Sanatta hüzün ve mizah; sizce hangisi daha zor?

Cem Yılmaz gibi

güldürebilmek

Sezen Aksu gibi

ağlatabilmek

;

Sanatta hüzün ve mizah

sizce hangisi daha zor ?

• İnsanları güldürebilmek daha zor
    68% (13)40% (4)59% (17)Oy Ver
  • Sanatın en zor dalı komedyenlik
    21% (4)40% (4)28% (8)Oy Ver
  • Ağlatmak daha zor
    5% (1)10% (1)7% (2)Oy Ver
  • Sanat sanat içindir
    6% (1)10% (1)6% (2)Oy Ver
  • Bence...
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
16|12

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 15

• Mizah acayipliktir,uygunsuzluktur,tutarsızlıktır.Karşındakinin bu tutarsızlığı fark edebilecek düzeyde bir bilgi birikimine de sahip olması gerekir.Mizah yapan kişinin de ruhsal durumunun neşeli olması şart.Mizah bilişle paralel olduğu için daha zordur.

0|1
    0|0
  • Tabiki de mizah en zoru...

0|1
    0|0
  • Mizah daha zor, Cem YIlmaz'ı baz almıyorum ama sitcom yazmak, yapmak daha zordur. Mizahın içinde hüzün zaten vardır, ama bu maskelenir. Hüznün tarzı ise bellidir, o çizgiyi takip edersin.

0|1
    0|0
  • Güldürebilmek çok zor inan ... yıllardır bu işi yapıyorum ordan biliyorum ...

0|1
    0|0
  • İnsanları en ufak olaydan bile ağlatmak çok kolay. Fakat artık insanları güldürebilmek çok zorlaştı. Mutlu olmak, gülümseyebilmek bu zaman için oldukça zor.

0|1
    0|0
  • insanları ağlatmak daha kolay

0|1
    0|0
  • ikisinde de doz çok önemli...komik bişey lavbali bişeye acıklı bişey ajitasyona ince bi çizgiyle dönüşebilir...doğal olanı en makbul olanı her ikisi içinde BENCEEEE

0|1
    0|0
  • mizah daha zor

0|1
    0|0
  • güldürebilmek çok daha zordun insanlar bende herşeye ağlayabilir yada hüzünlenebilirler gülemk çok daha farklı birşey gerektiriyo.

0|1
    0|0
  • güldürmek zor

0|1
    0|0
  • güldürmek daha zor hüzünlü bi melodi bile ağlatır hele insanin derdi çoksa bahaneye bakar ama herşeye gülemiyoruz.

0|1
    0|0
  • aglamak için sayısız sebep var.. gülmek için cokaz

0|1
    0|0
  • ağlatırsın da güldürmek zor be ya

0|1
    0|0
  • Mizah daha zor insanları ağlatmak kolaydır ama güldürmek zordur.

0|1
    0|0
  • hele helede şu mutsuz yurdum insanını her şekilde hüzünlendirebilirken, güldürmek bence zor iş beaaa

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• sanat sanatçının ruh halini yansıtır , sanatçı olmayan sanat severlerde bu sanat eserlerine baktıklarında aglanası ya da gülünesi unsurlar bulabilir ve de bu unsurları duygu süzgeçlerinden geçirip bedeblerinde çeşitli reaksiyonlara dönüştüklerini gözlemleyebilirler,Bu durumun sanatçı ve sanatıyla alakası yoktur , tamamen sanatseverin algıları ve diğer unsurlarıyla alakadardır.

0|1
    0|0
  • Biz milletçe gülmeye yatkınız. Ağlanacak halimize bile güleriz.

O yüzden hüzünlendirmek daha zor olsa gerek.

0|1
    0|0
  • cem yılmazda ikiside var. gülmekten ağlatıyor

1|6
    0|1
  • açıkçası bizim toplumumuzda ağlamak en kolayı ,diziler,filmler,müzikler hepsi ayrı bir dram içeriyor..ama komedi çok fazla değil.bu yüzden cem yılmaz zoru başarıyor

0|1
    0|0
  • Güldürmek daha zor. Pozitif olan her şey daha zor. Anlamadım sebebini.

0|1
    0|0
  • Hüzün daha zordur bence

0|1
    0|0
  • Cem Yılmaz adam ya adam. En zoru bu devirde insanları güldürmek ve o adamı ne zaman izlesem karnıma ağrılar giriyor :)

0|1
    0|0
  • güldürmek çok zor.güldürmek çok iyi bir genel kültür ve okuma alışkanlığı ister.

bir o kadarda espiri yaptığın insanların kültür seviyesi ortalama olmalıki yaptığın ince espirilere bön bön bakmasınlar

0|1
    0|0
  • bence trajikomik eserler en zorudur. hem güldürüp hem ağlatıyorlar.

0|1
    0|0
  • hüzünlendiren cok , güldüren sadece cem yilmaz demek ki güldürebilen...

0|1
    1|0
  • İnsanları güldürmek her zaman daha zordur .

0|1
    0|0
  • hüzün çok zor

0|1
    0|0
Yükleniyor...