Bu kadar mı sanatın ve sanatçının dostu bir milletiz?

Sitede bir çok defa gördüm, ne zamanki bir ahmet kaya lafı geçse akan sular duruyor, herkes saygıyla anıyor, 'mekanı cennet olsun', 'nur içinde yatsın' gibi sözler sarf ediliyor. Ama yine aynı kişiler soruda apo olunca yada pkk olunca milliyetçi tavırlarını takınıp pkk karşıtı sözlerini sıralıyor.

Anlayamadığım nokta ise pkk'lı olduğunu alenen, dolaylı olmadan sarf eden birisine bu kadar saygı ve hürmetle yaklaşılma nedeni nedir? Bu kadar mı sanata saygılıyız, sanatçıya hürmetliyiz? Bu kadar sanatsever bir millet olduğumuzu bilse tahminimce apo'da sevgimizi kazanmak için bir şarkı söyler, bir enstrüman çalar, sanata bir şekilde katkıda bulunurdu heralde.

Güncellemeler:
şarkılarına ve sesine son derece saygılısınız ama şarkısının son sözünü 'ben apoyu özledim' şeklinde bitirirken kulaklarınızı mı tıkıyorsunuz? oda şarkının bir kısmı sonuçta ona da saygılı mısınız? adam şarkısını bitirirken türkiyenin bölünmesini, terörizmi desteklerken de aynı saygıyı duyuyormusunuz?
'ben sesine ve şarkılarına saygılıyım, kişiliği beni ilgilendirmez'

bu görüş acizliktir, cahilliktir.

Not: Bu güncellemeyi sitenin genelinde gördüğüm mantığa itafen yazdım. kişisel algılamayınız.

0|0
5|1

En İyi Erkek Görüşü

• Helal olsun adamım böle örümcek beyinli milletiz işte sehitler ölmez deriz swonra gider ahmet kaya dinleriz lanet olsun

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• ben pkk destekleyicisi degilim siddete karsiyim ama onlarin kendi kaderlerini tayin etme hakki verilmedigi icin kurtlere bu son bi kac seneder goz boyamasi olarak "ozgurluk" verildi yok trt 6 felan fakat daha 2 sene once 7 yasinda kiz cocugunu kurt oldugu icin oldurduler... politik olsun olmasin sirf kurt oldu icin kac kisi iskence gordu kac kisi olduruldu, ahmet kayayi boluculukle sucladilar ama boluculugu alasini devletin kendisi yapiyor insanlari kurtlere karsi kiskirtiyor vanda deprem oliyor sirf kurt halkin yogun oldu bir bolge oldugu icin sarf edilen igrenc insan disi sozler oluyor.. ben pkkyi savunmuyorum burda net olalim ben kurt halkini savunuyorum pkk nin yaptigi herseyi kurt halkina maal ediyorlar ozaman her turk milletinin yapti hatayi turkiyeye maal edelim.. ama iste medyanin devletin kiskirtmasiyla bu boyle oldu bende yari kurdum ben annem turk.. benim icin fark etmez nereli oldugum yada karsimdaki kisinin nereli oldugu insan olmasi yeter benim icin.. ahmet kaya ppkliyim diye birsey soylemedi apoyu ozledim demisti ve kurduz olene kadar diye bir parca okumustu.. soruyorum simdi ataturk ne mutlu turkum diyince normalde kurduz olene kadar diyincemi suc oluyor.. ahmet kaya, cem karaca mahsuni serif bunlar neden turkiyede olumsuzdur cunku parcalarinda herzaman bir politik mesaj icerirler... turk kurt ermeni laz cerkez fark etmez insanlar ozgur olmali ve herkezin haklari esit olmalidir...hangi milletten olursan ol untuma zenginlen zenginlestikce fakirler fakirlesir... bunu devlet hepinize yapiyor... pkk de tc devleti de ikiside fasizmdir benim gozumde.. kendi istekleri ugruna herseyi hice sayiyorlar...

0|0
    0|0
    • benim anlamadığım nokta şu: neden sadece kürtlerde bu durum oluştu? yani 7 yaşındaki kız bu yüzden öldürüldü diyosun ama belkide başka sebeptendirde sonradan kız aslında kürt çıkmıştır ve bu iş saptırılarak duyurulmuştur olamazmı?..çünkü böyle birşey yapçak olsalar türk halkı zaten bdp li milletvekillerinin kökünü kazımıştı.yani bu ülkede laz-çerkez-tatar-yörük-bulgar-dağlı-vs vs varken neden sadece kürtlerde bu durum? saçma değil mi dimi ama..

