Batılılaşmaya karşı düşünceniz nedir?

Peki yanlış batılılaşma hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Kesinlikle olumsuzum
    50% (8)65% (11)58% (19)Oy Ver
  • Olumlu bakıyorum
    50% (8)35% (6)42% (14)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• Ne iğrenç araplaşmaya ve ne batılılaşmaya gerek var. Türkleşin eğer kendinizi Türk olarak görüyor veya hissediyorsanız. Mesela Ben Türkleşmiş bir insanım elimden geldiğincede yapıyorum bunu. İslama geri dönünce namaz kılarsam dua edersem arap dilini kullanmak yerine her zaman Türkçe dua edeceğim. Allah yerine Tanrı ya da Tengri diyeceğim ki şuanda bile diyorum.

1|0
    0|0
  • Batılılaşmak ; batı medeniyetinin olumlu taraflarını alarak yüksek bir medeniyete sahip olmak. Yani adam olmak demektir. Batıyı sevmeyip buradan ucuz artistlik yapanlara vereceksin ayda 5 bin euro maaş, ev.. v. s. sosyal imkanlar bak bakalım nasıl keskin dönüş yapıyorlar.

0|0
    0|0
  • araplaşıyoruz diyernlerde batılılaşıyor ne farklı kalıyor ve batının ilmini bilimini değil nerde eğlence zevk işlerin var onu alıyoruz

0|0
    0|0
  • Bence artık insancıllaşmalıyız. İhtiyacımız olan bir kültür veya bir ideoloji değil. İhtiyacımız olan şey gerçek ruhlarımız. Artık şu yapmacılıktan kurtulmak zorundayız

0|0
    0|0
  • nerelileşelim?

0|0
    0|0
  • tüm değerlerimizi yitirdiğimiz için olumsuz bakıyorum

0|0
    0|0
  • Insanlaşabilmek daha önemli

0|0
    0|0
  • batılaşmaya olumlu bakıyorum. medeniyet, eğitim vs...

0|0
    0|0
  • batılılaşma değil modernleşme yanlısıyım

0|0
    0|0
  • Muasır medeniyet seviyesi diye diye batılıdan bir farkımız kalmadı hatta onlardan daha beter bir hale memleketi soktular hani muasır isteyen zat vardı ya.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Sirf su ozenti denilen illet yuzunden cok sey kaybetti ve kaybediyor Türkiye ve Türk milleti. Ozune donmeyi hedef almali ki dunya hayran kalsin.

0|0
    0|0
  • kesinlikle olumsuzum

0|0
    0|0
  • Olumlu bakıyorum

0|0
    0|0
  • Bence KUZEYLEŞMEMİZ lazım

0|0
    0|0
  • olumsuzum 60%