Reenkarnasyon hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bence reenkarnasyon var. İnsanlar yaptıkları iyilik ve kötülüklerine göre bir sonraki bedenini ve hayatını seçecek.

0|0
34|33

En İyi Kız Görüşü

• Düşünmüyorum saçma buluyorum

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Reenkarnasyon'a inanmıyorum. Müslümanım çünkü.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 33

• hatayda sık görülür bilimsel araştırmalar yapılmış ordan bılıyorum bır bebek birisinin ölüm iziyle doğup sonra eski hayatındakı eve gidip sen benım annemsın karımsın gibi bir çok örnekleri varmış hatayda

0|0
    0|0
    • Hatayla ilgili kehanetler ilginç. 3. Dünya savaşı da orda çıkacak deniyor

• kuran tevrat ve incilde yeri var mı dersen yorumlayanlara göre yok sana tavsıyem oku onları ve birde kendın yorumla bakalım bir şeyler bulabılecekmisin

• kendi yorumum zaten ona inanan kısım alevilerin bir kısmı ben sünni olmama rağmen bana mantıklı geldi ben reenkarnasyonu olduğu gibi de almadım benim düşüncemi açıklamada yazmışım zaten

• Buda değişik bir bakış açısımış tebrik etdim.

0|1
    0|0
  • Olabilir yani neden olmasın😏

0|1
    0|0
  • Reankarnasyona inanmıyorum desem yalan olur. ama emin değiliim. çünki bazı vakalar var.

0|1
    0|0
  • Belkide tekrar olarak geldik bilemeyiz ki ben herşeye olanak veririm

0|1
    0|0
  • Inanmiyroum

0|1
    0|0
  • Ben inanmıyorum.
    Bir daha gelmeyeceğiz dünyaya

0|0
    0|0
  • Soyut olan her şey aklımı bulandırıyor. O da vardır belki. Üzerinde durmayalım.😄🙊

0|1
    0|0
  • mümkün

0|1
    0|0
  • Hehehe evet hak olan zaten bencelere, sencelere, oncalara göre ya..

Hak tektir. Bencesi yoktur, Allahcası vardır.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Olabilir ama lütfen burada böyle sorular sorma müslüman bombardımanına tutulabilirsin.

0|1
    0|0
  • reenkarnasyon tabiki de yok.. bu ayetlerle de sabit.. sadece dogu ve hint dinlenirinin insanları ahlaki bir olgunluga eriştirmek için uyguladıkları bir düşünce

0|0
    0|0
    • müslümanlık da ölüm korkusu yaşayan insanların öbür tarafta sonsuz yaşayacaklarına inanmak için uyguladığı bir düşünce olamaz mı?

• bütün dinler bunun üzerine kurulmustur aslında ama şu varki burada totem ve tabu döngüsü bana çok saçma geliyor. çünkü din akıl sahiplerini ilgilendiren bir konudur. budistlik hinduluk gibi dinlerde akıl büyük bir rol oynamıyor diyedüşünüyorum.. çünkü bir insan kötü biri olursa bir böceğe bile dönüşebiliyor böcek olan bir kişiden iyi olmasını beklemek akla uygun gelmiyor.. orada bir fare bir köpek bir kedi bile ölen anneniz kardeşiniz dedeniz arkadasınız olabiliyor bu bir insan mantıgının kabullenebileceği bir durum değil. şahsi görüşümdür kimse kabullenmek zorunda değil. tıpkı benim reenkarnasyonu kabullenmediğim ama hinduların görüsüne saygı duydugum gibi saygı duymak zorundadır.. hayırlı aksamlar

• Benim inandığım reenkarnasyon farklı ama :) İsanlar yaptıkları iyilik ve kötülüklerine göre bir sonraki bedenini ve hayatını seçecek derken daha mutlu bir hayat daha üzgün bir hayat olacak. Yani ruh göçü sadece insanlar arasında olacak. Görüşlerime ve başka insanların görüşlerine saygı duyan sayılı kişilerdensin bunun için sana teşekkür ediyorum :)

• Bence de var

0|1
    0|0
  • O na ahiret hayatı deniyor

0|0
    0|0
  • yok.

0|0
    0|0
  • Cok cahilsin keske ölsen

0|0
    0|0
    • Asıl cahil kimdir biliyor musun. Senin gibi başkalarının fikirlerine önem vermeyen yobaz ve bağnaz kişilerdir.

