Kitap kelimesi Öcü kelimesiyle eş değer mi?

Nedense ülkemizde 'kitap' deyince birçoğumuz duraksıyor. Neden olduğunu gerçekten merak ediyorum. Kitaplardan bu kadar korkmamalısınız; emin olun bazı insanların veremediği mutluluğu veriyorlar. Ancak öcüler bile daha çekici geliyor kitaplardan. Neden böyle düşünüyorsunuz?

0|0
6|1

En İyi Kız Görüşü

• ben ilk defa senden duydum kıtaptan bu kadar korkan insanlar varmı ya ? ben çok severım benı sürükleyen kıtap olursa uyumak ıstemem kıtap bıtsın isterım çok severım ..

0|1
    0|0
    • Hayır kesinlikle genelleme yapmıyorum; sadece millet olarak bir çok insanın böyle olduğunu biliyorum ve üzücü bir durum.

• çok üzücü gerçekten ne kaybettıklerını bilmeden ön yargı ile bakıyorlar bence kıtaplara.. şimdikı gençlerın çoğu zaten internet başında kıtap akıllarına gelmıyor bı çoğunun..

Kızlar Ne Diyor 5

• kitaplarda da öcüler vardır. tarzı ve verdiği heyecanı yakalamak çok önemli. burada dikkat ediyorum da "ne tarz kitap önerirsiniz" diye sorulduğunda, "dünya klasikleri" önerenler oluyor.. eline kitap almamış kişiler için ne vahim bir tavsiye..

2|1
    0|0
  • Kıtap herşeyın en guzelıdır :)) dedıgın gıbı bazı ınsanların veremedıgı mutlulugu verıyorlar..oyle dusunen ınsanlarıda takmamalısın dıye dusunuyorum

0|1
    0|0
  • kitap sevenler genellemelerin ne derce yanlış olduğunu bilirler

2|0
    0|0
  • Öyle düsünenlerden degilim.

0|1
    0|0
  • Çok saçma.. okuyan kısım da var genelleme yapma.

1|0
    3|2

Erkekler Ne Diyor 1

• kitap gerçekten insanın ufkunu açar haa bunu diyen ben okuyor muyum hayır ama kitap okumak kendini eğitmek bir insanı kademe sınıf atlattırır malesef ülkemizde kitap okumaya özendirici şeyler yok insanımız da zaten kitap okumayan bireylerden oluşuyor hazırı seviyorlar her gün tv açıp gözler hipnotizlenmiş şekilde dizi izlemek magazzin kültürüne esir olmak yarışma programlarıyla vakit öldürmek belkide cazip geliyor insanımıza. popüler kültürün esiri durumda insanlar aslında.

0|1
    1|0
    • Ve durum çok üzücü bir hal almış durumda.

• malesefki öyle kendimizi eğitirsek sanatta ilerleriz bilimde ilerleriz. okumak bilgilenmek şart. magazinel popüler kültür ve dizilerin egemenliği var günümüzde ve bu böyle devam edecek gibi gözüküyor.

Yükleniyor...