Bilim kurgu filmlerinden nefret edenler kimler?

Arkadaşlar ben bilimkurgu filmlerinden nefret ediyorum.saçma sapan yaratıklar.tüm dünyayı gören bilgisayarlar ne bileyim çok itici geliyor bana.

özellikle polat alemdarın vurulup ölmemesiyle alay edenlerden nefret ediyorum.tamam kurtlar vadisini bende sevmiyorum ama yabancıların yaptığı saçma sapan filmleri ayıla bayıla seyredip "adamlar yapmış abi" deyip de polatla alay edenlerden nefret ediyorum.

mesela avatar filmi.yahu bu kadar büyük saçmalık olur mu ?

öve öve bitiremediler.filmin il yarım saati zor dayandım kapattım.siz ne düşünüyorsunuz bu konuda

0|0
7|8

En İyi Kız Görüşü

• gerçekliği olmadığını ve olmayacağını bildiğim bir film türünü seyretmek bana zaman kaybı gibi geliyor sonuçta hepsi kurgudan ibaret ... hayal güçlerine sağlık ne diyim ...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• sevmem ben de.

0|1
    0|0
  • ben çok sevyorum kesinlikle

0|1
    0|0
    • helal + :)

• tamam sustum diyorum işte:(

• hayatında 1 sefer sadece 1 sefer inat olma :( bak sustum hadi sende sus bitsin artık :)))

• Çok severim Bilim Kurgu Filmlerini.. Azınlık Raporunu izleyipte hala nefret eder misn bilmem ..

0|1
    0|0
    • azınlık raporu

total recall

Battleship

Parfume

Butterfly effect

Sings

Repo men

çok iyi filmler ben bilim-kurgu/fantastik filmler iseverim, ve azınlık raporu çok şahanedir esile19 +++++++ :D

• he he ESİLA19 :) ilk olarak parfume izlemelisin :)

• evvveeeet süper :) diğerleri çok iyi, sınırsız internet ve bir laptop ile hepsini baştan aşağı izlemelisin :)

• Severim.

0|0
    0|0
  • Ben severim bilim kurguyu.

0|0
    0|0
  • ben de sevmezdim ama fikrim değişti. fringe izle bence , bağımlılık yapar :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Yabancıların yaptığı saçma sapan Filimlerden " Yıldız Savaşları" nın %90 ı gerçekleşmiş durumda. O gerip saçme sapan yaratıkların hepsi içtiğin suyun içinde mevcut zaten ( sadece Micro organizma olarak). Polat Alemdar Cüneyit Arkın'dan sonra Dünyayı kurtaran ikinci adam.

Düşünsene dizide ölen adamın gıyabında cenaze namazı kılacak kadar ...( ismini sen koy ).. bir kitle var milletimizin içinde.

Bilim Kurgu iyidir, yeni teknolojilere kolayca alışmamızı sağlıyor, zihinsel olarak hazırlıyor. Senin kafandakilere bundan 25 yıl önce ( henüz evlerde bile telefon doğru dürüst yok iken) " Telefon avuç içi kadar olacak ve cebinde taşıyacaksın, kablosu bile olmayacak " deselerdi gülmekten bi tarafınız yarılırdı, yada adama deli deyip pataklardınız.

0|0
    0|0
    • bence söylediklerinin bir kısmı mantıklı.peki avatar tarzı yaratıklara ne demeli ? aşık olmaları falan ıyy

• Dikkat edersen orada Sakat olan vatandaş onların halindeyken aşık oluyor. Ayrıca buda bir hazırlık gibi, nede olsa isviçreli bilim adamları değişik çalışmalar yaparak Garip hastalıkların haricinde tuhaf yaratıklara da sebebiyet veriyorlar. Bilimsel araştırmaların yapıldığı labaratuvarlarda genleriyle oynanmış envai çeşit canlı var. Adamlar insan yerine yaratık asker kullanma peşinde.

• Bilimkurgu ile fantastiği ayırmak lazım bence. Bilimkurgu adı üstünde bilim üstüne bir şeyler kurgular, az biraz gerçeklik payı olabilir. Hayatlarımıza dair bir şeyler görebiliriz. Doğru ya da yanlış bir gelecek tasviri yapılabilir, Geleceğe Dönüş veya Azınlık Raporu'nda olduğu gibi. Ayrıca bir Outbreak, Contagion filmleri de bilimkurgudur, ille de yaratık, efekt barındırması şart değil. Bilimkurguların bir ayağı yere basar. Sinema yazarlarını takip ediyorsanız, bugün pekçok bilimkurgunun önemli filmlerden sayıldığını görürsünüz.

Fantastikte ise her şey gerçeküstü. İki ayak da havada. Avatar tarzı filmler zaten sinema sanatı adına çok iz bırakacak işler değil. Görsel gösterişe dayalı, her an "ben buradayım" deyip üstünüze üstünüze gelen kaba bir teknikle, balyoz gibi inen müziklerle, seyirciyi 2 saat boyunca oyalayacak yüksek tempoda çekiliyorlar. İçlerinde belli bir çıtayı tutturanlar da var. Yüzüklerin Efendisi mesela. (bu filmler bilimkurgu değil, fantastik)

(Son zamanlarda sonuna kadar dayanamadığım tek filmin Into The Wild olması da çok ilginç. Öve öve bitirilemeyen bir filmdi)

0|0
    0|0
  • Avatar filmi çok güzel bir film bence.Bizim sinemalarıza baksana asıl saçma sapan aşk filmleri, dabbe,musallat,konak gibi saçmalık ötesi filmler.

Bizim film sektöründe ciddiyet de yok ki arog,tarog faso fiso... Bilim kurgu denebilecek bir tek bu filmimiz var gibi.

0|0
    0|1
    • siz ve sizin gibiler olduğu sürece zaten bizim sinemamız ilerleyemeyecek hiçbir zaman.siz ağzınıza dolamışsınız türkler yapamaz diye.

• Bilim kurguyu ben de sevmem ama Spiderman'e laf yok ama. :(

0|1
    0|0
  • Felsefi bilim kurguları severim.Fountain,Prometheus vesaire gibi.

0|0
    0|0
  • Eğer öyle canlılar yokki, öyle silahlar yokki, uzay aracı yok ki adam eşyaları nasıl hareket ettiriyor diye mantık arayıp izlersen hoşuna gitmez zevk alamazsın. Adı üzerinde Bilim-Kurgu, gerçeklik araman yanlış bence

1|0
    0|0
    • işte ben biraz daha mantığa uygun şeyleri seviyorum.bana çok sinir bozucu geliyor bu filmler

• hehh öyle uslu çocuk ol:))))))iyi iyi konuşmuyorum sende sus ama:)susarmısın:)

• ayy tamam tamam hadi sen sus de ben susacam söz:(

• Hayal dünyan yok ne yazık ki. Valla polatın 1 kursun yemeden 50 kişiyi vurmasından daha gerçekçi geliyor bana o filmler.

1|0
    0|0
    • hayal kurmanın bile bir sınırı var bence.ben gerçeğe yakın olan şeyleri daha çok seviyorum.

mesele dünyadaki her amerikalı en az 1 defa dünyayı kurtarmıştır.onlar olmasa biz ne yapardık :@

• hayal kurmanın sınırı olmaz. sen sadece fazla mantıklı olan şeyler izlemeyi seviyorsun. buda bir tercihtir tabi.

• Çok ta kötü değil.

0|0
    0|0
Yükleniyor...