İnsanlar neden arabesk müzik dinlediği halde bunu söylemekten çekinir?

neden insanlar arabesk dinlemeyi ayıpmış gibi görür?

ya da neden saklarlar?

neden insanlar olduğu gibi gorunmez ve ben bu müziği dinliyorum diyemez?

ayıp mı günah mı?

ama tv de çıkınca en cok alkışı alanlar arabeskçiler en çok talep de onlara kasetleri de yok satıyo (tabi iyi olanlardan bahsediyorum)

yani biçok arkadaşımı bilirim arabeskçileri yerden yere vurur ama onlar dinler?

bence bu tarz insanlar sahte insanlar?

müzik evrenseldir niye bu kadar korkuyoruz müzik tarzımızı söylemeye ?

ve maalesef bu türk toplumunun % 99 unda var ...

düşünceleriniz lütfen dürüstçe cevaplar

bunları yazdıktan sonra hala kendini gizleyecek varsa arabesk dinlemek utanılcak bişey değil

yani zevkler ve renkler asla tartışılmaz ama merak ettim nedenlerini haklı sebebi olan var mı?

Güncellemeler:
valla ben de ibo emrah ismail yk dinliyorum ne var bunda ayıp değil ki dalga gecenler de oldu ama onlar sahte insanlar

ismail yk nın psikopatım şarkısı tam da bu tarz insanları anlatıyo
kaliteyi müzikle ölçüp gizleyenler varya en kalitesiz insan tipi ben bunu hep test ettim bi kere yalan soyleyen insanda kalite aranmaz çünkü dürüst değil doğal değil

müziğin alt tabakası üst tabakası olmaz herkes ne istiyosa onu dinler dimi ama,?
ayrıca şimdiki pop şarkılarında bile arabsek fazlaca var

0|0
5|16

En İyi Kız Görüşü

• Popüler olma telaşı,saygınlık kazanma arzusu işte ... Yaptıkları,dinledikleri şeyin arkasında durmuyorlar ki özgüvenleri eksik.Elalem ne der? diye çekiniyorlar .

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Tabi tabi evet..

Günümüzde, arabesk diye ittirilen müziğin aslında arabesk olmadığını ve bu haliyle iğrenç olduğunun farkında oldukları için orda burda söylemeye çekiniyor olmasınlar sakın?

Bu düzen, önünüze İsmail Yk, Serdar Ortaç, Demet Akalın karışık mp3 cdleri koyunca mecburen bunları dinliyorsunuz; çünkü müzik seçecek opsiyonunuz ve genel zevk anlayışınız yok. Sizin ''müzik zevki'' konusunda tartışabilmeniz için de karakter içeren bir müzik zevkiniz olması gerekir -ki müzik zevki, müziği hayatının fon ritmi olarak benimsemiş insanlarda olur. Yani onu da yapamazsınız siz bu edilgen halinizle.. Bik-bik ötmeyin ordan. Hele şu başlıkta ''kalite'' konusunu yapacak en son insan sensin sanırım..

Gerçekten müzik zevki konusunda aşmış insanlar, senin şu garip tavırlarını asla sergilemezler. Yani müziğin evrensel olduğunu ve türlere göre insanlara hitap edip, bu yönde beğenildiğinin farkındadırlar çünkü..

Albüm satışlarına gelince, gerçekten iyi müzik yapmış olanlar ve yapanlar aslında pek ticari amaç gütmezler. O yüzden sen, eğer ilgili ''türde'' albüm satın alıyorsan, büyük ihtimalle şerefsiz prodüktörlerin, .avşak plak şirketi sahiplerinin kasasına paranı kendi ellerinle koyuyorsun demektir.. Yani ha bakkaldan beyaz peynir alıyorsun ha albüm. Çünkü bu ülkede, çoğu albüm, müzik olsun diye değil, satılsın diye satılır. Bu arada Aziz Nesin, bir zamanlar gerçekten haklıydı...

