Sizce neslimiz ne kadar kitap okuyor?

Evet arkadaşlar kafalarimizi en son ne zaman sosyal aglardan kaldırıp bir şeyler okuduk ve ne okudunuz?

0|0
18|44

En İyi Erkek Görüşü

• Kitap okumak sadece Best seller denilen hikaye ve kurgudan oluşmamalı. Kitaplar sonsuz bilgi kaynağıdır. Benim gördüğüm kadarıyla yeni nesil yani " sizin tabirinizle neslimiz" okuma yazma bilmiyor. Türkçe çat pat. Tek dertleri cep telefonundan nete girmek onu like lamak bunu dürtmek ya da popüler oyunlardan birini oynamak. En son ne zaman arkadaşlarınızla doğru düzgün toplanıp kültürel bir şeyler yaptığınızı hatırlıyor musunuz? Kafeye gitme ya da PUB a gitmek demedim dikkat edin.

Tarih biliyor mu / okuyor mu?
    Genel kültür / coğrafya biliyor mu?
    Klasik edebi eserlerden okudu mu? Yerli /yabancı
    Gazete okuyor mu? hangi sayfasını? Spor / kim nerede ne... yemiş
    Dün sabah ne yediğini hatırlıyor mu?

Ben bu günlerde Tıbbi bitkiler ve sağlık ile ilgili bir kitabı okuyorum.
    Bir kaç şey daha öğrensem zararı olmaz.
    Neyse çalışma hayatına girip de aile sahibi olduğunuzda ne demek istediğimi daha iyi anlayacak ya da anlamayacaksınız.

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 43

• Keşke kitap dediğiniz de sadece roman ve hikaye türü anlaşılmasa. Aslına bakarsanız bu iki tür eğlence amaçlıdır ve insana öğretmek yerine kurgusal bir dünya sunar. Evet bunları da okumamız gerek ama keşke yanında araştırmaları, makaleleri, tezleri vb. türleri de okusak. Keşke öğrensek ve aynı zamanda düşünsek de.

1|1
    0|0
  • Eski kız arkadaşım ben kitap okuyorum diince oda demişti bende severim kitap okumayı diye. Sonra Kitap konusu açılınca aramızda kalıyordu kız. Cevap veremiyordu. Sonradan anladımki kitabı sadece ders kitaplarından ibaret sanıyormuş. Okumak lazım. Ufkun genişlemesi için sadece kendi görüşünden kişileri değil her görüşten insanın kitabnı okumak lazım.

1|0
    0|0
  • Şu sıralar Soner Yalçın'ın "Efendi-2" kitabına göz gezdiriyorum, yazarına bayıldığımdan değil, bu Yahudi avcılığının ne derece "bilimsellik" olduğuna dair küçük bir meraktan ibaret. Kimin kimin akrabası olmasından ziyade, ilgimi çeken yerleri başka. Yeniçeri Ocağı'nın neden kaldırıldığına dair tezler mesela... Çok önemsenecek bir kitap değil ama incelenebilir.

0|0
    0|0
  • Okuyorlar da boş okuyorlar. Platon ve Sokrates'ten önce Zeus, Afrodit, Ares filan öğreniyorlar. Doğu dünyasına geçmek bile istemiyorum çünki yeni nesil (kendi neslim) için doğu korkunç bir uçurum, öcülerle dolu bir çöl. Asla bir Gazali ne bileyim Mevlana okumayacaklar.

1|0
    0|0
  • Bence okuyanlar az olsa da geçmiş zamana göre çok, İstanbul Tüyap kitap fuarlarında artık iğne atsan yere düşmüyor o derece yoğunluk var yıllar önce daha tenha olurdu. Ama hala yeterli seviyede değil.

1|0
    0|0
    • evet fuarlar açısından bakınca yoğunluk var ben yazacaktım siz yazmışsınız.

• @robincosby ama gerçek bir gösterge olabilir mi fuardaki kalabalık kitap okuyanların geçmiş yıllara nazaran artıp artmadığı hususunda iyice irdelemek gerekebilir doğru sonuca ulaşmak için. Çünkü kitap almak, yazarlarla sohbet etmek ya da kitap imzalatmak için gidenler olduğu gibi, gezmek için ya da arkadaşına eşlik etmek için giden kişilerde var epey bir. Başka bir husus daha var aslında eskiden kitaplar daha ucuzdu, Türkiye'deki hane halkının geliri de üç aşağı beş yukarı belli kaç kişi gidipde 30-40 TL bir kitaba vermeye meyilli olur?

• Ama soyle bir sey de var her ne kadar bununla tartilmayacak bir durum olsa da insanlarimiz artik kitap okuma konusunda eskisi kadar 'aman okuyup ne yapacaz arkadas' tavirina burunmuyor. Merak ediyor inceliyor. Buna teknoloji de destek oluyor. Yine de dediginiz gibi bircok kriterin elenip hesaplanmasi lazim.

• Neslin okumadığı aşikar, ama benim okumadığım gün yok gibi

0|0
    0|0
  • Her daim okurum gayette iyi bir okurum.
    Eleştirilerim yapıcı tonda.

