Kapat

Türk korku filmleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bunu izlemedim ama merakta ediyorum şu an vizyonda, sinema da hiç bu tür korku filmlerini izlemedim. İzleyenler bu tür filmlerin sinemadaki atmosferi nasıl oluyor (malum evde hayatta izleyemem)?

0|0
2253

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında kötü sayılmaz ama konular hep standart bunu biraz aşabilirlerse daha iyi olacağına inanıyorum. Tabi birazda oyunculuk gerektiren bir iş farkındaysanız hiç bir ünlü bu tür filmlerde oynamıyor nedense, usta oyuncular daha kaliteli hale getirebilir, Yine de Hasan Karacadağ iyi işler çıkarıyor dabbe serisi izlenebilir.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İyi olanlar var. En son Ammar Cin Tarikatı'nı izledim. Yaratıklar gelene kadar her şey çok güzeldi. Korktuğum nadir filmlerden. Kurguyu, konuyu biraz daha iyileştirirlerse daha başarılı olurlar. Siccin 1 de güzeldi. 2.'yi izleyemedim ama onu da izlemeyi istiyorum.

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 52

• Objektif olucam Türk kimliğimi bir kenara bırakıp yazıcam. En sevdiğim film türleri komedi , korku-gerilim ve aksiyon.. Küçüklüğümden beri deli gibi Korku filmi izliyorum bende bir bağımlılık hoşuma da gidiyor açıkçası. Türk filmlerine şöyle bir bakalım. 1995 doğumluyum. Kendimi bildim bileli Türk korku filmi 3 harfliler üzerine kurulmuş. Yemin ederim hayattan soğuttular. Bir insan bu kadar nasıl dar görüşlü olabilir? Sanıyorlar ki tüm korku 3 harfliler üzerine. Ya insaf et başkalarını hiç mi örnek almadınız be adam? Listeyi sayalım.. Büyü , Okul , Musallat , Dabbe , Siccin , Elcin , Muska , Ammar , Şeytan-ı Racim , Hüddam.. Bak serileriyle beraber 20 tane film saydım sana. Hepsinin ortak noktası aynı '' Din '' .. Bizimkiler bence korku filmi yapmasın.. Bizim işimiz komedi abi o kadar yani komedi dışında bütün kategorilerde yerlerdeyiz. Insidious , Sinister , El Orfanato , Saw , The Others , The Conjuring.. Bizim böyle kaliteli filmlerden ilham almaya ihtiyacımız var. Yemin ediyorum sinemalarda bu 3 harfli filmlerinden korkanları görünce gülüyorum ya.. Bir kere seansa girdim , Millet çığlık atıyor ben gülüyorum bildiğin artık komedi geliyor yani o kadar etki yapmıyor düşün. Bu tür filmlere iyi diyenler bence ya hayatında düzgün korku filmi izlememiş olanlar , Belkide bu işlerden anlamıyorlar bilemem..

1|0
    1|0
  • Korkmak için izlemiyor muyuz? Sadece film ve Allah nasip ettiyse görürsün, filmle falan alakası yoktur. Bütün yerli korku filmlerini izledim;hepsinde Kuran-ı Kerim okurken, namaz kılarken veya dua okurken uğraşıyorlar öyle birşey olmaz buradan hepsi kaybediyor zaten.

2|0
    0|0
  • Dini inanç sahibi insan, gece ciddiyetle izlediği Dabbe filmden kesin korkar.

2|0
    0|0
    • Kesinlikle 👍 ama gece ve evde ikisi zor 😊

• Öyle izlenir ama ya. Özellikle kalabalık yurt yaşayanlar bilir. 5-10 kişi dabbe 4 'ü izlemiştik. Aman Allah'ım :) çok güzel anılarımız oldu dabbe sayesinde :D

• Basarili oluyor genelde

1|0
    0|0
  • En son korku filmine arkadaşlarla gittiğimde gülmekten yerlere yatmışdık. Çünkü bir arkadaş sürekli espri yapıyordu :))

1|0
    0|0
    • :) filmi izleseniz espri yapabilir miydi arkadaşınız acaba ☺

• İzlerken yapıyo zaten filmle ilgili :)

• ya aslında "cin" daha gerçekçi bi' çıkış noktası yabancı korku filmlerine nazaran ama pekte iyi kurgulanmıyor, işleyemiyorlar..

2|0
    0|0
  • Türkler korku çekemez ama komedi filimleri iyi.

1|0
    0|0
    • Bu film senaryo olarak cok iyi bence

• ya Türkiyede hep cinli perili çekilyo korku filimleri bıkkınlık vermeye başladı artık.

• Şeytan ı racim diye bir saçmalığa gittim bu yaz.. ilk defa bir filmden yarıda bırakıp çıktım.. ne iğrenç bir filmdi ya ne boktandı

1|0
    0|0
  • böyle filmlere gıcık oluyorum yok dabbe yok deccal falan ulan böyle şeylerden korkacağınaza Allah'tan korksalar tam olacak cinlerden perilerden korkuyorlar. Dabbe filminin gerçekle alakası yok millete musallat olup öldürüyor.

