#DikenliÇalıEngereğini Gördünüz mü?
Bu Muhteşem Görüntünün Bilimsel Adı ve Sahibi Atheris Sp. , Dikenli Çalı Engereği David NORTHCOTT Objektifinden. (Afrika)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Parapsikoloji Dilinde ''Psikokinezi'' Denilen Nazar Yani Göz Değmesi Bir Çeşit Büyülemedir. Baktığımız Kişilerden Ya da Eşyalardan Gözümüzü Bir Çok Defa Alamadığımız Olur. Gözlerimiz Ruhi ve Beyin Gücümüzü En Rahat ve En Tesirli Şekilde Kullanabildiğimiz Organlarımızdır.

Göz Yoluyla Bir Çeşit Hipnoz Olayı Gerçekleşmektedir.

Yılanların, Fareyi, Kuşu Ya da Diğer Hayvanları Böyle Yakaladığı Bilinmektedir. Gözlerinden Gönderdiği Zehirli Şualar Yoluyla Avının Beyin Fonksiyonlarını Bozmakta ve Av Bir Anlık Göz Göze Gelme İle Donup Kalmakta ve Bunun Bedelini Hayatıyla Ödemektedir.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Engerek Yılanı, Engerekgiller Ailesinden Vipera Türünü Oluşturan Zehirli Yılan Çeşidine Verilen Genel Bir Addır.

Engerekler, Avrupa, Asya ve Afrika'nın Eskidünya'nın En Zehirli Yılanlarıdır.

Aynı Aileden Viperidae Akrabaları Olan ve Yenidünya'da Yaşayan Çıngıraklı Yılanlar Gibi Engereklerin de Üst Çenelerinde İki Zehir Dişi Bulunur.

Uzun Kıvrık ve İçi Boş Olan İkişer Tane Zehir Dişleriyle Bunların Gerisinde Daha Küçük Yakalama Dişleri Vardır.

Oynak Üstçene Kemiğine Bağlı Olan Bu İri Dişler Normal Olarak Geriye Doğru Yatık Açtığı Yaradan Zehri Avın Vücuduna Akıtır.

Engerek Yılanının Isırması Pek Tehlikeli Olup Öldürmeye Yeterlidir.

#TÜRKİYEDEYaşayanEngerekTürleri :

#BoynuzluEngerek : Sadece Hatay ve Mersin İllerimizde Yaşıyorlar.

#BaranEngereği : Sakarya ve Silifke (Mersin)'de Yaşarlar.

#KafkasEngereği : Sadece Artvin İlimizde Yaşarlar.

#KocaEngereği: Genel Olarak Fare Gibi Küçük Kemiriciler, Kertenkeleler, Kuşlar, Yılanlar ve Çeşitli Omurgasız Hayvanlarla Beslenirler.

Kemiricilerle Beslendikleri İçin Yararlıdırlar.

Avlarını Sabahın Erken Saatlerinde Ya da Geceleyin Avlarlar.

Avlarını Yemeden Önce Zehirleyerek Öldürürler.

Hareketleri Oldukça Ağır Olan Bu Hayvanlar Gündüzlerini Daha Çok Dinlenerek Geçirirler.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da, Doğu Akdeniz Bölgesinde Habitatın Uygun Olduğu Alanlarda Dağılım Gösterirler ve Türkiye'nin Zehri En Ölümcül Yılanları Olarak Bilinirler.

#AğrıEngereği : Ağrı, Iğdır, Kars, Van ve Hakkari Civarında Yaşıyorlar.

#DiğerEngerekTürleri :

- Avrupa Engereği
- Bayağı Engereği
- Lübnan Engereği
- Draevsky Engereği
- Dağ Engereği
- Filistin Engereği
- Russell Engereği
- Sakhalin Engereği
- Çoruh Engereği
- Portekiz Engereği
- Çayır Engereği
- Vanger Engereği
- Şeritli Engereği
- Vipera Eriwanensis

#TÜRKİYE 'nin, En Zehirli #YILANINI Biliyor muydunuz?

#EsenKalın.

#SerKan1923

@mehcab @aerolite @Bakırköylüm @CeyCess @EskiKurtlardan @FuC-kerFukare @myd1oez
@mertlord10 @NikotinKolik @pilav_ustu_az_kuru_2 @TommyBlack

@adıyook @ayfonuolmayangörl @Bordopanter @Geldedindegelmedikmi @Haberver @LaLkiLaL @minik_şirine @obsessively

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• maşallah :) heposi birbirinden tatlı :)
    Ey güzel Allah'ım nasıl güzel yaratmışsın :)
    Efendim çok teşekkürler :)

0|1
    0|0
    • Ben Çok Yılan Öldürdüm. Öldürdüğüm Yılanların Fotoğraflarını da Çektim Bir Albümüm Var 41 Ayrı Yılan Leşine Ait 84 Tane Fotoğraf. Yılanı Gördüğüm Yerde Öldürürüm.

• @Bakırköylüm maşallah pek bir biliyoruz hayvanların karakterlerini :)

• @obsessively Ben bilirim :)

• Yılanları sevmiyorum ya :D

0|1
    0|0
  • Korktum ben bundan 😔

0|1
    0|0
  • Çok kötü oldum o fotoğraflar ne öyle korkunç gözüm görmesin 😮

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...