• bu net bilirtim ben kurt halkini savunurum sonuna kadar ama apoyu yada pkkyi asla! ben kurd oldugum icin ahmet kayanin parcalari bana hitap ediyor... ama benim anlamadigim soruyu soran colonyo arkadas gibi mentalitesine bu kadar zit oldugunuz bir insanin muzigini nasil dinleyebiliyorsunuz.. ben bunu yapmam, tamam adamda ayri bir yetenek var ama yinede benim ideolojimi tamamen zitsa dinlemem... ahmet kaya benim gozumde gelmis gecmis en iyi sanatcilardandir bunun nedeni bende kurdum..

• .. ve onun yazdigi parcalarinin cogu ki cogunu bilmezsiniz kurt halkina yazilmistir.. apo pkk nin beni soguttu yani silahli catismasidir.. ben siddete karsiyim ama savunduklar seylerin bazisina katilmiyor degilim... onlar kendi haklarini aramaya calisiyor belki yanlis yontemlerle ama ideolojik olarak ben pkk yi anlayabiliyorum ama pratik icerisinde nefret ediyorum... bir insan dusuncesini ahmet kaya gibi sanatiyla yansitirsa iste o zaman gurur duyariz... silahla degil.

• ben ahmet kaya dinlerim ve şarkılaırnıda sesinide o şakılara getirdiği yorumlarıda beğenirim.ama ben yalnızca onu şarkılarıyla tanır ve tevrik ederim.yiğidi öldür hakkını yeme demişler.sanatçı olarak bence çok iyiydi.ama bu pkk lı durumlarında Allah nasıl biliyosa öyle yapsın onları ve yandaşlarını ne diyebilirim ne yapabilirim yani.

ona bakılırsa sezen aksuya falanda mason diyorlar kimileri.ama ben kadının sanatçı kişikiğiyle ilgileniyorum sadece.onu tanımam etmem.kırk yıllık tanıdığımmış gibi arkasından yorum yapamam.ama Allah bu vatana millete kötü niyet besleyenleri bildiği gibi yapsın.daha ne denebilirki?..

0|0
    0|0
    • mason olması kötü birşey mi? hangi masondan bir kötülük görüldü yada duyuldu? asılsız efsaneler ve komplo teorilerini saymazsak?

ayrıca aynı şey mi masonluk ile bölücü örgüt?

• ama senin çevrendekiler normal mason :D

• çok gücü olup mason olanlar bence biraz tehlike arz ediyo.ya da öyle gösteriliyo.dikkat edersen dünyaca en ünlü en iyi sanatçılar zanaatçılar masondur.çünkü onlar dünyada hep iyi olmaya çalışırlarki tekrar dünyaya geldiklerinde güzel bulsunlar diye.ama bu yüzden kendinden olmayanlarada karşıdırlar.ve bunla ilgili çalışmaları vardır.

• ahmet kayanın sadece ve sadece şarkıları ve sesi ilgilendirir beni, şarkılarına ve sesinede son derece saygı gösteriyorum, bi sakıncasımı var...

0|0
    0|0
    • var ozaman Şehitler Ölmez deme bize

• Ben adamın sesını sevıyorum kardesım sana batan ne. Hem benım ne dedıgım ne dıyecegım senı ılgılendırmez ıkı ayrı olguyu bırbırıne karıstırıp bana aptal aptal yorum yazma.

• şu durumda cevap vermeye bile değmezsin

0|0
    0|0
  • Sana diyecek tek lafım bile yok AHMET KAYAYI anlayamayanlardansın. Onla itin birini aynı kefeye koyamazsın sen.

1|0
    0|0
    • o kendini itin biriyle aynı kefeye koyuyor, hatta ona saygıyla hitap ediyorda siz mi koyamıyorsunuz?

• sen insanlarin ahmet kayanin kisiligini sevmedigini nerden cikariyorsun sen ahmet kayala apoyu ayni kefeye koyma hakkina hic bir sekilde sahip degilsin... dedigi gibi arkadasin bence arastir oyle yorum yap..

• 'ahmet kayanın kişiliğini sevmediğinizi desek bile'

cümle bu. bunu nerenle okudun pardon?

bunu neye dayanarak dedim peki, arşivden biraz araştırma yap, birçok kişi 'ahmet kayanın sesine şarkılarına hastayım ama kişiliği beni ilgilendirmez, kişiliğini sevmiyorum' tarzında yorumlarda bulunmuş. buna dayanarak diyebiliyorum.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...