Arabesk ise ''ismail yk'' değil ''Müslüm Gürses''tir.. Sever ve dinlerim. Müzik zevki olan bir insan illa ki üç-beş Müslüm Gürses klasiğini sever.. Sırf kulakları onun müziğindeki kaliteyi algılayabildiği için..

2|0
    0|0
    • o kadar edebiyat parçalamışssın ama daha sen zevkler ve renkler tartışılmazın ayrımına varmamış bir beyinsin.sanki suç işliyomuşuz gibi dinlediğimiz müzikten bizi yargılayarak ne kadar kalitesiz ve cahil olduğunu beli ettin aslında. ben senin müziğine saygı duyuyosam sen de saygı duymak zorunjdasın bay ukala.ayrıca müziğin kalitelisi kalitesizi olmaz her muzik tarzına emek verildiği için saygı duyulmalı.sen dinlemiyosan diğer müzikler de kötü diyecek kadar boş kafasın belliki:))))

• Sadece bir kıza arabesk dinledigini söylersen kız uzaklaşır jiletli ve faca atan tip zanneder

Ama bir kız arabesk dinlemeyi sever ve sevdigi sevgilisi onu terkederse intihara teşebbüs eder

0|0
    0|0
    • Bu nasil bir dusuncedir yaaa :)

• ne alaka hiç tv de boyle biişey izlemedim kız intihar etmiş muzik zevki şuymuş diyee:p

ben de dinliyorum intihar etmedim saçma bi düşünce benim erkek arkadaşlarım arabesk dinliyolar hiç jiletlemiyolar kendilerini

bi kaç kişinin yaptığını lütfen herkese mal etmeyelim artık herkes dinliyo cok eski bi düşünce bu

• Tv bu tip şeyleri eskiden haber yapardı ama bu aralar yapmıo belkiç. intihar girişimi sadece.

jiletleyenler eskide kaldı evet.

Gercekten de eskiden öyle bir müzikti. simdi dinleyen olsa bile eskisi kadar damar degil yeni parcalar. ben anlamam gerci de benim bir kac arkadaş var heryeri jilet müslüm dinlerken kesmiş falan herkese mal etmedim ama cogunluk öyledir belirsiz

• Kendimi bildim bileli arabeski sevmiyorum , öyle bunalım takılmalar damardan şarkılar bana uymuyor . Sözleri bir kere adamın içini karartıyor .

İsteyen istediğini dinler ayrıca bunu eleştirmek kimsenin haddine değil .

0|0
    0|0
  • Her şeyin bir kalite limiti var bence. Acılı adana tarzı arabesk dinleyen var; Orhan Gencebay ya da Müslüm Gürses dinleyen var. Bunların arasında da kalite dediğim şey ise müziğin kalitesidir. İki ağlayan kemanla hüngür hüngür arabesk bence kaliteli müzik değildir. Orhan Gencebay'ın müziğinde Blues riffleri bulunur. Müslüm Gürses'in yaptığı yorumları gördükten sonra ona da saygım büyüdü. Geri kalanını dinlemem. Briçok metal grubunun parçalarını al Türkçe'ye çevir, bak nasıl acılı sözler var. Ama altyapıdaki müziği de ekleyince şaheserler çıkıyor ortaya. Yani bence kalitesiz müzik dinlediklerini bildiği için kimi insanlar söylemekten çekiniyor. Serdar Ortaç'ın müziği de benim için kalitesizdir. El emeği olmayan müziğe tavrım var aslında. Mesela Mazhar Alanson geğirip kaydetse, yine bir müzikalite koyar içine. Önemli olan söz değil, müzik benim için açıkçası. Çok yazdım konunun dışına çıktım. Ama arada cevap yazdım sanırım :)

0|0
    0|0
  • serbest müzik yani arabesk tarzında müzik bireysel konular işler.dolayısıyla duygulara hitap etmesi daha kolaydır.dinleyen kişi müziğin duygularına tercüman olduğu hissine kapılır.dediğin gibi dinlediği halde gizleyenler hatta eleştirenler var.bu kişilerde yanlış bir fikir hakim,arabesk tarzının toplumda hoş karşılanmadığını düşünürler.oysa müzik zevk işidir.kendi zevkine göre dinlersin yada uzak durursun.tarzı beğenmeyene de saygı duymak düşer.

Yıllarca Cengiz dinledim diye alay konusu oldum.

''Oğlum gazinocumu dinliyorsun lan?''eleştirilerine maruz kaldım.benim umurumda mı? değil.

0|0
    0|0
  • askerden önce dinliyordum ama askerde ayrılık özlem derken şarkılarda iyice beni bunaltıyordu ondan sonra dinlememeye başladı sogudum iyice sonra kendimi pop rock ve yabancı müziklere adadım

0|0
    0|0
  • Bende dinlerim ve saklamam bir keresinde 4 kişi 2 si kız sınava gidiyorduk. Arabada benim ve hep cd ler damar arabesk tarzı yani kızlar dedi ilkten ya başka tarz yokmu falan bende yok dedim. Aradan yarım saat geçti kızlar ve biz hep bir ağızdan arabesk şarkıları söylüyoruz. Hemde kızlar sözlerini ezbere biliyor. :D

0|0
    0|0
  • Kim çekiniyor yaw :S ben dinlemem ama Güllü benim için çok değerlidir kafam estiği yerde açar dinlerim.

0|1
    0|0
  • " Kıro " yönleri ortaya çıkar diye endişe ederler..

Bu Kadeh de Emmoğlu Şerefineeee... Kih..Kih...Kih...

0|0
    0|0
  • Arabesk dinleyen adam bir kere o müziğin ismine "Arabeks" der... Arabesk onlar için yanlış kullanımdır.

0|0
    0|0
  • en çok talebi arabeskçiler almıyor bikerem , ama dediğinde haklısın arabeks müzik dinliyor diye kro etiketlemesi yapmak yanlış ,isteyen istediği müziği dinler :ı

1|0
    0|1
  • eski bir alışkanlık aslında..Bir rivayete göre Arabeks dinleyen insanların bir daha asla eskisi gibi olmadıkları söylenir...

0|0
    0|0
    • nasıl yani?

• Ben normalde mülayim bir insanımdır ama ne zaman ferdi tayfur dinlesem özellikle de emmoğlu türküsünü içimdeki o saf serseri halimle kendimi haykırırken buluyordum

• yok ya bn yapmam sakn dnlerim:)

• ben dinlerim bunu da çok rahat bir şekılde söylerim ama sadece müslüm gürsesin son dönem şarkılarını ve cengiz kurtoğlunu dinlerim :))

0|0
    0|0
  • Her tür türk müziğini dinlerim.

0|0
    0|0
  • Her tür türk müziğini dinlerim.

0|0
    0|0
  • ismail yk dedin varyaaa :S

daha bişey demiyom, miğde meselesi tabi

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 4

• çok dinlerdim zamanında insna aşıkken çok dinliyor be ya:) hiçde çekinmezdim müslüm erol filan dinlerdim güllüü:)) ama şimdi geçti emre aydın filana döndük:) zaman dğeişiyor

0|0
    0|0
  • Dinleseydim dinliyorum derdim , emek verilen herşeye saygı gösterilmek zorundadır , arabesk müziği isyanı temsil ettiği için hoş karşılanmıyor ama bu saçmalık.

0|0
    0|0
    • o sevmeyenlerin çoğu metal müzik dinliyor. Onun temelinde isyan var :D

• Yok arabesk dinledigimi soylerken cekinmem muslum gurses hayraniyim

0|0
    0|0
  • Arabeski sevseydim söylemekten çekinmezdim. İnsanlara farklı görünmenin anlamı yok. Neysen osun.

0|1
    0|0
Yükleniyor...