Romanından Önce Filmini İzlemiş Olmak?

Merhaba Arkadaşlar,

" Yüzüklerin Efendisi, Hobbit, Marslı" gibi güzel yapıtların kitaplarından önce filmlerini izledim. Arkadaşlarım bana, bu kitapların çok güzel olduğunu muhakkak okumam gerektiğini söylüyorlar. Hele, Yüzüklerin Efendisini yere göğe sığdıramıyorlar (Forumlardaki kitap severlerde ayni şeyi söylüyor) Sizin fikriniz nedir?

Teşekkürler...

Güncellemeler:
Vitamin al, iyi gelir. :)

0|0
1|1

En İyi Kız Görüşü

• Yüzüklerin Efendisi'ni kesinlikle okumalısın. Filmini beğenip de sonradan aslını okuduğum o kadar çok kitap var ki... Kitaplarda daha çok detay aktarıldığı, hatta bazılarında olayların çoğu daha farklı ve filmdekilerden daha doyurucu olduğu için kitaplarını da okumanı tavsiye ederim.

0|0
    0|0
    • Merhaba,

Öncelikle yorum için teşekkürler. Burada anlatmak istediğim, şimdi yazar konuyu anlatırken tasvir edecek ya, biz de hayal gücümüzü kullanıp kafamızda canlandıracağız. Ben filmde Gandalf'ı, Frodo vb. kişileri gördüğüm için yazıda okurken şak diye gözümün önüne gelecek. Bu hayal kurmama engel değil mi?

• Bazen engelliyor bazen engellemiyor. Kitaplardaki tasvirlerini daha çok beğenirsem kitaptaki gibi filmdekileri beğenirsem filmdeki gibi düşünürüm. Yüzüklerin Efendisi'ndeki çoğu karakteri filmdeki gibi hayal ediyorum, oldukça başarılı oyuncu seçimleri yapmışlar.

• O zaman mühendis kızımıza değerli yorumları için teşekkürler. :)

En İyi Erkek Görüşü

• Yüzüklerin Efendisi üçlemesini kesin oku. Hatta sıraya uygun git, hobbit-yüzüklerin efendisi şeklinde. Normalde silmarillion u oku derdim de ağır gelir. Masalı hakkında yorum yapamıyorum. Fight Club ı dene. Pişman olmazsın. Azıcık kitap sevgisi olan herkes memnundur bunları okuduğundan dolayı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...