5 ayda 100 roman okuyabilir misiniz?

5 ayda 100 roman, kitap okuyabilir misiniz? Normalde kaç günde bir kitap bitirirsiniz? Sınava hazırlanıyorum ama sizce bu imkansız mı?

0|0
15|19

En İyi Erkek Görüşü

• zorlamaya gerek yok 2-3 günde bir kitap bitirsende olur. Üstelik kitap okumanın sınavda çok fazla işine yarıyacagını sanmıyorum. İyi türkçe yapmak için paragraf çözsende olur. Ha tabıkı kitap okumalıyız bende okuyorum ama daha çok kafa dağıtma amaçlı vs özellikle sınav dönemınde iyi oluyor o yuzden 2-3 günde bir bitirmen bile çok iyi

1|0
    0|0
    • Sadece soruları daha hızlı okumamı, daha çabuk anlamami sağlayabilir. Ama bunu 2-3 günde bir kitap bitirerek daha verimli yapacağımı anladım.

En İyi Kız Görüşü

• İmkânsız değil ama bu kadar kasmanin manası bir sure sonra bakarsın bende sınava hazirlaniyorum hergun biraz okumak yetiyor istersen 15 günde bitir önemli olan hergun devamli okumak günlük 30 sayfanın ustune çok cikmani tavsiye etmem 20-30 sayfa günlük yeterli.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• hayatım boyunca 700 kitaptan fazlasını bitirdim. bir okadarda yarım bıraktığım kitap var. ne kadar hızlı okuyup anladığına bağlı birşey. anlayıp anlamamn önemli değilse eğer okuma hızını hızlandırmak için günde en az 2 saatini ona vermelisin. mesela ben ortalama bir gazete sayfasını komple 30 saniyede okuyabiliyorum. ama tamamen anlayabilmem için en az 3 dakika lazım ;)

1|0
    0|0
  • Nerdeyse her gün 1 kitap bitirmem gerek. 20 senelik hayatım boyunca okuduğum kitap sayısı 5'i geçmez 😂

1|1
    0|0
    • Senin adına üzüldüm :(

• @nocom_ment helal abime :D

• eyv kardeşim :D

• Normal diye birşey yok ki, bazı etkenler var`;
    Zaman kitabın sürükleyiciliği ve senin okuduğundan çabuk anlayıp anlamamanla alakalı. Bazı kitapları elime alınca bitirmeden bırakamıyorum, kimi kitaplar 3 hafta sürüyor, mesela suç ve cezayı 6 satte okumuştum.5 ayda 100 kitabı rahatlıkla okurum.

1|0
    0|0
  • 1,5 günde 1 kitap okuman gerekiyor.. bu senin boş vaktine ve kitapların sayfa sayısına göre değişir.. ama benim yapabileceğim bir şey değil..

1|0
    0|0
    • Bir yandan kpss var, aile ihtiyaçları felan, okuyamayacağımi anladim. Sayıyı 50'ye indireceğim.

• 400 sayfadan desek 40000 sayfa eder. sayfanın tanesini 5 dakikada okusan, 200 000 dakika eder.200 bin dakikayı 60 a bölersen 3333 saat eder. gün 24 saattir böl 24 e? 138 gün eder. 4.5 ay eder. hiç uyumadan , yemek yemeden ve başka işlerle ilgilenmeden aralıksız okursan biter ahaaha

1|0
    0|0
    • Mükemmel bir zekaya sahipsin. 50 kitaba indiriyim en iyisi.

• teşekkür ederim. ama 50 kitap da zor. günde 12 saat okuman demek. 25 kitaptan fazla okuyamazsın diye düşünüyorum. okusan bile anlamayacaksın.

• Neyse o da olur. Daha mantıklı. Haklısın.