(O söz başlarına geldiği [kıyamet yaklaştığı] zaman, onlara yerden bir Dabbe [hayvan] çıkarırız. Bu Dabbe, onlara, insanların âyetlerimize kesin olarak iman etmediklerini söyler.) [Neml 82]

dabbenin asıl görevi mühürlemek misal bir insan namaz kılıyor Allah'ın emirini yernie getiriyor ise dabbe onu mührülüyor yani bu müslüman dünya işi hayırlıydı diğeride kafirleri mühürlüyor cübbeli ahmet hocanın videosunda vardı. Ama filmlerde dabbeyi kiralık katil olarak gösteriyorlar elinde bıçak falan

0|0
    0|0
    • (Dabbet-ül-arz, Musa’nın asası ile mümine dokunur, alnına Cennetlik yazılır, yüzü nurlanır. Kâfire, Süleyman’ın mührünü vurur, Cehennemlik yazılır, yüzü simsiyah olur.) [Tirmizi]

• Musallat 1 i beğenmiştim Türkler yapamıyor tamam gerçek deniyor da konu hep aynı bir köye falan gidiliyor orda önceden çok günahlar işlenmiş falan bunun üzerine yazıyorlar. Saçma inandırıcı olmuyor bizim yaptığımız korku filmleri komedi oluyor dram oluyor aşk da olmuyor aksiyon da olmuyor.

0|0
    0|0
  • Jump scare olmasa geri neyi kalır ki

0|0
    0|0
  • D@bbe serisi çok başarılı

1|0
    0|0
  • Yani dine olarak yönlendirilmiş bir insanı korkutma şeysi var :P

1|0
    0|0
  • Valla ben dabbe 6 yi ilzmeye gittim gozum kapali izledim

1|0
    0|0
  • Genelde filmler hep sinema atmosferinde izlenmeli çok etkileyici oluyor

1|0
    0|0
    • Film demedim korku filmi dedim yalnız. ☺

• Bende hani sadece korku olarak değil izlenen bütün sinema filmleri sinemada izlenmeli anlamında dedim bir türle sınırlamadım yani 😊😊

• vasat hepsi cinle ilgili gelişme yok hep böyle

1|0
    1|0
    • :) zombiden daha mantıklı bana göre

• Ben bir kere gittim ama beklediğim ortamı bulamadım, evde yalnız izleyince daha bir sarıyor :)

1|0
    0|0
  • zıçırtır

0|0
    0|0
  • Kahkaha atarak izliyoruz

0|0
    0|0
  • Turklerin yaptigi korku filmleri cok sacma sapan oluyor o yuzden izlemiyorum

0|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    32

Kızlar Ne Diyor 21

• Türklerın korku fılmı çekebıldığını düşünmüyorum
    Izledığım bır çok korku fılmınde korkmaktan zıyade mıdem bulandı
    Süreklı aynı senaryo, cınler, şeytanlar bırının ıçıne gırmeceler falan
    Gerılım belkı daha uygun bır kategorı ama korku değıl

1|0
    0|0
  • Hepsi dini, cinlerle alakalı ve asla izleyemiyorum

1|0
    0|0
    • Muhtemel bunu izleyemem fragmani bile ürkütüyor.

• Genelde gulduruyor 😂😂😂😂

1|0
    0|0
    • Ciddiyetle ve gece izlenildiginde guleceginizi sanmam 😂

• Bizim insanımız zombiden, hayaletten, vampirden korkmaz yerli izleyici için cinli filmler daha korkutucu tabii ki.. Açıkçası Dabbenin ilk filmini izlediğimde tırsmaktan uyuyamadım:) Ve bu konuda başka film izlemedim. Daha da iyi kurgulanırsa ve ciddi paralar ayrılırsa çok daha başarılı olabilir Türk korku filmleri. Paranormal activity gibi filmlere koşarak gidenler yerli film diye bizim filmleri küçümserler ya o da ayrı bir çelişki.

0|0
    0|0
  • sinemada elcini izledm o ilk başta gerçek olaylardan alınmıştır falan derlerya o an korku salıyorlar ve olanlar oluyor :D pek korknç değil ama biran önüne falan birşeyler çıkıyor istemszce korkyorsn :D

0|0
    0|0
  • En son bir filme gittik arkadaşlarla filmle ilgili şaka yapıp durdum gülüp eğlenmiştik.
    Korku filmlerden hiç korkmam :D

1|0
    0|0
    • Ne güzel ama ben şahsım adına musallat , cin vs. Ruhani şeylere inandığım için korkuyorum açıkçası.

• Maşallah Allah daim etsin canım 😘

• Tükler korku film mi yaptılar :)))

1|0
    0|0
    • Başarılı olan filmlerde var.

• Kesinlikle korku filmi işinde başarılı değiliz ve son zamanlarda çıkan korku filmlerine kuran ayetlerini alet edip korkunç bir hava yansıtmaya çalışıyorlar ama olmuyor işte

0|0
    0|0
  • Ben türk korku filmlerini seviyorum ya 👍 😄

0|0
    0|0
  • ben gidiyorum bazıları iyi oluyr bazıları komedi

0|0
    0|0
  • çok saçma geliyo bana hele dabbe 6 bdkdbdjebjdebndend

1|0
    0|0
  • Dini kullanarak yapılan korku filmlerini onaylamıyorum. Hepsinin konusu aynı, olay değişiyor yalnızca. Gereksiz, vakit kaybı ve çirkin.

0|0
    0|0
  • Komedi filmi gibi

0|0
    0|0
  • Korku filmi yapmasinlar lutfen rica ediyorum 😒

0|0
    0|0
  • Son yillarda cok iyiler

0|0
    0|0
  • müzikleri bile yetiyor