Yurtdışında Türkiye denince...

Sizce yurtdışında Türkiye denince akla ne geliyordur? şiş kebap Tarkan İstanbul ve tabiki Atatürk bence bunlar geliyordur ya sizce?

0|0
11|4

En İyi Kız Görüşü

• Ben yurtdışında yaşayan biriyim. İlk başta tüm milletler içinde bana en yakın ülke - müslüman kardeşlerimiz. Osmanlı İmparatorluğu. Daha sonra İstanbul şehiri özellikle Taksim :) .

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• y disinda yasayan biri olarak aynenn katiliyorum aile doktoruna gttk hemen ezberlemis kalkmis bana guvec ye guvec diyo hemen alismis lezzetimize koftehor herif:DDD

0|1
    0|0
  • Ben balkanlarda yaşıyorum,burda türkiye deyince üst sınıf olarak görüyorlar,hemen hemen herkes ıstanbul hastası ..

0|1
    0|0
    • hımm güzel tabi osmanlı zamanında balkanlardaydık orayla yakın ilişkilerin olması onlaın bizi daha çok bilmesi gayet normal Amerika ve Avrupalı insanlar bazen Arap ülkesi mantığıyla bakıyor Türkiye'ye yani çöller var develer var modern bi ülke değil falan sanıyorlar halbuki alakası yok..

• Direk terör ülkesi diye bakıyorlar, Irak,İran,Suriye gibi görüyorlar.Sevmiyorlar.(ABD için)

0|0
    0|0
    • bir programd aizlem ABD'de soruyorlar Türkiye nerde nasıl bir ülke diye çoğu kişi laik devlet aşırı islamcı değil falan diyor tabi iran'a diğer arap ülkelerine göre öyleyiz.

• İnsan gidince zaten model olarak gördükleri için Bir Türk vatandaşı az çok fikirleri değişiyor.Tabi çabalamak lazım,kültürümüzü tanıtmak lazım,iyice koparılmadan...

• yaa sanat olsun bilim spor daha geniş dallarda ülkemizi temsil eden bizi orda temsil eden ülkemize yabancı vatandaşların merak uyandırmasını sağlıyacak kişi sayısı az koskoca nüfusumuz var ama çoğu ülke insanı Türkiyeyi pek bilmez bir iki kelimeyle bilir sadece.

• Osmanlı Devleti

0|0
    0|0
    • ben sanmıyorum sen Avrrupaya Amerikaya gitsen Türkiye denince çoğu kişi Osmanlı demez bilmez çook eskide olduğu için yakın tarihteki olayları kişileri şeyleri bilirler ama.

• Başta o dediğinize cevap verdiğimi düşünüyorum.Benim arkadaşa yorumumun sizin sorunuzla alakası yoktu.Benim ilgilendiğim konu başkaydı.Ve onuda kendimce ifade ettim.Bu kadar basit.

• okey.. ama dediğim doğru böyle bir bakış açısıyla olaya yaklaşmamak lazım ben Dünya tanımıyor diyorum senin dediğin ise sömürgeci devletlere kendimizi tanıtamadık diye yanıyoruz aynen böyle dedin olaya sömüren devlet gözüyle bakma siyasi bakma tüm dünya insnaı bizi bilsin isteriz Türkiye denince bir fikre sahip olmayan çok yabamcılar var neyse benim son sözüm buydu vaktini ayırdığın için teşekkür ederim sana.

• İzmir ile Atatürk akla gelir !

0|1
    0|0
  • ben yurtdışında yaşıyorum kendim bildiğim için aklıma güzellikleri gelıyor fakat bilmeyen arkadaşlarımın kafasında çölde yaşayan araplar gelıyo nedense anlamış değilim.

0|0
    0|0
    • yabancıların algısı öyle mi? ama gelince öyle olmadığını anlıyorlar cennet gibi bir ülkemiz var aslında.

• Arap ya da Afrika ülkesi geliyor.

0|0
    0|0
    • o kadar geri bi ülke gibi mi görüyorlardır sence ?

• Neden afrika asya kötümu tanıttı kendini .Avrupa çeksin elini afrikadan bıraksın sömürmeyide o zaman gör manzarayı.Her konuda kendini geliştiren avrupa daha Türkiyenin bugünkü durumunu bilmiyor ve geleceğini kestiremiyorsa bu onlarin problemi.

• arkadaşlar tartışmayalım lütfen..

• Cultan Ahmet

0|0
    0|0
  • türkiye hersey ya . hayat var orda

0|0
    0|0
  • BENCE TERÖR GELİYORDUR

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• türkiye yi hiç görmemişler açısından,bizim hindistan ya da onun gibi bi yere baktığımız iğrençlikle.. sakallı-tesbihli adamlar, kara çarşaflı kadınlar,arapça konuştuğumuzu zanneden var..

NOT : Aynı olgu, İran a giden türklerin gözünde de kırılmıştır. çoğu yerlerin bizim gibi olduğu söyleniyor, kimse kendine saçma salak kuruntu yapmasın bu konuda

0|1
    0|1
    • evet Türkiye'yi bilmeyenler Arap ülkeleri gibi zannediyorlar o konuda haklısın.

• Rus kızlarıyla orada sohbet ediyorum, onlar hiç sevmiyor bizi, kıza Türkleri nasıl bilirsin dedim? Siz zamanında rus kadınlarını alıp satıyordunuz aşalıksınız vs saydırdı :) demez olaydım :) sanki ben yaptım ya :D

1|1
    0|0
  • şAhin K geliyordur

0|0
    0|0
  • benim tanıdıklarım ıstanbul u başkent sanıyorlar başka herhangı bır fıkırlerı yok dogrusu

0|1
    0|0
    • yani en bilinen en gelişmiş şehir olduğu için öyle sanmaları normal. ama az biraz kültürü eğitimi olan Ankara'nın başkentimiz olduğunu bilir.

Yükleniyor...