Hüseyin Nihal Adsız Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sadece Türk olanlar görüş belirtsin.
Nihal Adsız hakkında ne düşünüyorsunuz, ideolojisi edebiyatı vb. konularda.

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Türkçülük fikrinin öncülerinden şair , tarihçi su an ki ülkücü gençliğin ödenmesi gerektiğini düşündüğüm türkolog. " Hakkımda türlü türlü sözler söyleyen insanlara ve hakiki fikrimi soranlara şunu söylemek isterim ki ben ne faşistim, ne demokratım. Ben, yabancı kaynaklı hiçbir fikri benimsemeye tenezzül etmeyecek kadar millî şuur ve gurura malik bir Türk’üm. Siyasi, içtimai mezhebim Türkçülüktür. ". Sôzleri fikirlerini tanımlar niteliktedir.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Onun gibi aydın insanlara ihtiyacimiz var
    Hani bazıları diyor ya Türk ve turanci olmak için müslüman olmak şart Nihal Atsız gözlerine girsin

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Adsız değil Atsız önce onu bir bilelim.

1|0
    0|0
    • Kendisi Adsız soyadını istedi, fakat tarihle alakalı oyad olamayacağından Cumhuriyet döneminde Atsız soyadı verildi.

• adı var ama yok diyo :/

0|0
    0|1
    • Boş yorum yapma

• Adsız, İslam öncesi Türklerde başarı gösteremeyipte ad kazanamamış kişilere denir. Kendisini büyük bir başarı kazanamamış biri olarak gördüğünden dolayı Adsız soyadını istedi.
      Basbaya boş konuşuyorsun, daha Adsız kim onu bile bilmediğine eminim. Sırf konuşmuş olmak için konuşanlardansın, yani aptal.

• ne okuduğunu gözüme sokmaya çalışıp durma sensin aptal ! edebiyat bilgim var tabiki

Erkekler Ne Diyor 3

• Bir döenemi gerçekten etkilemiş bir birey. Heralde o dönemde bozkurtları okumayan çok az kişi kalmıştır. Ayrıca bir tarihçi olarak da gerçekten iyi bir tarihçi.

1|0
    0|0
  • bos bir adam..

0|0
    0|1
  • Kumpasla kafatasını ölçüp kişilerin türk olup olmadığını söyleyen kafatasçı bir kişidir. hamile kadınların karın çevresini bile ölçmüştür

0|0
    0|0
    • Mustafa Kemal Atatürk de kafatası ölçtürmüştü. Hatta Mimar Sinan'ın dönme mi yoksa Türk mü olduğunu anlamak için mezarını açtırdı.

Yükleniyor...