinde çok fazla durmayacağım.

Hazır çakır keyif olmuşken ben rakımı sek alıyorum. Doğrudur , rakı faşistlerine göre görgüsüz bir barbarım. Efendim, rakı şu bardakta , şu yiyeceklerle ve hatta şu sohbetle içilir.
Hadi oradan , rakım sek , çay bardağında. Canım şeker leblebiyle , canım çeker öğlen , canım çeker dünden artmıış Çin yemeğiyle üstelik tek başıma Netflix te dizi seyrederken , keyif benim değil mi?

Ne zaman burjuvanın terbiye gösterisine dönüştü bizim meyhane rakısı anlamış değilim.

Ancak sanırım insan içgüdüsünde var illa ki var olmak için birlikte yaşamaya mahkum olduğu toplumun yumruğuna daha azmuhattap olmak için onlar gibi davranmak.

Yine de bir geleneği iteleyip kendi küçük devrimini gerçekleştirmesi için o geleneği iyi biliyor olması lazıminsanın. Yoksa "meğer ben kırk yıldır devrimciymişim de neyi devirdiğimden haberim yokmuş" a döner bir çeşit budalalık eder.

Yunanların herşeyine hayran Romalılar , şarabı da terbiyeli bir Yunan gibi sulandırarak içerlermiş. Şarabuı sek içmek barbar adeti sayılırmış.
Ayrıca ek birbilgi sunayım. Pompei'nin duvarına yazılmış bir grafiti de "Bize sulandırılmış şarap kakalıyorsun ama kendin sekiçiyorsun namussuz "yazıyormuş.

"Namussuz "yazdım diye cinselyaşam kategorisine atılırmı sorum. Peki tamam uzatmayacağım demiştim azcık uzattım.Üzgünüm , sorry, lo siento, entschuldigung...

Konuyu nereden alıp nereye getirdiğime bakan , bu yazıyı rakı masasında yazıyorum sanabilir. Rakı masasında değil bilgisayar masasın da Antik Roma müzikleri dinleyerek yazmaktayım kiproblem orada olabilir. Demek istediğim hayat snopluk etmek için çok kısa. Snopluğa direnecek bilgi sahibiolmak için daha da kısa. Bilip de baş kaldırmak kadar insanı zevkle sarhoş eden başka birşey de yoktur. Şimdi hepinizebirden sarılasım geldi. Vallahi çok içmedim.
Ayıkken bile ukalalık edebilecek maharetteyim..
Rakıma kim su kattı l*n ...

0|0
0|2

En İyi Erkek Görüşü

• Sen kültür sanat adı altında paylaşmıssın rakıdan keyiften bahsediyon hacı bak ben erinmedim paylaşmıssın okudum sen ukala isen ben daha ukalayım dediğime gelmişiz paylaşım tutmamış amacına hitap eden bir paylaşım değil ama yine de eline sağlık emeğin geçmiş.

0|0
    0|0
    • Size diğer yazın altında cevap verdim. Rakı kültürü diye bir şey vardır duymamış olmalısınız. Olabilir ama öğrenebilirsiniz. Bu konu içerisinde de anlatılmak istenen aslında çok farklı bir şey. Ama görüyorum ki size de daha fazla cevap vermeme gerek yok. Çünkü okuduğunuzu anlayamacak kadar sıkıntıdasınız. o yüzden sizi de kendi halinize bırakıyorum.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• ıckı ıcmem kanks

0|0
    0|0
Yükleniyor...