Osmanlıca dersi neden mefrüdata koyulmuyor haftada en azından 2 saat?

Ve zorunlu olmuyor tabi. İngilizce zorunlu osmanlıca neden değil? Batıya ayak uydurup ingilizceyi öğrenicez. Ama tarihimizi öğrenmicez...

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Dünya dili ingilizcedir ve farkli milletteki insanlar birbiriyle anlasmak icin ingilizce konusur.
    Ikincisi, osmanlica derken yazılışindan bahsediyosun heralde, cunku osmanlica türkce ayni dil ama osmanlicada farsca ve arapca kelimelere fazla.
    Ücuncusu, osmanlica ögrenmenin cok faysadini olacagini sanmiyorum. Sadece kültür bakimindan gelismis olursun. Ve de tarih ogrenmek icinde buna gerek yok.
    Ve senin detayina gelirsek de osmanlica seçmeli ders olabilir :)

0|0
    0|0
    • İngilizce gibi zorunlu olsun seçmeli olsa seçmezler..

• Haha bak bana çatma yerim seni 😄
      Tespit1: Çince dünya genelinde ya da çapında ingilizler around of the world der yani dünya geneli değil sadece çinde konuşulan bir dildir 😚😚mucukkkk diye öptüm 😁@PrettyNaz1

• @barbrothers4134 biliyorum

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Osmanlı karmaşık diye zorunlu istenmiyor zaten 2 saati bile koydular diye bir sürü sorun çıktı. Oysa gelişmiş ülkelerde insanlar tarihi eserleri rahatça okuyabiliyorlar onlara öğretiliyor

0|0
    0|0
    • eh işte... burada da ancak yobaz bağnaz gerici derler..

• gerçek atatürkçüler atatürkün ne olduğunu bilip gerçekten onun ilkerlerine uyanlar ama çakma atatürkçüler atatürkün gerçekteki zihniyetini bilseler soğurlar

• öyle işte ya saçma bir sürü durum var ortada

• Osmanlica'i zorunlu ders yapmaya gerek yok. Seçmeli olmasi daha uygun, isteyen öğrenir. Ayrica Inglizce'yle kiyaslaman pek mantikli değil. Inglizce dünya dili. Her yerde insanlarla anlaşabilmen için Inglizce'ye ihtiyacin var ama tabi Türkiye'deki Inglizce eğitimi buna pek yardimci olmuyor. O da ayri bir sorun.

0|0
    0|0
    • Evet İngilizce ile kıyaslanamaz 600 yıllık bir hükümdarlığın dili yanında İngilizce nedir ki

• Ben kendim Osmanlica derslerine giriyorum ve Osmanlica öğrenmenin önemli olduğunu düşünüyorum ama istemeyenlere de zorla öğretme fikri bana saçma geliyor.

• Osmanlıcayı öğrenmek tarihi öğrenmeni sağlamaz emin ol, tarihi tarih kitaplarından öğren; bunu sözel çıkışlı , osmanlıca bilen, bir öğretmen olarak söylüyorum

0|0
    0|0
    • Tmama da osmanlı tarihini napıcaz. Ya çarpıtma varsa. Hatta bazen hiç algılayamadıklarımız bile var

• Üslübunu değiştirsen sevinirim bu bir ikincisi ise ben osmanlıyı algılamak istiyorum eski uygur uazıtlarını algılayabilmek istiyorum. neden unutturulduğunu kabullenemiyorsunuz.

• Eski uygur yazıtlarını okumak için uygurca öğren o zaman !!!
      Orhun abidelerini okumak için Göktürkçe öğren uslübumda birşey yok
      Osmanlıcayı sözeller zaten zorunlu görüyor , diğerleri için lazım değil ve görmüyorlar , kültür merkezlerinde kurslar var çok istiyorsan gidersin öğrenirsin, kimse kimseye birşeyi unutturmaya çalıştırmıyor , hayırlı geceler

• ingilizce öğrenince ingiltere tarihini, almanca öğrenince almanya tarihini ya da japonca öğrenince japonya tarihini öğrenmiyorsun.

0|0
    0|0
    • en azından insanları özendiriyorlar.. en azından ufakta olsa bir bilgin oluyor ve sonra geliştiriyorsun.. bir sempati kazanıyorsun.. bunlar ufak tefek algı oyunlarıdır

• peki bana bugünün eğitimiyle atatürk'ü mü anlatacaksın? birşey soruyorsun cevap veriyorum. kaynak istiyorsun kaynak veriyorum hatta isimleri veriyorum kabul etmiyorsun. dediğim gibi senin amacın farklı. seviyene düşüp klavyemi eskitmeye değmez. sıkma canını öğren osmanlıcanı.

• en kötüsüde o öğrenmeden saygı duyuyorum putlaştırıyorum bundan daha kötüsü var mı?

Erkekler Ne Diyor 2

• Sen gerici zihniyetsin. Sizin gibilere geçit yok Türkiye de.

1|0
    0|0
  • olabilir ama : harf devrimi bitirdi zor ya ingilizceyi ne kadar öğreniyoruz buda tartışılır

0|0
    0|0
Yükleniyor...