• Bu dediğin çok aptalca dedin aptalca dedin kim aptalca bir şey söyler aptallar asıl yerini sen bil yobaz !

• Ne demisler "cahille girme munakasaya; ya ziplatir sinirlerini havaya ya da yazik olur adabina" :) 21 yasina gelmissin ama cok cahilsiniz bayim :)

• Olabilitesi var.

0|0
    0|1
  • Olsa ne iyi olur

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum, buradan sonra tek yaşam öbür dünya.

0|0
    0|0
  • Budizmde buna çok inanıyor. Gatta bizim okulda kaçıncı hayatı yaşıyorsun diye test bile vardı.

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum.

0|0
    0|0
  • hayır yok

0|0
    0|0
  • Bütün bilgilerimiz hücrelerimizdedir, ölüm anı geldiğinde bütün anılar bilgiler hücrelerle birlikte ölür yani ruh diye bir şey söz konusu değildir. Aynı zamanda böyle bir inanç olaydı dünya nufusu artmazdı

0|0
    0|0
    • yenileri ekleniyor olamaz mı?

• demek istediğim şu tanrı bu muazam ve muhteşem bir evreni yarattı, ve bu şartlar ile belli şartlara ve kurallara bağlı olaraktam biz oluştuk bak tanrı yarattı demiyorum oluştuk, astroloji ile biraz bile uğraşırsan ne kadar karmakarışık olduğunu ve anlamak için bile muhteşem bir zekaya sahip olman gerektiğini anlarsın fark ettiysen zeki insanlar diğerlerinin ne yaptığı ile pek uğraşmazlar, peki bu muazam evrenin yaratıcısı tanrı bu kadae zeki olan tanrı neden biz evrenin milim büyüklüğünde bile olmayan küçüklükten görünmeyen bir evrendeki altı milyarlık insanların hayatları ile uğraşsın? Burdaki mantık nerede? Bu kadar zeki olan biri neden birinin bir şey çalmasıyla sevişmesiyle yalan söylemesiyle uğraşsın? Dinlere göre tanrı bencil egoist adaletsizdir, afrikadaki çocuğu o ortam içerisinde büyütüp onu musluman olmadıpı için yakan tanrı nasıl zeki olabilir? Eminim bir tanrı var ise bizle uğraşmaktan daha önemli işleri vardır.

• saçma.

0|0
    0|0
  • ınanmıyorum dınımızde buna yer yok

1|0
    0|0
  • Bencede var bende ayni fikirdeyim insanlar bu dunyada neyi kınıyorsa neyi kucumsuyorsa diger hayatlarinda o sekilde oluyorlar cunku en buyuk cezanin o seyin kendi basimiza gelince nasil birsey oldugunu o zaman anlayacagimizi dusunuyorum ben

0|0
    0|0
  • saçma gerçek değil

0|0
    0|0
  • inanıyorum cennet cehennem kavramınıda şu an yaşadığımızı düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Ben daha once bu kadar sacma bir sey duymamistim :D

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    3

Erkekler Ne Diyor 32

• dediğin şey insan ölür toprak olur ardından o toprak yeşerır ot olur bır hayvan gelır o otu yer ve gubre halınde çıkarır ardından gubre olduğundan dolayı tarlaya gubre olarak eklırsın ardından sebze olursun insan senı yer ve sperm olursun dunyaya yenıden gelırsın bumu rearnkarnasyon

0|1
    0|0
  • bence yoktur

0|0
    0|0
  • Senin bu dediğin şuna benziyor;
    Ben sınava girip çıktım, şimdide X kişisinin yerine girecem.
    Mümkünmü sence bu?

0|0
    1|0
    • allahı da cumhurbaşkanına benzetelim istersen?

• ben hazireti muhammedi kast etmiştim o direkt cennete gidiyor külli iradenin ve cüzi iradenin dışında bir şey bu. Allah onu kötülük yapmayacak şekilde yaratıp sonsuz cennetine koyacak ve bizim gibi kendisinin günahkâr yarattığı kullarını cehenneme atacak öyle mi bu çok saçma bence

• ALLAH peygamberliği dilediğine verir doğrudur, ama zaten peygamberlik verdiği kişilerde bunu hakeden kişilerdir. Yani ALLAH peygamber olarak seçtiği kişileri peygamber olarak seçmeseydi bile o kişiler ahlaksız, pis, çirkin şeylerden uzak duracak kişiliğe karaktere sahip kişilerdi.
      Dipnot:''Ama kişilik ve karakter ALLAH vergisidir'' diyebilirsin.
      Öncelikle şunu belirteyim ALLAH'ın izni olmadan bu dünyada bir yaprak bile kimildayamaz. Ama ALLAH karakter konusunda insanları cüz-i iradelerince serbest bırakmıştır. Yani ergenlik döneminde kişinin kendi iradesiyle şekillenir karakter ve kişiliği.
      Neyse asıl konumuza dönelim sen olsan karaktersiz, kişiliksiz birini mi yoksa son derece üstün karaktere kişiliğe sahip birini mi seçersin bu kutsal görev için?

