Kitaplardan unutmadiginiz cumleler var mi?

Hic unutmadiginiz ve sizi etkileyen kitap cumleleri var mi?

Benimkilerden bir tanesi;
"Evlenmeden once alevlenen ask yangini evlilikle soner ve geriye bos ve kederli bir yangin yeri kalir. Evlendikten sonra duyulan ask da biter elbette, ama onun yerini mutluluk alir. Buna ragmen bazi aceleci budalalar evlenmeden once asik olup yana yana butun aski tuketirler. Niye? Cunku hayatta en buyuk amaci ask sanirlar" ~Benim Adim Kirmizi

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• "Bir merminin sana zarar vermesi mümkün değilse, mermilerin önünde durmak ne kadar cesurca olabilir ki?" -Tanrı'nın Unutulan Çocukları-

0|1
    0|0
    • Cok guzelmis. Tesekkurler.

• Sürükleyici olduğunu söyleyebilirim. Olay örgüsü ve giriş güzel. Bir çok toplumsal ve sosyal konuya değinilmiş. Henüz ben bitirmedim, yarısındayım. İnsanın kendini keşfetmesinde dahi yardımcı olduğu düşüncesindeyim. Okuyan herkesin kendinden bir kaç satır bulabileceğine şüphem yok. Tavsiye ediyorum elbette.

• Okudugum kitabin bitmesine az kaldi, o bitince bakacagim, detayli aciklamaniz icin ayrica tesekkur ederim. Roman tarzindan baska kitap okumak istiyordum bu aralar, iyi denk geldi.

Kızlar Ne Diyor 2

• Kalabalık beni sahiden sıktı. Ben ikide birde böyle oluyorum, bazen bütün insanları boyunlarına sarılıp öpecek kadar seviyorum, bazen da hiçbirinin yüzünü görmek istemiyorum. Bu nefret filan değil… İnsanlardan nefret etmeyi düşünmedim bile… Sadece bir yalnızlık ihtiyacı. Öyle günlerim oluyor ki, etrafımdan küçük bir hareket, en hafif bir ses bile istemiyorum. Fakat sonra birdenbire etrafımda bana yakın birilerini arıyorum. Bütün bu beynimde geçenleri teker teker, uzun uzun anlatacak birini. O zaman nasıl hazin bir hal aldığımı tasvir edemezsiniz. Kış günü sokağa atılmış bir kedi gibi kendimi zavallı hissediyorum.

Sabahattin ALİ - içimizdeki şeytan

0|1
    0|0
  • "Herkesin aniden delirdiği bir dünyada kime güvenilebilirdi?" Kafes - Josh Malerman

''Zor seçimler yapabilecek kadar güçlü ve cesur biri olmak istiyordum. Ancak doğru olanı yapabilecek kadar da adil ve sevgi dolu olmak istiyordum.'' Kurucunun Kızı - Amy Engel

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Yanlışlıklarınızı bilmek yeterli değil. Bunları açıklama cesaretine de sahip olmalısınız.

0|1
    0|0
  • Benide seversin değilmi

0|1
    0|0
  • İnsanlar sembolllerle yaşar
    Osman pamukoglu

0|1
    0|0
  • Çok mu sevdim ki ya? Yok artık. O kadar da fazla değildi. Hala nefes aldığıma göre olmamış. Sevememişim. Peki neden gitti o halde? Yanaklarıma neden su damlaları düşe durdu? Hayır, ağlamıyorum. Yağmurda yürüyorum.

0|1
    0|0
Yükleniyor...