Arabesk neden hor görülür?

Pop müzik de sanat değil, türkü de snata değil. Klasik Türk Musikisi hakiki mana da sanat iken neden arabeske vururlar ya?:=)

0|0
9|11

En İyi Kız Görüşü

• ben çok sık dinlemem ama bazen ibodan dinlerim :) tipim arabesk değil horda görmem genelde coldplay dinlerim ama bazen ruh halim arabesk arıyor yani:)

0|0
    0|0
    • ben REMciyim:) ama coldplay de ara sıra dinlerim. Arabesk zaten göç müziği, kente göç

Kızlar Ne Diyor 8

Erkekler Ne Diyor 11

• Kablolu tv'de yayınlanan ve çeşitli esmer kardeşlerimizin söylediği yeni model abuk-subuk şeyler değil de, ''klasik arabesk'' her daim biraz kaliteli bir müzik kulağına delalettir aslında..

link

link

Babasının '76 model bmw'sinde oturup, ekmek arası köfte yiyen bir çocuktum ufakken.

.. ve Topkapı Minibüs durağından geçerken, her yerde bunlar çalardı..

Güzeldi İstanbul.

2|0
    0|0
  • kiro diye tabir ettigimiz sekildir, genelde acilar gereksiz ayriliklar vs seklinde sozleri olur dinleyenlerin kendilerine yada baskalarina zarar verme egilimleri vardir ama sonucta kimsenin hor gordugu yok herkez kendisine hos gelen muzigi dinler arabesk dinleyenlerin metal yada rep dinleyenlere tepkileri kadar onlarinda arabesk dinleyenlere tepkileri olur hayatin her doneminde karsit tepki olur normaldir takilmamak lazim

0|0
    0|0
    • ama rap de amale müziğidir. Rap, amerikan arabeskinin ta kendisidir.

• bak verdigin cevapta tamamem soyledigimle ayni.. sen rap sevmiyorsun diye rap`i hor goruyorsun ama rap sevenlerin arabesk`i hor gormemelerini bekliyorsun

• Bilsen uzaklardaaa dırım dırım dırım

1|0
    0|0
  • Çünkü arabesk kültürde bi başkaldırı yoktur. Kabulleniş çaresizlik ve kadere boyun eğme vardır. Bu da insanı pasif ve etkisiz kıldığından bu kültürün etkisinde ortaya çıkan şarkılara saygı duyulmaz. Ben saygı duymam iğrenirim.

İmza: Köprücük.

1|1
    0|0
  • her turlu muzige saygim var ama gecenin yarisinda şahin ile yuksek sesle dinlenirse ben o müzige ...

0|0
    0|0
  • Arabesk candır.. Arabesk Rap'ten uzak durulur..

1|0
    0|0
  • Her türlü dinlerim. Hatta arabesk deyince sadece aklıma Müslüm Baba geliyor. Allah acil şifalar versin baba:(

0|0
    0|0
    • Dipnot: En gothic kız, en rapçi erkek, en yabancı müzik dinleyen insanlar topluluğu, en elit kesimler bile Müslüm Babanın şarkılarından en az bir tanesini ezbere biliyorlardır;) Bilmiyorum diyen yalan söyler.

• İlk ve Tek Arabesk İngilizce şarkı =))) >>> link .Arabesk dinlemem ama google amca saolsun=)

0|0
    0|0
  • Arabesk değilde Arabesk rap'ten nefret ediyorum.

1|0
    0|0
  • arabesk müziği alt sınıf insan müziği gördükleri için olabilir. modernlik özentilik vsvsvs..

0|0
    0|0
  • Bence bu antisempati aşlangıcı,konser öncesinde jilet dağıtılmasıyla başladı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...