Kitap okurken hız?

Kitap okurken çok yavaş okuyorum yani okuduğum yere geri dönüyorum tekrar okuyorum elimde değil hızlı devam edemiyorum
Böyle olan ya da çözüm önerebilecek olan var mı?

0|0
63

En İyi Erkek Görüşü

• Bununla ilgili bir video izlemiştim baya eskiden ve çok mantıklı videoydu fakat bulabilir miyim bilmiyorum, çözüm hızlı okuman. Yavaş okudukça beynindeki boş alanlar artıyor ve okuduğundan birşey anlamıyorsun o boşluklara bir sürü şeyler doluyor. Ama hızlı okursan okuduğunu anlıyorsun ve dış etkenlerin o boşluğa girmesine izin vermiyorsun. Böyle açıklamalar vardı.

1|0
    0|0
    • Aynen ben de bu tarz bilgileri hızlı okuma kitabında görmüştüm. Okuma hızımda sorun yok istesem okurum ama geri dönme okuduğum yeri tekrar okuma isteği oluyo kitap okurken engel olamıyorum çok saçma 😄

• Tövbe de 😄

• Tevbe 😌

En İyi Kız Görüşü

• Odaklanamıyor olabilirsin. Zihnin çok yoğunken kitap okumaya odaklanman oldukça zordur. Hafif ve çabuk bitecek kitaplardan başla, zamanla hızlanırsın.

1|0
    0|0
    • Haklısın teşekkürler 😊

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 2

• Sen takıntılısın. O yüzden kolay bir çözüm yok.

1|0
    0|0
    • Of ya 😞 inşallah okuya okuya kendim aşarım

• Esenlikler efenim. Bol okumalar.

• Allah razı olsun 😄

• Okudugunu anlamiyorsun zamanla duzelir bence okumaya devam et derim ben kelime hazneni genislet

1|0
    0|0
    • Yok tam öyle değil sorun şu yanlış anlatmış olabilirim hızlı okuyabiliyorum kelime haznesinden değil de geri dönme isteği oluyo okuduğum yeri tekrar okuma saçma ama 😄 hızlı devam edemiyorum okumaya

• Bol sans ;)

• Teşekkürler 😊

Kızlar Ne Diyor 5

• ben dk'da 80 kelime falan okuyodum 1 ay hızlı okuma kursuna gittim dk'da 360 kelime falan okuyom artık :) :)

1|0
    0|0
    • Doğru o kurslar süper de benim hızda problem yok yani kursa gitmiş gibi değil tabi ama sorun geri dönüp okumam devam etsem hızlıyım

• Neden geriye donuyorsun. Ben de bazen geri donerim ama okudugum yeri anlamadigimdan veya guzel anlatildigini dusunup oha surayi bir daha okuyayim derim. kimi yerlerde de he he anladim tamam diyip hizlica gecerim.

1|0
    0|0
    • Ben hızlıca geçemiyorum işte elimde değil neden bilmiyorum öyle oluyo😄

• Klasik bise olacak ama hizli okuma kursuna yazil:) kokten coz olayi

• Haklısın ya anca öyle aşarım bu geri dönmeleri ya da kendimi şartlayıp bir süre sonra alışıcam hızlı devam etmeye 😄

• Okuma kitapları al, evde dışından oku. Zamanla düzelir. İçinden okursan bir faydasını göremezsin.

1|0
    0|0
  • Çözümü bol bol kitap okumak. Okudukça pratik yapar daha hizlanirsin.

1|0
    0|0
    • Mantıklı ama böyle olunca hevesim kaçıyo 😄

• Akıcı ve sürükleyici kitaplar oku hızlanacaktr zamanla

0|0
    0|0
Yükleniyor...