Otobüste,metroda,vapurda vs..Kitap

Okuyan birsini gördüğünüzde onun hakkında ne düşünürsünüz.Eğer sizinde daha önce okuduğunuz bir kitap ise okuduğu gidip tanışır kitap hakkında 2-3 kelam eder misiniz?

0|0
14|18

En İyi Erkek Görüşü

• ::DD Okuyan birsini görüp küfür edeni bile gördüm:DDDD Oturuyorum adam vapurda kitap okuyor.Yanımdaki tilkiler liseli ergenüs heralde:DD Pis pis küfür ediyorlar kıskandılar heralde.Aynen şunu demişlerdi '' Yvşğa bak adam almış eline kitabı artistlik yapıyor vay mk vay işe bak nerde bizde o akıl millete hava yapyor aklllı görünmeye çalışan gözlüklü salak seni.Sana şimdi tokat atarımda neyse senin gibi cahile tokat amka istemiyorum '' kısmen böleydi :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Bende her zaman okurum; kimsenin gelip gerzek gibi aaa bende okudum bunu demesini istemem.

0|0
    0|1
  • Çok iyi şeyler düşünürüm. Ben okuyamıyorum. Okuyan birini görünce çok imreniyorum. Otobüs mide bulantısı ve uyku demek benim için. Konuşurum, merak ederim.

0|0
    0|0
  • okuyan insan kendini geliştirmeye açık insandır bence

eğer gerçekten beğenerek okuduğum kitaplardan birini okuyorsa biraz ilgimi çeker

0|0
    0|0
  • Tanışmam da özeniyorum kitap okuyanlara. Ben otobüste kitaba,mesaja filan odaklanınca midem bulanıyor :/

0|0
    0|0
  • okuyabilir binlerce baskı yapılıyor aynı kıtaptan bu onunla ortak yonlerım oldugu anlamına gelmez kı

0|0
    0|0
  • ben ne okuduğu merak ederim. okuduğum bir kitap olsa bile tanımadığım biriyle genelde sohbet etmem, özel alanına girmiş olurum bence

0|1
    0|0
  • Bu devirde okuyan birini görsem evlenirim zaten :)

1|0
    0|0
  • yav yok millet nasıl kitap okuyo şaşıyorum valla ben ise kim nasıl giymiş ay şunun tipe bak inşallah şu apaçi yanıma oturmaz falan yani :D

0|0
    0|0
  • ancak uzun yolculuklarda kitap okurum pek konuşmayı seven biri değilim

0|0
    0|0
  • benim gördüğüm orta yaşlıların okuduğu tarih ve siyaset kitapları bir de ergenlerin okuduğu fantastik bilim kurgu kitaplar. daha ilgimi çeken kimse olmadı.

0|0
    0|0
  • Burada da kitap mı okunur yahu diye düşünürüm...Ben okuyamıyorum da midem bulanıyor.

0|0
    0|0
  • Bana ne kim ne okuyorsa okusun takmam ben...

Yeri gelir bende okurum...

0|0
    0|0
  • Hayır etmem.

0|0
    0|0
  • herzaman görmeye alisik oldugum bi manzara. Acayip bi durum yok. kimseyle bu yüzden gidip tanismam.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Metroda kitap okumak: Güzel kızlar dikkat dağıtır. Yolculuk zaten kısadır. Okuduğum epi topu 5 sayfayı eve gidince baştan okumak zorunda kalırım.

Vapurda kitap okumak: Her zaman rüzgarda uzaklara dalıp etkileyici olduğumu düşünürüm. Kitap o nedenle hiç okunmaz. Ha o saçlarla nereye etkileyici oluyorsun? Lodosu yiyip, akşama baş ağrısıyla başbaşa kalırım.

Otobüste kitap okumak: Uzun yolculuklarda yaptığım eylem. Ciddi olarak okumaya ne zaman kalksam, yanıma çocuklu baba, arkama susmayan teyze, önüme son ses müzik dinleyen metalci hazırlık öğrencisi filan denk gelir. Okuyamam. Ha bir de şekil olsun diye Tutunamayanlar'ı az mı taşıdım yanımda. O kitap ondan hiç bitmedi sanırım. Zaten kimse de etkilenmedi. Tuğla gibi kitabı taşıdığımla kaldım.

Şimdi şansımı Kindle ile deniyorum. Modern entellektüel havası yaratmaya çalışıyorum.

Son olarak, yıllardır fakirlikten toplu taşıma harici bir şeye binmedim. Daha bir kere bile benim okuduğum bir kitabı okuyan birine rastlamadım. Ha, kitap okuyan kaç kişiye rastladım sorusunun cevabı da çok parlak değil.

0|3
    0|0
  • Uzun otobüs yolculuklarında kitap olmazsa olmazımdır. Belki güzel bi hatun görür de ''yazarı kim bu kitabın'' falan der de tanışırız diye kitabın ön yüzünü dışa doğru tutmuşluğum vardır. Bi de oturduğum koltuğa yakın oturan bi hatun varsa içecek ikramında ''ben bişey almiyim yeaa'' kuğulluğunda tavırlar sergilerim belki hatun '' aa ne kadar da farklı bedava olmasına rağmen bişey içmedi'' der de ilgisini çekerim diye lkjlkjlkj

Dipnot: 4 senelik üniversite döneminde onlarca otobüs yolculuğunda tanışılan hatun sayısı sıfır. Tanışılan orta yaş üzeri amca sayısı 50. İçmediğim içecekler de cabası. Umut Sarıkaya tipi beklentiler nereye kadar acaba ://77

0|2
    0|0
    • +++++++++++++++++

• Hepimiz aynı şeyleri deneyip başarısız olmuşuz.

• Cevap veriyorum: Kitap, etkileyicilik unsuru değildir. Kitap fetişi olan görülmemiştir. Yanlış yolda yürüyoruz. Benim, kulaklığı takmadan, müziği açıp "Bakın, Pink Floyd dinliyorum" tribine girmişliğim de var gerçi.Hiç sallanmadım. Halbuse Serdar Ortaç filan dinlemeliydim.

• Otobüslerde okurum, her yolculukta 48 kişiden bir tek ben okuyorum ya o da var :) Uzun mesafelerde zaman uygun, bakacak manzaranız da yok, sizin dikkatinizi dağıtacak bir şey de yok. Kitaba gömülmek, kitabı anlamak için elverişli.

Metroda vapurda okumak ise anlamsız ve az biraz "otistiklik". Metro ve vapurdakilerin ellerindeki kitabı cidden anladıklarını sanmıyorum, maksat zaman öldürmekle karışık bir duvar örmek bence. "Kitap okuyorum, siz ne ederseniz edin de bana bulaşmayın" mesajı

0|1
    0|0
  • Bugün metrobüste Latince metinler okuyan bir elemanın kulağına "Dixit Dominus Domino meo" diye fısıldayıp kaçtım.

0|0
    0|0
  • Ben kitap hakkında düşünmüyorumda ' ya giden bir vesaitte nasıl midesi bulanmadan okuyor ' diye taktir ediyorum.

0|0
    0|0
  • bir gün acayip trafik olan bir günde elimde ilhan arsel kuranın eleştirisi cayır cayır okuyorum. dolmuş şoförü döndü dedi ki; "ne okudun be mübarek, maşallah yani". için için gülmüştüm.

0|0
    0|0
    • oku ama neyi :)

• ateist bir kitabı okurken adamın sana mübarek diye takılması komik.. benim sana devamında söylediğim ise bende seninle aynı düşündüğümü anlayasın diye bir kitap söylüyorum.turan dursun gibi bir adamın yazdığı

• hayırlısı olsun. sağolasın.

• hiç işim olmaz , ne okuduğuna bakarım belki...

0|0
    0|0
  • Gidip tanışmam,seyir halinde okumam da.

0|0
    0|0
  • okadar sallantıda bile nasıl okuyabiliyorlar hala çözebilmiş değilim. ibret aldım doğrusu. kitabı ben şahsen sessiz sakin bir kafayla okumayı tercih ederim. aynı kitabı okumuş olsa bile bana ne :)

0|0
    0|0
  • geçen bir kıza rastladım baktı, çantasından çıkardığı kitabın kapağını 180 derece açtı. sonra kapadı, kitabı çantaya fırlattı.

0|0
    0|0
  • Dikkatimi çeken kitap okuyandan çok yanındaki meraklının çaktırmadan kitabı süzmesi oluyor Adrenalin tutkunu yakalanma heyecanıyla kitabın konusunu öğrenme arasında gidip geliyor .

0|0
    0|0
  • Kitap okuyan birini görünce şaşırmamız , aa kitap okuyor gibi düşüncelere kapılmamız çok acı bir durum

0|0
    0|0
  • Normal bir durum aslında

1|0
    0|0
  • merak eder ve konuşurum

0|0
    0|0
  • muhabbet açabilsek ederiz tabi :D

0|0
    0|0
  • Normal bi durum değil mi kitap okunması ?

0|0
    0|0
  • müsaitse edilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...