Beğendiğiniz ''düşündüren'' sözler?

Bir günlüğüne kanadını çırpan kelebekler gibiyiz, oysa hayatı sonsuz sanıyoruz.

Carl E. Sagan

0|0
6|8

En İyi Kız Görüşü

• Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun, martı sevdiği denizden asla vazgeçmez.

0|1
    0|0
    • fırtınanın gücü ne olursa olsun eğer yağmura saygın varsa seni bekleyen bir gökkuşağı mutlaka vardır..

• Kimi giden, kendisinden sonra gelecek daha iyi birine yer açar,

kimi giden de kendisinden sonra gelecekleri bile götürür.

• unutamıyorsan umursama çünkü hayat değil sen hayatı üzmelisin işte bu yüzden altını çizdiklerinin bazen üstünü çizmelisin..

Kızlar Ne Diyor 5

• Kim bilir;

Belki bir yalan'dır..

Kendiliğinden.

0|1
    0|0
  • Arkadaşlar Leblebi Kafalı Fırat sempatik değil. Sadece siz geri zekalısınız.

0|1
    1|2
  • herkesin bir güzelliği vardır, herkes görmese de

0|0
    0|0
  • "Ormanda bir ağaç devrilirse ve bunu kimse duymazsa o ağaç ses çıkarmış olur mu olmaz mı?"

0|1
    0|0
  • simdi umut, hic gormeyen birine gokkusagini anlatmak kadar zor ve Imkansiz...:/ CEM ADRIAN

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 8

• O bir şey anlatırken suratının her bir milimini

incelemekten ne dediğini anlamıyorsun. Bu yüzden hep gülümseyerek cevap veriyorsun. Bazen aptal olduğunu düşünüyor.

Biliyorsun, umurunda olmuyor. Hem ona söylesen anlayabilir mi ki? “Seni izlemekten ne dediğini anlayamıyorum.

Gözlerin kelimelerini örtüyor. Dudakların.

Parmakların. Saçların.”

Kalabalıkta yürürken, ayrı yürümeyin diye

omuzundan hafifçe tutarken neler hissettiğini.

Gece başını yastığının yerine, onun omuzuna koymak için her şeyi verebileceğini nereden

bilebilir ki? Onun kokusundan başka kokuyu istemediğini, burnunu sızlattığını. Yanına giderken binlerce kıyafet değiştirdiğini, en sonunda eline geçen ilk şeyi giydiğini. “Nasıl gidiyor?” diye sorduklarında “Kötü gidiyor. Bilmiyor, hiçbir şeyi bilmiyor. Anlamıyor.

Hissetmiyor. Öldüğümü göremiyor” demek

yerine “İyi gidiyor” deyip geçiştirdiğini ve bunu

derken içinde ne fırtınalar koptuğunu. Bazen yataktan kalkıp, bir bardak su niyetine onun fotoğraflarına baktığını. Susuzluğunu giderdiğini.

En mutlu anlarında yanında olmadığı için eksik

hissettiğini. “Hoşça kal” dediği zaman korktuğunu, daha sonra “Aslında hiç gelmedi ki” deyip korkunu yatıştırdığını. Kalbini istese, kalbini kanlı kanlı ellerine vereceğini. Canınla birlikte. Özlediğini.

Köpekler gibi özlediğini.

Bağıracak kadar, kalbini ağrıtacak kadar özlediğini.

Nereden bilebilir ki?

0|1
    0|0
  • Dünyada hepimiz sallantılı, korkuluksuz bir köprüde yürür gibiyiz. Tutunacak bir şey olmadı mı insan yuvarlanır. Tramvaylardaki tutamaklar gibi, uzanır tutunurlar...

Kimi zenginliğine tutunur; kimi müdürlüğüne; kimi işine sanatına. çocuklarına tutunanlar vardır. Herkes kendi tutamağının en iyi, en yüksek olduğuna inanır.gülünçlüğünü farketmez...

0|1
    0|0
  • Çalışmanın her saniyesinde nefret ediyordum fakat kendime hep 'Dayan!' diyordum . Bugün çalışacağım ve ömrümün sonuna kadar bir şampiyon olarak yaşayacağım.

Muhammed Ali!

0|2
    0|0
  • Carl abimiz evrenle ve galaksilerin yaşlarıyla fazla ilgilendiği için.

Einstein abimizin görecelik kuramını kenara koymuş bence.

"Nereye baktığınız değil, ne gördüğünüz önemlidir."

0|1
    0|0
    • Söz güzel de açıklamanı pek anlamadım :)

• Sözü kimin söylediği önemli diyorum, Evrenin, galaksilerin, yıldızların, gezegenlerin yaşını göz önünde bulundurunca devamlı, insan yaşamının ve yaşının hiç bir anlamı kalmıyor demek istedim.

• tamam şimdi anladım gerçekten öyle..

• al oglum al, devenin yukuyle olmadik esegin seyiylemi olucaz...

babam

0|1
    0|0
  • Kim bilir, belki yaralarımızı üflerken öğrendik ıslık çalmasını.

0|1
    0|0
  • ya bi' gün karşılaşırsak ayrıldığımız yerde..

0|0
    0|0
  • Bugünkü aklım olsaydı, Dün yaptıklarımı yapmazdım.. Ama dün yaptıklarımı yapmasaydım, Bugünkü aklım olmazdı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...