• İzleyip görecez yorum yok

0|1
    0|0
  • Dünyaya bir kere gelinir ben inanmıyorum şahsi olarak bu tez ini Çürütmek için de yüzlerce bilimsel gerçek var zaten

0|0
    0|0
    • Atom altı fizik kuramını bilirmisin ya da şöyle söyleyim vücudun temel kuramını gözle görülemicek vücudunla beraber büyüyen insanın atomik yapısı. Teknik olarak cok fazla olmakla beraber hepsi beraber olarak başka bir vücutta aynı şekilde bulunamaz bilim adamlarinın yüzde 90 ı bu söylediğini desteklemiyor teorik fizikçiler destekler onlarında teknik olarak fizik olayları inceledikleri bilim türü belli sicim teorisi gibi teoriden ileri geçtikleri nadir gözükür yani kanıtlamak gibi

• iyi de reenkarnasyon beden göçü değil ruh göçü

• İnanmıyorum saçma geliyor bana

0|1
    0|0
  • yaratıcı varsa adaletini kanıtlaması için gerekli olandır.

0|1
    0|0
  • Ahiret var mi bilmiyom ama re.. yok emin ol😊

0|0
    1|1
  • hacı valla günaha girmek gibi olmasın ama :D :) olabilir

0|1
    0|0
  • reankarnasyon var olsa bile insanların kendi seçimleri yok bu konuda

0|0
    0|0
  • Saçmalık

0|0
    1|0
  • Hocam ne olursunuz bu kadar hayat hayranı olmayın, ölün ve bitin...

... sonsuz yaşam gerçekten çıldırtıcı olurdu...

0|0
    0|0
    • ama öldükten sonra bir önceki hayatını hatırlamayacaksın ki hem de şu hayatta sıkılmıyorsan bir sonraki hayatında da sıkılmazsın

• ölümsüz olmak isteyenlerin diğer ürettikleri bir seçenek bu :D haha bare ölüyoruz istediğimiz yere gidelim diyorlar bunlar hayelgüçleriyle boktan bir din kurmuşlar

0|0
    0|0
  • ölenler tekrar dirilsin, o zaman inanırım, hala dirlmedilerse traş :D

0|0
    0|0
  • inanmıyorum...

0|0
    0|0
  • İnananlara göre o zaman burası test yeri değil sadece önceki bedenimizden çektiğimiz cezaları mı yaşıyoruz? İslam'la tamamen zıt bir düşünce.

0|0
    1|0
  • var da diyemem yok da diyemem geberek sonra görcez ne b*k olcağımızı :)

0|0
    0|0
  • Cem yilmaz esprisini bile yapti ya

0|0
    0|0
  • saçmalıktan başka birşey değil.

0|0
    0|0
  • Dininiz islam değil heralde?

0|0
    1|0
  • Neye göre iyi neye göre kötü?
    Mesela bir fahişe iyi midir kötü mü?

0|0
    0|0
    • Herkes özgürdür bir fahişenin tercihi fahişe olmaktır ve bu suç değildir insanları üzmek kötüdür mutlu etmek iyidir bununla sınırlandırabiliriz mesela?

• anladım, saygı duyarım.

• Cem yılmaz ın yorumu aklıma geldi.

0|0
    0|0
  • bir tarafinizdan element uydurmayin

0|0
    0|0
  • Yok öyle bisi

0|0
    0|0
  • baboş çok biliyon da izah etde bilek reenkarnasyonla gelen biri war mı?

0|0
    0|0
  • İslami araştır bence hacim...

0|0
    1|0
  • saçmalık müslüman insanın reenkarnasyonlla ne işi olur?

0|0
    1|0
  • Görüşüne saygı duyuyorum ama reankarnasyona inanmıyorum ☺

0|0
    0|0
  • yalan

0|0
    0|0
  • Önceki hayatımda taştım galiba

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam