Nasıl kazanacağım şu kültürü..

genel kültür genel kültür diyoruz,bu konuda çoook zayıf oldugumu farkettim :( ne yapmam lazım bıraz gelişmem için. kitap oku diyorlar mesela ama ne tur kıtaplar okumam lazım.genel kulturu ıyı olan arkadaslar yardımcı olalaım lutfeen..

0|0
3|9

En İyi Kız Görüşü

• Gündemi takip ederek işe başla ve tarihi kitaplar ,düzenli gazete, dergi okuyabilirsin.

0|0
    0|0
    • düzenli dergi mesela hangisi?

• gerçekten kaç yıldır o dergilere bakıp ''sıkıcı yaa bunlar okunur mu, bunu alacagıma roman alayım'' dedim. hep erteledim ve şu an çevremden dolayı ne kadar eksik oldugumu anladım ama sıkıla sıkıla da olsa bi yerden baslamak lazım diimi :) teşekkurler HollyGolightly

• Lisedeyken başladım Bütün Dünya'ya sürekli de takip ediyorum. Diğerlerini çok sık olmamakla birlikte zaman zaman alıyorum ama çok sık kitap okurum,ayda en az 4 kitap okurum.Bütün Dünya'nın sitesinden eski yayınlarına da ulaşabilirsin.Eminim çok seveceksin.İçinde sağlık,tarih,sanat..bir çok dal var :) Rica ederim Merve

Erkekler Ne Diyor 9

• Kültürlü olmak için uğraşmak yanlış olur bence, eğer insanın içinde bu gibi şeylere merak yoksa zorlamayla da olmaz. Benim üniversitede bir hocam vardı, adam prof. Penn State gibi bir üniversitede görev yapmış pek çok ödül sahibi bir adam. Bir keresinde dünyadan bihaber olduğundan, akademik kitapları edebi kitaplara tercih ettiğinden bahsetmişti, herkesin çok saygı duyduğu bir adamdı. Cehaleti övmüyorum ama herkes de dünyada olan herşeyden haberdar olmak zorunda değil. TV ya da internet karşısında saatler geçirmediğimiz, gerçekten içimizden gelerek ilgilendiğimiz anlamlı bir şeyler olduğu sürece umut var demektir.

0|0
    0|0
  • Bir tane kitap okuyup genel kültür seviyeni yükseltmeyi düşünüyor isen o bir kitabıda okumak için yorma kendini. Kitap okumanın genel kültür seviyesinde çok farklı etkileri vardır kelime hazinesi açısından çok etkili olmakla birlikte tarihi olaylar betimleme edebi sanatlar ve anlatım biçimleri. Yazım ve imla kuralları gibi. Neyse uzun lafın kısası kitap okumak vizyondaki filmler tiyatro izleme gazete okuma ve sosyal çevreden faydalanabilirsin diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Bence herşeye meraklı olmak lazım. ha sen meraklı olduğun konuları araştırmaya başla elbette devamında yeni şeyleri öğrenirsin.

kitap okumak genel kültürü nasıl geliştirir? şöyle söyleyeyim romandan aldığın ders önemlidir. genel kültür aşırı gelişmez kelime haznen artar daha uzun ve akılcı diyaloglar kurarsın. talk showlar izle o da geliştirir.

0|0
    0|0
    • okudugum tek kıtap turu polisiye. o da genel kultur anlamında pek bişe katmıyo bana. ama akıcı konusmaya yardımcı. arkadasın biri duzenlı dergı demiş o da bana mantıklı geldi açıkçası

• Genel kültür zaten adı üstünde her boku bilmektir. Bilgi sahibi olmaktır. Sadece ilgi duyduğun şeylerisaraştır. Okuduğum tek tür polisiye dersen zaten gelişmek istemediğini kanıtlarsin

• gündem falan demişlerde o işle olmaz o. benim genel kültürüm aşırı iyidir sana söyleyebileceğim şey bulmaca çöz ve çok araştırma yap ne duyarsan araştır oku

0|0
    0|0
  • bence genel kultur babadan baslar kucuklukten babana sorarsin babanda sana aciklar . sonra babanin dediklerini dusunup kendi gorusunu eklersin ve ufkun genislemis olur .

0|0
    0|0
  • "Sanıldığı kadar basit değil"... Bu cümle, en basidinden Kenan Işık'ın karşısına üniversite sınavında Türkiye derecesi yaptım diye çıkanların (bana ve aileme göre) hayata dair çok basit şeyleri bilememesini gördükçe daha da pekişiyor...

0|0
    0|0
  • genel kültürünün iyi olması için önce merakın olmalıdır

0|0
    0|0
  • bol bol gazete oku gündemden haberin olsun bide meraklı ol aklına geleni yaz google la

0|0
    0|0
    • ya işin kotu yanı siyaset ilgimi çekmiyor, iş adamlarıymış politikaymış sıkıcı konular bana.. insan sevmediği konu hakkında nasıl bilgi sahibi olsun ki yani yapamadıgım bu. ama o konularda da çok boşum ve o boşlugu doldurmam lazım

• Türkçe sözlük okumanı tavsiye ederim...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• benim de zayıf malesef ama sıkıcı olan ne varsa günül kültür benim suçum ne :(

0|0
    0|0
    • Ben de hiçbir zaman haberleri sonuna kadar izleyemem, dünya öyle karışık ki olanları görünce depresyona giriyorum.

• Haberlerde komik kedi videoları yayınlıyorlarsa tam bana göreymiş :)

• kitap okumakla sadece ezberlersin

0|0
    0|0
    • evet kısa surede tekrar unutuyorumm..

• En yakınlarınla paylaş,onlara durumunu anlat kendin için sana yardımcı olmalarını istersen onlar da anlayışla karşılayacaklarına eminim. :)

• aslinda pek önemsemeiyorum artik ,anladimki kitap okumakla kültürlüolunmuyor ve bazi seyleri anlamaya calisarak bicok seyin bende anlamini yitirdigini farkettim.

Yükleniyor...