#Aynada Farklı, #Kamerada Daha Farklı mı? Görünüyorsunuz?

#Aynada Farklı, #Kamerada Daha Farklı mı? Görünüyorsunuz?
Aynada Gerçek Görüntümüzün Tam Tersini Görürsünüz, Eğer Gerçek Yüzünüzü Görmek İstiyorsanız 2'nci Bir Aynaya Daha İhtiyaç Vardır.

Dünya da İnsanların %97'sinin Yüzünün Asimetrik Olduğu Bilinmektedir.

Neticede Aslında Yüz Şemalimiz Çok Farklı Kimse Aynada Göründüğü Gibi Değil.

Siz Aynada Ne Görüyorsanız Karşınızdaki İnsanlar Tam Tersini Görürler, Aynadan Baktığınızda Size Göre Sol Gibi Görünen Aynada Sağ Değil mi?

Karşınızdan Bakan Sizin Aynada Gördüğünüzün Tam Tersini Görür.

Neticede Aynada Gördüğünüz Şemalinizi Dünyada Sadece Siz Görüyorsunuz..

Aynaya Baktığımızda Yüzümüzün Sağı ve Solu Yer Değiştiriyor Bu Durumda Görünüşümüz Bir Hayli Değişiyor.

Zaman Zaman Aynaya Baktığınızda Kendinizi Beğendiğiniz Bazende Beğenmediğinizi Fark Etmişsinizdir.

Teknik Olarak Gerçek Görüntümüz Aynanın Arkasına Düşüyor Dolayısıyla Biz Göremiyoruz Sadece Görüntümüzün Bize Ters Yansımasını Görebiliyoruz.

#ÖNKameradaFarklı #ARKAKameradaFarklı #Görünüyorum?

Değerli Arkadaşlarım Şimdi Size #iPhone Telefon Sahiplerinin Çok Rahat Bir Şekilde Uygulayabilecekleri Bir Deneyi Anlatmaya Çalışacağım.

Sağ Elinizi Kaldırarak iPhone'un Kendi Ön Kamera Uygulamasıyla Fotoğrafını Çekin.

Şimdi Aynı Şekilde Instagram'ın Ön Kamerasıyla Çekin.

Evet! İki Fotoğrafı İncelediğinizde Sağ Elinizin Farklı Yerlerde Olduğunu Göreceksiniz.

Bunun Sebebi Instagram'ın Kamerası Sizi Ayna Gibi Yansıtıyor Dolayısıyla Sizin Kendinizi Aynada Gördüğünüz Gibi Kaydediyor.

iPhone'un Normal Ön Kamera Uygulaması İse Sizi İnsanların Gördüğü Haliyle Kaydediyor.

(Samsung ve Diğer Marka Telefonlar da Ayarlanılabiliniyor)

Ayrıca Bu Durumda Daha İyi Bir Sonuç Almak İstiyorsanız Video Çekip Bir Kaç Cümle Söyleyin Kaydedin Daha İyi Gözlemleyebilirsiniz.

Instagram Kayıdı İçin: Tıklayın!

Simanızın Mimiklerinizin, Konuşurken Aynada Gördüğünüzden Daha Farklı Olduğunuzu Hissedeceksiniz.

#Neticede: Fotoğraf ve Videoda Göründüğünüz Haliniz Dışarıdan Göründüğünüz Gerçek Halinizdir.

Dünya da İnsanların %97'sinin Yüzünün Asimetrik Olduğu Bilinmektedir. Nitekim Yüzümüz Simetrik Olmadığı İçin Telefonumuzun Ön Kamerası Yüzümüzün Tersini, Arka Kamerası İse İnsanların Bizi Gördüğü Şekilde Kaydetmektedir.

Yukarıdaki Fotoğrafa Dikkatli Bakıldığında Soldaki Kızın Saçlarının Sola, Sağdaki Kızın Saçlarınında Sağa Doğru Taradığını Görebilirsiniz. (Tabi Gerçekten Taramışsa..) :D :D

#EsenKalın.

#SerKan1923

@mehcab @aerolite @Bakırköylüm @CeyCess @EskiKurtlardan @FuC-kerFukare @myd1oez
@mertlord10 @NikotinKolik @pilav_ustu_az_kuru_2 @TommyBlack

@adıyook @ayfonuolmayangörl @Bordopanter @Geldedindegelmedikmi @Haberver @LaLkiLaL @minik_şirine @obsessively

0|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• ben yine benim değişen birşey yok.. oturup da ciddi ciddi deneyenler var mı onu merak ettim sadece :)

0|1
    0|0
    • Ben Denediğim İçin Yazdım.

• 3ay

Belki senin yüzün simetrik Asimetrik yüzlü insanlarda var sende fark etmiyor diye onlardada etmicek diye bişey yok çok başarılı bişey paylaşmış adam

• Bende diyorum ben niye böyleyim :D Sağol serkan abi :D

0|1
    0|0
  • Tabi gerçekten taramışsa ha :D
    Evet haklısınız bu konuda, ön kamerada cekilip denemeliyim bunu

0|1
    0|0
  • Denemeye gidiyorum şimdi 😄

0|1
    0|0
  • Ben aynada daha çok beğeniyorum kendimi 😮 bunu okumuştum daha önce biryerde

0|1
    0|0
    • Bunu Ben Yazdım İlk 3 Satır Hariç.

• Kendi Kişisel Sosyal Medya Hesaplarımda Aynı Yazı Biçimiyle.

• Sen yazmadın demedim ki bu bilgi yeni değil daha önce başka biryerde okumuştum ayrıca okuduğum türkçe değildi

• Aynada daha güzeldim

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Başarılı..

0|1
    0|0
  • Demekki konuşma provaları yaparken aynada ya da ön kamerada değil arka kamerada bakmamız lazım kendimize

0|0
    0|0
Yükleniyor...