#Dünyanın En Uzun Binası #1Kilometre Uzunluğunda Olacak! Duydunuz mu?

#Dünyanın En Uzun Binası #1Kilometre Uzunluğunda Olacak! Duydunuz mu?
(828 Metre İle Dünya’nın En Yüksek Gökdeleni Olan Burj Khalifa’dan 163'üncü Kat Manzarası.)

Dubai'deki Burj Khalifa'nın Rekoru Yakında Tarihe Gömülecek.

Dünyanın En Uzun Binası Ünvanı El Değiştirecek.

Suudi Arabistan, Dünyanın En Uzun Binasını İnşa Etmek İçin Kolları Sıvadı.

Cidde'de Yükselecek Olan Bina İçin 1.2 Milyar Dolarlık Bir Fon Ayrılırken, Projenin Toplamının 2.2 Milyar Dolara Mal Olması Bekleniyor

1 Kilometre Uzunluğunda Olacak Binanın 2020'de Tamamlanması Planlanıyor. Anteniyle Birlikte 324 Metre Yüksekliği Bulunan Ünlü Eyfel Kulesi'ni 3'e Katlayacak Olan Bina 80 Bin Ton Çelikten Oluşacak.

Dünyanın En Uzun Yeni Binası 1 Km Uzunluğunda Olacak

56 Asansörü Bulunacak ve Dünyanın En Uzun Binasından 172 Metre Daha Uzun Olacak Olan Bina, Bu Alandaki Rekorun da Sahibi Olacak.

#EsenKalın.

#SerKan1923

@mehcab @aerolite @CeyCess @EskiKurtlardan @FuC-kerFukare @myd1oez @mertlord10 @NikotinKolik @pilav_ustu_az_kuru_2 @TommyBlack

@adıyook @ayfonuolmayangörl @Bordopanter @Haberver @LaLkiLaL @Kızılcıkk @minik_şirine @RenkliRuya

0|0
9|14

En İyi Kız Görüşü

• Resmen evine giden insan dağa çıkmış gibi olacak :D

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Arap yağı bol bulmuş...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Öyle bir gökdelene çıkmak hayalim ve resim çekilmek istiyorum o bulutların orada ya hatta o havaya dokunmak, gökyüzüne bakmak istiyorum.

0|1
    0|0
  • Suuupermiss

0|1
    0|0
  • Hiç sevmiyorum böyle yapıları

0|1
    0|0
  • Iyi guzel de o para cok degil mi ya

0|1
    0|0
  • Binalar çoğalacak, zinalar da çoğalacak ve dünya batacak :(

1|1
    1|0
  • Bulutlari pamuk sanip atlamasinlar 😂😂

0|1
    0|0
  • En fazla 20. Kata çıkabilirim. 😂😂

0|0
    0|0
  • Beni etiketlemiyorsun ya ne kadar üzüyor bir bilsen..

0|0
    0|0
    • Anlaşılmadı?

• Böyle sen soru sorunca etiketliyorsun ya bazılarını beni etiketlemedin hiç o na üzüldüğümü dile getirmek istedim.

• Etiketlenmek İstedikleri İçin Etiketleniyorlar Ben Kafama Göre Kimseyi Etiketlemiyorum Sizde İstiyorsanız Takip Edin. İyi Akşamlar.

Erkekler Ne Diyor 13

• Yani akıl karı bir durum değil bence.. İnsanlar bu tip yapıların acaba atmosfer olaylarını etkilediğini biliyor mu?

0|1
    0|0
  • Oldu bitti şatafat, "onda var bende niye yok" dusuncesinde bu araplar ! Yagi cok, nereye sureceklerini sasiriyorlar. Arabistanda berberde tras olurken yemek yemek isteyeni dahi duydum artik. Bu kadar maddi imkana ragmen disa bagimli bir ulke olmaktan bir adim oteye gidemediler gidemeyecekler.

0|1
    0|0
  • Kıyamet alemetleri vol bilmem kaç diyip espirili bir cevap vereyim :)

1|1
    0|0
  • Teşekkürler güzel bilgi.

0|1
    0|0
  • Kıyamet alametleri uzun binalara yükselecek lakin uzun binaları da yapanların ülkeleri müslüman ülkeleri olmaları yazık ki ne yazık.

0|1
    0|0
  • shanghai de 350 metrelik bir tv kulesi var..
    orası bile deli yüksek gelmişti..

0|1
    0|0
  • O bişi değilde hastan olsa aşağı inene kadar öbür dünyaya göçmüş olur :D

0|1
    0|0
  • 50 sene sonra 1 km'den daha büyük binaların sayısı 100'ü geçecek.

0|1
    0|0
  • en üst katını bana satsalar hani

0|1
    0|0
  • O eve perde de gerekmiyor. Bulutlarin uzerinde uyuyormus gibi. Ohh. Zengin olmak ne guzel l*n

0|1
    0|0
  • İnsan nerelerine sokmak için yapıyorlar acaba diye düşünüyor :/

0|0
    0|0
  • İnsanlar yüksek bina yapımında yarışmadıkça kıyamet kopmayacaktır - Hadisi Şerif

0|0
    0|0
  • Binalar çoğalacak zinalar artacak.

0|0
    0|0
Yükleniyor...