#DÜNYADA Kaç Ülke Var?
Birleşmiş Milletlere Üye Olan 192 Ülke ve Vatikan’ı Dahil Edildiğinde Cevap #193!

Fifa’ya Kayıtlı Olan Ülke Sayısı #208

Expo Fuarının Katılımcı Ülke Sayısı #189

Wolfram Alpha’ya Yazdıldığında Gelen Cevap #203

Görüldüğü Üzere #DünyadaKaçÜlkeVar? Sorusuna Verilebilecek Yukarıdaki Örnekler de Dahil 10’larca Cevap Var!

Peki Gerçekte #DünyadaKaçÜlkeVar?

Verilebilecek Doğruya En Yakın Cevap 200 Civarında Gibi..

Nitekim Birleşmiş Milletler Üyeliği Baz Alındığında; #1971 'den İtibaren Birleşmiş Milletler'e Üye Olmayan; Ancak Uluslararası Hukuk ve Montevideo Konvansiyonuna Göre Devlet Olarak Tanımlanan Ülke #Tayvan

Birleşmiş Milletlerin 46 Üyesi Tarafından Tanınan; Fakat Birleşmiş Milletler Tarafından Tanınmayana Ülke #BatıSahra

Birleşmiş Milletlerin 91 Üyesi ve Çin Cumhuriyeti Tarafından Tanınan Ülke #Kosova

Diplomatik Olarak #TÜRKİYE Dışında Tanınmayan Ülke #KKTC

Rusya, Venezuella, Nikaragua Dışında Tanınmayan #Abhazya ve #GüneyOsetya

Nitekim Birleşmiş Milletlerin Hiçbir Üyesi Tarafından Tanınmayan! #DağlıkKARABAĞ #Moldova ve #Somali Gibi Örnekler Eklendiğinde Sayı #200 'lere Yaklaşmaktadır.

#SizceDünyadaKaçÜlkeVar?

#EsenKalın.

#SerKan1923

@mehcab @aerolite @CeyCess @EskiKurtlardan @FuC-kerFukare @myd1oez @mertlord10 @NikotinKolik @pilav_ustu_az_kuru_2 @TommyBlack

@adıyook @ayfonuolmayangörl @Bordopanter @Haberver @LaLkiLaL @Kızılcıkk @minik_şirine @obsessively @öyleyadaböyle_ @RenkliRuya

0|0
6|6

En İyi Kız Görüşü

• kpss mi çalışıryorsunuz?
    artık bu tarza döndüler genel kültür ağırlıklı sorular
    benim ortaokuldan beri gençiliğim ; haritalar ve bayraklar arasında geçti sınırları başkentleri sayardım, bayrakları renklerine göre gruplandırıdım :)
    sorunuz bilgi vererek düşündürme amaçlı olmuş ;)
    ben buna 200 derim
    vatikan ve dağlıkkarabağ ı saymıyorum; ülke olabilecek nitelikte yerler değiller bana göre ( uluslararı hukuka göre fiili nitelikleri taşıyor olabilirler )

0|0
    0|0
    • @YıldızKayar KPSS'ye Çalışmıyorum Hiç KPSS İle İşim Olmadı. Açıklamalarınız İçin Teşekkür Ederim. :)

• takip etmiyorum , size de iyi akşamlar

• Takip Edin Diye Bir İstekte Bulunmadım !

En İyi Erkek Görüşü

• Tanınan tanınmayan ülkelerle sanırım 200 olması lazım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bu ne be :D Sanki adamdan saymıyorlar koskoca ülke yani :D

0|1
    0|0
  • Sen tarihi ve coğrafyayı çok seviyorsun sanırım. Bizlere de bir şeyler kazandırıyorsun her seferinde.

0|0
    0|0
  • Kac taneyse kaç tane :)

1|0
    0|0
  • 196 sanıyordum ben.
    200 olsun, tamamdır.

0|0
    0|0
  • Yani kesin bir bilgi yok kaç tane ülke olduğuyla ilgili 😔😔

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Derler ya say say bitmez.. Her yıl bir ülke çıkıyor.. G*tü kalkan bir deyyus başkan olmak için ülke kuruyor. Nedense bu ülkeler ABD, Çin ve Japonyada doğmuyor..

0|0
    0|0
  • düz hesap 200 dıek kanks

0|1
    0|0
  • Tek ülke var Dünya' da gerisi beni ilgilendirmiyor :)

0|0
    0|0
  • Dünyadaki Ülkeler çoktur, ama banane...

0|0
    0|0
  • ilk defa duydum eyw

0|0
    0|0
Yükleniyor...