Dünya'nın en deli Abazasından, en güzel Abazasına bu şarkı. Siz Abaza Halkını tanıyormusunuz sahi?

Şarkılar Seni Söyler
Abaza benim de mensubu olduğum, bana bu parçayı böyle çaldıran Dünya'nın en güzel kadınının da mensubu olduğu bir halkın adıdır. Yeryüzünde yaklaşık 500 bin kişiyiz. Hepimiz birbirimizi tanırız. Hepimiz aynı dili konuşuruz, ama kimse bilmez bu dili. Koruma altına alınmıştır yeryüzüzünde dilimiz. Biz çok özel bir halkız. Binlerce yıldır ülkemizde yerleşik bir hayat yaşarız. Köklerimiz binlerce, onbinlerce yıl önceye dayanır. Soyadlarıımız binlerce yıldır değişmemiştir. Belki de yeryüzünün en eski halkıyız. Halk olabilmeyi başaranız. Sizler bizim adımızı öylesine abuk sabuk kullanırken hiç vicdan azabı çekmiyor musunuz sahi? Cahilliğinize vereyim diyorum, ama gene de kızıyorum. Herşeyi çok bildiğinizi iddia etmeseniz belki de bu kadar kızmam.. Ama cehaletinizi kendiniz de kabul etmiyorsunuz. Sizin bir çoğunuz Türk değil, başka ırklardan devşirilme, ve siz bununla gurur duyuyorsunuz. Oysa Abaza olmak ayrıcalıklı bir şey. Yeryüzünde var olan 500 bin kişiden biri olmak, sadece 500 bin kişinin bildiği bir dili konuşmak, bütün bir halkı isimleriyle tanımak. Hayal bile edemeyeceğiniz şeyler bunlar. Bir sözcüğü kullanırken biraz daha düşünün diyeceğim, haksızlık olacak doğaya.. Varın siz bildiğiniz gibi yaşayın. Ben sadece bilin istedim..

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...