1|0
    0|0
  • vallahi 2 kitabı okuyorudum
    sınavlarım başlamaya yakın
    kaldırdım okul kitaplarına çalıştım
    yaklaşık 600 sayfa 6 kitap toplam vizelere kadar
    okumuşumdur bir nevi kitap okur gibi çalışıyorum
    tamamen planlı bir biçimde kültürleniyorumda

0|0
    0|0
  • Hic okumuyorum.

0|0
    0|0
  • Okumuyor desek yerdir

0|0
    0|0
  • Çok sık alamıyorum kitabı elime. Geçen ay 2 haftada 2 kitap bitirmistim. Bir daha ne zaman okuma şansım olur bilmiyorum. Bunun yanı sıra dünya klasiklerini okumayı çok severim. Özellikle okullarda bizlere okutulan 80 sayfalik kitapların ozetlestirilmemis tam versiyonlarını bulup okumak ayrı bir zevk.

0|0
    0|0
  • Ben okuyorum.. Oğlum çok daha fazla okuyor.

1|0
    0|0
  • Ben okuyorum ama yeterli mi sanmam ayda bir kitap anca bitirebiliyorum

0|0
    0|0
  • okumuyor kanks

0|0
    0|0
  • Malesef o konuda sıkıntı yaşanıyor. Ama gün gelecek, sosyal medyaları kullanırken bile okumak zorubda kalmamıza özlem duyacağız. Çümkü gittikçe okumaktan kopmak üzereyiz.

0|0
    0|0
  • liselerde seminerler veriyorum... gördüğüm açık ve net OKUMUYORLAR :(

1|0
    0|0
  • Daha bu gün bir kitap daha bitirdim okumayı seven bir insanım 34 uluslararası kitap fuarında bir sürü kitap aldım idefix sanal kitap fuarında bir sürü kitap aldım haftada en az 2 kitap bitiriyorum

0|0
    0|0
  • Kitap okuyan kişi sayısı ortalama %5 ülkede ama kitapla fotoğraf çektirme oranı %55 *

0|0
    0|0
  • Hiç okumuyor diyebiliriz.

0|0
    0|0
  • Yeteri kadar okumadigi acik. Dunya standartlarinin yaninda bile geceniyoruz oranlarda.

0|0
    0|0
  • pc başında vakit geçirdiği kadar değil.

0|0
    0|0
  • Neslimiz ne kadar okuyor bilmiyorum ama sahsen haftalık 1 tane bitirmeye çalışırım.

0|0
    0|0
  • nadir :(

0|0
    0|0
  • Bence baya bir kitap okuyor yeni nesil ben okumayan cok cok az gordum

0|0
    0|0
  • Çoooooooooooooooooooooook az. :(

0|0
    0|0
  • halkın yüzde 3'ü okuyorsa dua edelim buna..

1|0
    0|0
  • İnternetteki yazıları okuyo artık gençlerimiz.

0|0
    0|0
  • Wheel of time serisini bitirdim 5 ayda.

0|0
    1|0
  • 2 gün önce trendeki kız diye kitap aldım ama memlekette pek okumaya fırsatım olmuyo :(

0|0
    0|0
  • hiç okumuyor

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    13

Kızlar Ne Diyor 17

• Geçen konuştuğum edebiyat öğretmeni bile eskisi kadar oku (ya) madığını anlatıyordu acıdım halimize.

0|0
    0|0
  • Ben kitap okumayı severim, okurum
    Ancak ülkemizde ki okuma oranı çok düşük ; bunda kitap fiyatlarının ve tür azlığının etkisi büyük

0|0
    0|0
  • okumuyor varsa yoksa sosyal medya da laf sokma yarısındılar

0|0
    0|0
  • Kitap okumamak moda şu sıralar..

0|0
    0|0
  • bir ay oldu sanırım canan tan- hasret e başladım kitap yarım kaldı fırsat bulamıyorum ki halbu ki çok severim kitap okumayı

0|0
    0|0
  • Canan Tan'ın 2007 baskılı Yüreğim Seni Çok Sevdi
    "Her şeyi kökünden kesip atacak keskin bir bıçak dönüp kullananı da yaralamaz mı kimi zaman?
    Harikaydı okurken resmen yaşamız gibi olmuştum..

0|0
    0|0
  • 2 günde 2 kitap okumuşluğum var. Hala da devam ediyorum.

0|0
    0|0
  • 0 senede 6 sayfaydı düşmüştür :D

0|0
    1|0
  • Bugun okudum bıraz ıste burlaar cok oyalıyor

1|0
    0|0
  • bir iki saat önce bitirdim yeni kitap alcam akşam

0|0
    0|0
  • Yarim saat once biraktim kitabi
    Paralel hayatlar iskender ve sezar adi.

0|0
    0|0
  • ben okuyorum ya okumayı sevıyorum daha gecen bı kıtap bıtırdım dıgerıne basladım

0|0
    0|0
  • En son Idealizm Matrix felsefesi ve Maddenin gerçeğini okudum kafamı daha çok yordu valla.

0|0
    0|0
  • burdakı soruları okumktan kıtap okuyan yok

0|0
    0|0
  • En son kırmızı başlıklı kızı falan okudum heralde
    Şaka şaka, Beyaz gemimi neonu okuyorum.

0|0
    0|0
  • okuyorum

0|0
    0|0