Küba'yı merak eden var mı?

1 aylık Küba ziyaretinden bu gün dönmüş bulunmaktayım. Küba beni çok şaşırttı. Güzel ve kötü yanları var. Ama insanları çok iyiydi...
Küba'yı merak edenler var mı aranızda, ya da gitmek isteyen?
Merak ettiğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

• Ben buena vista social club belgeselini izlediğimden beri deli gibi merak ediyorum

0|0
    0|0
    • O belgeseli izlemedim ama Küba hakkında çok şey okumuştum. Okuduklarımın tam tersi çıktı. Hem güzel yanları var hem kötü yanları. Değişik bir yer. Gidip görmekte fayda var efsane yer :)

• Küba müziği üzerine zaten belgesel şehrin yapısı falan çok güzel gibi

En İyi Erkek Görüşü

• vay be 6000 doları verdin demek. ben daha bekliyorum o günü

0|1
    0|0
    • Çok efsane ülke :) tavsiye ederim yani. Gidip görmekte fayda var.

• hazırlanıyorum da tek gitmek istemiyorum bizim grupla gidelim istiyorum ondan birikimler hazır olunca ki büyük ihtimal sonbahara ama fırtına mevsiminden önce gidilecek. Fidel ölmeden hatta belki ağustosta doğumgününe

Kızlar Ne Diyor 2

• Gta oynarken gitmiştim

0|2
    0|0
  • Kuba prosu çok pahalı mı..😊 havana ya mı gıttınız

0|1
    0|0
    • Sokakta kaçak olarak satanlar var, onlar çok ucuza satıyor ama hijyenik olmuyormuş. Görevliler uyarmıştı bizi, kaçak puro almayın diye. Pahalı değil. Evet Havana ya gittim. :)

• Amerika nın domuzlar korfezi çılarması yaptığı yer nasıl dı bir anıt filan var mı hala o karsıtlık var mı ınsanlarda

• Küba nın bir çok yerinde domuzlar körfezi çıkarması hakkında yazılar, resimler, sözler ve heykeller var. Fidel'in amerika hakkında sözleri her yer de.

Erkekler Ne Diyor 5

• Her ulkeyi merak ediyorum acikcasi. Kuba icin guzel ve kotu yanlari var ama insanlati cok iyiydi demissin ya hani bu yorum tüm ulkeler icin gecerli bence. Kuzey koreyi biraz daha fazla merak ediyorum aslinda. Aşırı kapali ve yasaklari bol bor ulke. Internet yok tv sadece 2 kanal oda devlet kanali radyo tek kanal. Yurt disina cikmak neredeyse mumkun degil. Oradaki insanlarin yasam bicimlerini cidden merak ediyorum

0|1
    0|0
    • Bence geçerli değil. Küba da insanlar çok iyiler. Ben çok ülkeye gittim ama sadece Küba ve Uruguay insanı için, çok iyiler dedim. Bunlar değişik insanlar. Uruguay ve Küba insanı değişik :)
      Oraya da gideceğim. Benim bir arkadaşım gitti ama her yeri gezdirmiyorlarmıs. Yetkililerin izin verdiği yerleri görebiliyorsun.

• Dogrudur kardesim ancak bunlar ıgoreceli kavramdan cikaramayiz. Ben isim gereği sürekli Türkiyenin farkli illerine gidiyorum. Misalen bir ara Maraşa gidip geldigimde bir adres olayi yuzunden tum Maraşlilara önyargılı bir sekilde davraniyordum. Daha sonra yine gittim Maraşin baska bir yerine. Bu sefer oyle bir karsilandim ve oyle guzel ilgilendilerki benimle insallah yanima gelirlerde misafir ederim diyorum. Buna benzer belki yuzlerce anım var Turkiyede. Ben saygınlık anlaminda Japonları en ust yerde goruyorum. Ancak dediğim gibi umarim kuba dahil tum ulkeleti gezme firsatim olur. Zira gezi benim icin cok onemli :)

• İyi ki bir kübaya gittin mk 40 sene konuşursun :D

0|0
    0|0
    • Herkesin merak ettiği ülke MK tabi konuşurum 😀 dünyanın yolumu gittim

• Çok merak ediyorum. Nerde kaldın, nasıl gezdin, ne tür yerler var, atmosfer nasıl, iyi kötü yanları neler?

0|0
    0|0
    • Küba'nın başkenti Havana da küçük bir otel de kaldım. Arkadaş grubum ile gezdim, yanımızda devlet tarafından turistlere verilmiş tur rehberi vardı. Çok eğlendim Küba da. İnsanları çok eğlenceli. Ülke de çok fazla doktor var. Küba doktor dolu diyebilirim. :) Ama malesef ülke de sabun sayısı çok az. Malesef herkes sabun kullanamıyor. O yüzden hijyen sorunu oluyor. Bunun nedeni de amerika yüzünden dünyada ki çoğu ülkenin Küba ya ambargo koyması. Amerika, Küba'yı fakirleştitmek için elinden geleni yapıyor. Halk fakir ama onurlu diyebilirim. :) insanlar mutlu da... ülke de suç oranı çok düşük. Türkiye de çok sayıda olan; taciz, tecavüz, kadına şiddet, hırsızlık gibi şeyler neredeyse Küba da hiç olmuyor. O yönden çok iyi bir ülke. Yaşanılabilir bir ülke yani.

• İyi doktorlar cikarmis oyle biliyorm

0|0
    0|0
    • Ülke de herkes doktor be :) çok ilginç. Herhalde Che Guevara doktor olduğu için herkes doktor olmak istiyor :) ülkenin ihtiyacından çok doktor olduğu için, doktor açığı olan ülkelere gidiyor bazıları

• evet merak ediyorm

0|0
    0|0
Yükleniyor...