Bir toplumun en iyi yönetim şekli ne olmalıdır sizce?

Bir toplumun en iyi yönetim şekli ne olmalıdır sizce?

0|0
8|15

En İyi Erkek Görüşü

• Torpille bir yerlere getirilmiş, vasıfsız insanların yabancıların ve şirketlerin kuklası olmuş bir oligarşinin değil, gerçek bilim adamlarının kurallar koyup yönettiği bir ülke.

Herkesin oyunun 1 sayıldığı değil, doğru dürüst insanların, kendini yetiştirmiş bilgili ve erdemli kişilerin oyunun diğerlerinden daha önemli sayıldığı bir seçim sistemi mesela.

Tek kişinin aldığı kararların değil, "bilgili" ve "liyakatli" insanların oyları ile alınan kararların uygulandığı bir yönetim.

Mükemmele en yakın bu şekilde yönetilir diye düşünüyorum.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Parlamenter federal cumhuriyet

0|2
    0|0
  • atatürk ilkeleri ile desteklenmiş cumhuriyettir.

0|0
    0|0
    • atatürk ilkelerine uygun eksiksiz bir şekilde mi yönetiliyoruz sence şu an?

• ben yönetilmek istemiyorum ne yapmak ne olmak istiyorsam onu yapmayı istiyorum insanlar insanları rahat bıraksın artık

0|1
    0|0
    • Bu dünyada çok zor sisteme uymayanları toplumun dışında tutuyorlar.Bir süre sonra sende o sürünün içine katlıyorsun.Katılmamak içinde yallız olmadığımızı anlamamız gerekir...

• sosyal demoktrası..:) cumhurıyete devam tabıkı..

0|0
    0|0
  • Anarşi tabi ki her ne kadar ütopik olsa da..

0|0
    0|0
  • gercekcı bır yonetımmm olması temennım

0|0
    0|0
  • seriat olmalı

0|0
    0|0
  • demokrasi...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• insan haklarının olmadığı bir ülke de ağır vergiler altında yaşarken yönetim ne olursa olsun benim için açılımı diretmeciliktir. Elinde bir sopa istediğini yaptıran bir çoban misali yönetim.

0|0
    0|0
  • açıkcası bazen beni bu millet düşündürmüyor değil . Demokrasiyi hakeden çok az bir kesim var ... dikta rejiminde de olan gene o demokrasiyi hakeden az kesime oluyor .. monarşi o kadar zengin süsü verecek bir sistem kaldıramayız ...

Atatürkçülk bence bir sistem ... toplumlar ileri görüşlüler ve gerçek liderlik özellikleri taşıyan biri tarafından yönetildiğinde demokrasi uygundur

0|0
    0|0
  • Facebook'un olduğu bir çağda temsilci demokrasinin lüzmu tartışılır. Herkes hangi yasayı beğeniyorsa onu tıklasın; ona göre yargılansın, ona göre işlemlerini yapsın. Aynı görüşten insanlar aynı mahallelere taşınsınlar. Misal, idam cezası isteyenler; bunu gerektiren bir suç kendilerine işlenirse veya işlerlerse, cezalarını belirlemiş olsunlar. Yılda bir seçme hakkı verilebilir. Edevletten hemen tık tık.

0|0
    0|0
  • anarşi.. bu demokrasiden daha iyi olacağı kesin.

0|1
    0|1
    • anarşi olması şuan biraz ütopik kalıyor ama Bencede hoş görülüye dayanan anarşi daha uygun olur tüm dünya için.Bunların savunucusu kropotkin.

• bizimkilere bu lazım :) link

0|1
    0|1
  • Hedonizm

0|0
    0|0
  • toplumdan topluma değişir be hacı

0|0
    0|0
  • cumhuriyet adı altında işlenen kapitalizm değil sosyalizim faşizimde değil nasıl bir millet devleti için varsa o devlette milleti için var olmalıdır bu anlayış önemli cumhuriyet felan değil şu dönemdeki cumhuriyeti görüyoruz

0|0
    0|0
  • Federal Cumhuriyet.

0|1
    0|0
  • oydaşmacı demokrasi güzel olur. oldu bittiye getirme az olur, oturur adam gibi tüm taraflar uzlaşır oybirliği olur

0|0
    0|0

• komünizm

0|1
    0|0
  • Sözde demokrasi olmasında ne olursa olsun..

0|0
    0|0
  • faşist yönetim en iyisi

0|0
    0|1
  • saldım çayıra mevlam kayıra

0|0
    0|1
Yükleniyor...