İsrail tatilimde aklımda kalan bir olay, siz ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar herkese iyi hafta sonları. Hiç bir sorun yaşamadığım bu yüzden hafif şaşırdığım ve gayet güler yüzle ağırlandığım Tel-aviv ve diğer kısımlar. ( turla gittim ) Lafı fazla uzatmayayım,
İsrail tatilimden Çarşamba günü dönüş yaptım yurda ve orada ingilizce anlaştığım bir kaç arkadaş ve esnafla şöyle bir konuşma geçti, Özetliyorum; ( Sırasıyla böyle konuşma geçmedi seçtiğim cümleleri koyuyorum )

Ben : Türkiye'de iktidara yönelik halk kısmı İsraili pek sevmiyor ama ben ön yargılı değilim dedim.

Onlar : Bizim Türk halkıyla bir sorunumuz yok. Ama onlar bizi sevmiyor ve biz bunu anlamiyoruz. Bazi zamanlar bayraklarimizi bile yaktilar fakat biz asla öyle bir şey yapmadık çünkü anlam veremiyoruz.

Ben : Bizim halkımızın bazı kısmı İsrail ile olan geniş ve üst seviye ticaretinden haberi yok ve yine gizliden gizliye hükümetimizin İsrail hükümetiyle işbirliği içinde olduğunu okumuş insanlar biliyor.

Onlar : Biz de biliyoruz. Burada kimse Türklere düşman değil, herkes herşeyin farkında. Sadece iktidarınızın bazen sert sözleri aşırı sağcı kısmı kızdırıyor o kadar. Filistinle sorunumuzda bizi suçluyorlar. Orada hamas var ve bir terör örgütü.

Ben: Biz de pkknın yok olmasını istiyoruz biliyorsunuz. Peki ya, oraya saldırırken ölen halk insanlarının hiç suçu yok, önlem almıyor musunuz?

Onlar: Hayır, biz Filistinlileri sevmeyiz. Tıpkı sizin kürtleri sevmediğiniz gibi. Ve, onların bize ufak bir saldırıda orayı yoketmeye yönelik harekete geçiyoruz. 1 kişi hayatını kaybetse bile. Siz neden böyle yapmıyorsunuz? Biz ülkemizi çok seviyoruz bence siz de böyle yapmalısınız.

En son konuşma bu oldu ve ben cevap veremedim. Çünkü, onlara karşı en ufak olayda Filistin'e iki katı saldırı düzenleniyor. Ben de bu sorunun cevabını bulamadım neden biz de varımızla yoğumuzla pkk yı bitirmeye çalışmıyoruz? Anlamıyorum.

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• İsrail'de silahsavarlar engelliyo hepsini yani onlar sapanla vururken israil tankla tüfekle bir bakıma böyle.. Şimdi bir cevap veremedin mi yani bunlardan bahsetmedin mi yoksa bahsedemedin mi haklı çıkmaya çalışmış sen de suspus

0|0
    0|0
    • Sapanla mi? Sen nasil bir cahilsin ya. Adamlarin iki cani gidiyo dunya ayaga kalkiyor israil hamasa girdi diye biz simdiye oyle olsaydik pkk mezar olup gitmisti

• İyi korunuyolar demek istedim düzgün oku roketsavarları var israilin bu da mı yalan yani? Kaç tane kayıp verdiklerini de bir yazsaydın keşke sapanla vuruyolar diye benzetme yapıyorum Senin burdaki amacın ne? İsrail halkına kin gütmeyin demek mi yoksa yaptıkları saldırıyı haklı çıkarmak mı? Pkk sorunuyla bir tutman da komik onlarınki tek bilinmeyenli denklemse bizimkisi polinom anlatabiliyom mu bak gene benzetme yaptım sap sapanı karıştırma gene

En İyi Erkek Görüşü

• Bunları bilmeyen sadece kulağını kapatan medya ile gözleri kör edilmiş türkler kaldı. Batı Şeria'da haklı görünebilmek için çocuklarını demir parmaklıklara aşan Terörist aileler var amaç Uluslararası mahkemelerde çocuklarımızı öldürüyorlar desinler. Evlerinin altı tünel her yerden silah füze taşıyorlar okulların hastanelerin altı füze. Sonrada biz masumuz de hadi oradan.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• filistine yapılanları haklı göstermeye çalışıyolar ama asla değiller. Sen de inandın mı sazan gibi. Ayrıca bizim kürtlerle sorunumuz yok terörle sorunumuz var bunu anlayın artık!

0|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 2

• Okumadım ama israilin mk.

1|0
    1|1
  • onlara kutsal kitabınızda israil sınırları nedir diye sorsaydın bu laflar boş laflar hamasa cevap vermek için cıcukları öldürmeleri gerekmez

1|0
    1|0
Yükleniyor...