Bu konuyu daha öncede açmıştım çok istiyorum ama ney üflemeyi, sizce nasıl olur?

Daha öncede açtım bu konuyu ' ney ' üflemeyi çok istiyorum sürekli bi ilgim var tamam unuttum diyorum birden aklıma düşüyor. bi siteden ney seti ni alıp kendi kendime ögrenmek istiyorum setin içinde 1 adet ney, ney nasıl tutulur notalar neyin bakımı falan örnek müzikler neyle üflenebilen yeni başlayanlar için klavuz falan bi sürü 40 lira gbi bişey iste bi siteden alıp kendi kendime ögrenmek istiyorum. biliyorum ses çıkarmak zor diyorlar kime göre zor sana göre zor bana göre kolay kim bilebilir. işte kursa gitmeni öneririm diyorsanız kurs için vaktim yok ve bulundugum beldede kurs veren şirket müzik dükkan vb. bişey yok yani imkanım kısıtlı bu yuzden siteden ney setini alıp kendi kendime ögrenmek istiyorum sizce nasıl olur?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Şahsen konyalıyı mve Tanıdığım neyzen var bi kaç tane..

En son bu yaz gittiğimde Neyzenin teki bidöktürmeye başladı insan kendinden geçiyo o derece ama adamın dediği 37 senelik neyzenim halen bilmediğim şeyler var..

Ney kendi kendine çok zor öğrenilir onun perdesi merdesi ses çıkartmak notolara vurmak falan Ustasından eğitim almak şart bi nebzede olsa.

Kültür sanat merkezlerinde ücretsiz eğiti mveriyolar zamanım yok demişin ama düşün..

Bu arada aldığın plastik ney herhalde o neyde tam verim alamazsın benden demesi.

0|0
    0|0
    • zamanım yok derken ney kursu veren ilçe ile benim yasadıgım ilçe arasında 90 km fark var bu yol çk uzun derslerim var işte

evet alacagım ney plastik kız neyi yeni başlayanlar için daha almadım

• O Zaman cd tarı görsel analtım cd lerinden al..

Göre göre kendin yavaş yavaş çözersin..

Zaten notra olaynı çözdünmü yavaş yavaş üflemeye başlarsın..

• peki teşekkürlr.

Kızlar Ne Diyor 1

• kendi kendine öğrenmek zor olabilir, tekniği zor bir çalgı çünkü. kendine bütçene uygun bir kurs bulmayı dene bence.

0|0
    0|0
    • su an lisedeyim son sınıf işte yasadıgım yer kasaba çok fazla gelişmemiş bi yer geri kalmış işte kurs alırsam anca üniyi gittigim ilde alırım su an yok yani mümkünatı yok alamam para sıkıntı degil kurs veren ilçe ile benim yasadıgım ilçe arasında 90km yol farkı var her hafta 2-3 gun bn bu yolu çekemem işte derslerim var

• anladım. öyleyse kendi başına denemektense üniversiteye gideceğin gelecek yılı bekle, bu yıl da altyapı olarak türk müziği nazariyesi ve tasavvuf üzerine çalış bence. biraz teorik takıl yani. çünkü tek başına tekniğe uymayan bir yol tutturursan, ileride eğitim alsan da o hatalı temeli düzeltmen zor olur.

• peki teşekkür.

Erkekler Ne Diyor 4

• bilenler epey sabır istiyor diyorlar, yine de bence kendin de çalışarak anlayabilirsin

0|0
    0|0
  • ney den en az 6 ay ses çıkartamazsın yeteneklisen belki 4 5 ay

0|0
    0|0
  • Ney'i boşver, bateri çal..

0|0
    0|0
    • bateriye karşı hiç bi ilgim yok gitar a çok az var ney/ yan flüt / klarnet bü üçüne bi ilgim var en çokda ney e insana dinlerken huzur veriyor birde üflerken verdigi huzuru merak ediyorum

• Yalnız o huzur'a fazla kaptırıp, tasavvuf bilmemne diye sıyırma sonra kafayı. Hayır, öyle bir arkadaşım var da, kendisiyle buluşunca yüzündeki nurdan gözlerimiz kamaşıyo. Bir bardak votka içiremiyoruz adama. Susmuyor abi bir de adam. Hep nasihat hep nasihat, dizlerimizin bağı çözülüyo masada..

• yok be bn yeri geldigi zaman içerim de yeri geldiği zaman üflerimde :)

• çok iyi olur

0|0
    0|0
Yükleniyor...