• biter 5 ay 150 gün eder ortalama 300 sayfalık bir romanı bir günde bitirebilirsin en azından ben 300 sayfalık romanı bir günde bitirebiliyorum 150 günde ortalama 350-400 sayfalık 100 romanı bitirebilirsin bence

1|0
    0|0
  • normalde 5 yılda 1 kitap bitiririm ama son 5 yıldır onuda aksattım baya :D

1|0
    0|0
  • valla ben bir 100 sayfalık kitabı okumaya çalışıyom ama bitmiyor çünkü sonra okumayı bırakıyorum ama sen oku sonuçta imkansız değil başarabilirsin

1|0
    0|0
  • Yoooook artıııık 😂

1|0
    0|0
  • İmkansız degil

1|0
    0|0
  • Romandan nefret ederim, senede bir bile okumam. ;)

1|0
    0|0
  • imkansız

1|0
    0|0
  • 3 güne bir roman okurum 100 olmasa da 50 kitap okurum

1|0
    0|0
  • okurum okudum daa

1|0
    0|0
  • cinali nin romanlarından okurum çok severim kendisini

1|0
    0|0
  • yazın felan 3 ayda 20 25 tane kalın roman bitirdim ama bu brazda kitabn sarmasına bağlı

1|0
    0|0
  • Haftada bir kitap tercihimdir, 5 ayda 100 değil 20 kitap okumayı tercih ederim

1|0
    0|0
  • okumak kolayda anlamak?

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• 500-700 sayfalık kitapları 3-4-5 günde bitirebiliyorum tabi okunacak kitapların sürükleyiciliği akıcılığı önem arzediyor. Sınav için okuyacak isen eğer senin okuma alışkanlığını bilemem ancak gerçekçi olmak gerekirse çok kitap okuyan birisiysen oldukça basit bir eylem. İmkansızı imkansızlaştıran kendi düşüncelerimizdir imkansız yoktur onu imkansız kılan psikolojik baskı oluşturan düşünceler vardır. İyi çalışmalar diliyorum.

1|0
    0|0
  • :D imkansız ayda normalde 4 kitap bitiriyorum sen 5 ayda 100 kitap bitirebilmen için günde 2 3 güne bir kitap bitirmiş olman gerekiyor

1|1
    0|0
  • Ben bir gece de 600 sayfalık romanı bitirmiş hergün bir roman okuyan biriyim canım istediğinde istersem okurum yani ki severimde

1|0
    0|0
  • 100 okunmaz. Hakimlige hazirlanmaya baslamadan once iki günde 1 kitap bitiren biriydim. Simdi 3 günde bir kitaba çıktı zor yani su siralar 😄
    Ama kitaplar stefan zweig - satranç veya lykurgosun hayatı gibi 80 90 sayfalik kitaplarsa okuduktan sonraki sindirme zamanini ekleyince günde 1 kitap biter.

1|0
    0|0
  • Okunulan kitaba göre okuma hızı da değişir ama imkansız değil tabiki.

1|0
    0|0
  • hayır değil ben 1 kitabı çabuk bitirmek için kendimi zorlamamama
    rağmen 2 3 günümü alıyor. kalınlığına bağlı olarak ama zorlasam 1 günde de biter

1|0
    0|0
  • okursun ama nasıl okursun dümdüz hızlı hızlı hiçbişey anlamadan.

1|0
    0|0
  • okurdum ama bu aralar o vaktı bulamıyorum bırde bazı kıtaplar hızlı bıtmemelıdır ama romansa okunabılır

1|0
    0|0
  • daha fazlasınıda okurum 3 günde bir roman okurum ben

1|0
    0|0
  • okuyamam

1|0
    0|0
  • hayır okuyamam ayda en fazla 3 4 kıtap okuyorum , bunada şükür :)

1|0
    0|0
  • Bitiririm ama o kadar kitabı nerede bulucam. Çok pahalı kitaplar ya. :(

1|0
    0|0
  • İmkânsız değil 3 günde 400 kusur sayfalık romanı bitiriyorm bazen okunur yanı zaman ayırmak yeterli

1|0
    0|0
  • Hayir imkansiz

1|0
    0|0
Yükleniyor...