Kitap okuma sevdalıları var mı?

Ben kitap kurduyumdur ve bilirsiniz ülkemizde pek okur-yazar insan yok. Burada ne kadar okur-yazar mevcut? Ne tür kitaplar olursunuz? Sevdiğiniz yazarlar? Favori kitabınız? aklımda sorular

0|0
9|13

En İyi Erkek Görüşü

• Kitap okuyan bir insan, kitaptaki kadının aldatıldığındaki acısını, hüznünü; balon almaya parası olmayan bir çocuğun hediye olarak verilen balonu aldığındaki mutluluğunu; onlarca engeli aştıktan sonra kavuşan iki gencin aşkını, sevgisini; sert esen rüzgarın serinliğini; güneşin kavuran sıcaklığını hissedebilir. Kitap okuyan bir insanla dalga geçerken iki kere düşünün.

kitap okumak güzeldir vesselam... Gönül ki, rafta eskiyen kitap misali; Okunacak çok şeyi var ama, bu zamanda okur-yazar yok

2|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Cinayet, Polisiye favorim 😊 Jean Cristophe Grange - Dan Brown - John Verdon favorilerimdendir 😊
    Bir Cift Yürek var bir de bende iz birakan bir kitaptir kendileri 😊 En büyük hayallerimden biri evimin bir odasini kutuphaneye cevirmek, okuyamasam bile gunde 15dk o manzarayi seyreyler ruhumu doyururum 😊

0|0
    0|0
    • İnan bana bende o manzarayı izleyerek doyarım, mükemmel birşey ya :)

• Ben de öyleyim. Kitapliğimi izlemeye doyamiyorum. Çok muhteşem bir şey :)

• Benim. kitapligim yok henuz 😊 inşallah Allah en hakinda kütüphane nasip eder bana 😄

Erkekler Ne Diyor 12

• Okur-yazar var, kitap okuyan yok. Hatta o da var aslına bakarsan. Sadece kaliteli kitap okuyan Yok benim fikrimce-. Kitap okuma eylemini her ilkokul mezunu gerçekleştirebilir. Yaptığımız hataysa belirli şirketlerin yayınladığı yüzdeleri direkt kabul etmemiz. Satın alma üzerinden değerlendirilemez kitap okuma oranı. İkinci elciler, sahaflar, babadan kalma bir kitaplık, okul kütüphaneleri var. Demem o ki ülkede sandığınızdan çok kitap okuyan var.

Tür olarak fantastik okumaktan zevk alırım. Ama her türden okumaya özen gösteririm. Klasikleri bitirme projem ilerliyor mesela. Aynı zamanda kitaplığımda din, tarih, siyaset, aşk, macera, polisiye ve derleme kitaplar da mevcut. Favori yazarlarım Dostoyevski ile Knut Hamsun. Favori kitabımsa Yüzüklerin Efendisi üçlemesi :)

2|0
    0|0
    • Bence önemli olan kitap okumaya başlamaları daha sonra kaliteli kitabı seçme zevki oluşur insanı içinde. En azından insanımız bir okumaya başlasında :) Dostoyevski suç ve ceza okumuştum gerçekten çok etkilenmiştim o kitaptan şimdide Budalaya başlamayı düşünüyorum. Eğer başka kitaplarınıda biliyorsan öneririmisin?

• İngiliz, Fransız edebiyatından bir şeyler beklerdim ondan dedim :) Türk edebiyatı içime işledi yeterince :D

• Yoo aslında ben türk edebiyatına daha yanancıyım. Yabancı edebiyata daha yakınımdır. Sadece bu aralar Sabahattin Ali'ye takığım.

• Benim maddi durum imkan vermiyor kitap alamıyorum. Ama okumayı çok seviyorum. Elimin altında kitap olmasa da internet var. Kendi çapımda şairlik yapıyorum. Özdemir Asaf (Halit Özdemir Arun) , Cemal Süreya ve İhsan Turhan bu şairlerin yazdığı şiirler beni daha da motive ediyor. Kitap okurken tür olarak cinayet romanları. Son okuduğum Temizlikçi Paul Cleave yazmış gerçekten çok güzel bir kitap.

1|0
    0|0
    • Maddi durumum imkan vermiyor demişsiniz ya kütüphaneler var onlardan yararlanmayı deneyebilirsiniz ☺

• @Arşivst Üniversite de ki kütüphane de sadece ders kitapları var kampüs de biraz uzak etrafta da kütüphane yok ondan dolayı :) İnternetten kitapların pdf'ini telefona indirip okuyorum güzel oluyor tavsiye ederim. :)

• Kitap okumaya çok geç başladım şu an o kadar pişmanım ki bundan dolayı. Ama geçen yılların acısını çıkarırcasına okuyorum, orantısız okuyorum.. Hayattaki tek gerçek dostlarım onlar.. onlarsız eksik hissederim kendimi:)

1|0
    0|0
    • İyiki başlamışsın geç olsunda güç olmasın :) Bende eskiden kitaplar dosttur dediklerinde inanmazdım ama şimdi onlar benim en yakın dostlarım.

• Benimde yok. :/ Anca net üzerinden konuşabiliyorum

• Off aynen 😕

• Felsefi kitaplar hoşuma gidiyor. gerçi kafayı biraz allak bullak etmiyor değil ama seviyorum. schopenhauer favorimdir. bukowski ergen yazarı oldu ama ekmek arası isimli kitabı güzeldir. kendi ezikliğimi bulurum içinde. Klasikler zaten okunur. onun dışında tarih araştırma kitapları hoşuma gider.

0|0
    0|0
  • Ahmet ümit, dan brown franz kafka

0|0
    0|0
  • Bu yasıma kadar hic okumadım okumıcam da sıkıı :D

0|0
    0|0
  • Dan Brown hayranıyım, New York Bestseller kitaplar tercihimdir

0|0
    0|0
  • bende tam tersi hiç sevmiyorum okumayı

0|0
    0|1
  • kitap okuyunca insanın beyni daha farklı çalısıyor bence daha derin düşünebiliyorsun

1|0
    0|0
  • Dostoyevski Kumarbaz.

0|0
    0|0
  • Srvmem

0|0
    0|0
  • Alıyorum ama okumaya fırsatım olmuyor ki :(

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Kitapçıda kendini kaybedenlerdenim 😊
    Ben en çok gerilim ve polisiye seviyorum. Bide mitoloji. Tess Gerritsen kitaplarını okudunmu bilmiyorum ama gerilim seviyosan şiddetle oku derim. Ve beni en çok etkileyen kitabı 'siliniş'ti.
    Bide Connie Willis - Kıyamet kitabi 👍 karanlık çağ dediğimiz veba dönemini anlatıyo okumadıysan öneririm.

0|0
    0|0
  • küçüklüğümden beri karanlık fantastik ve bilim kurgu edebiyatına ilgim olmuştur 4 5 senedirde kendi karanlık fantastik kitap serimi yazıyorum
    en sevdiğim yazarlar
    stephen king
    j r r tolkien
    george r. r. martin
    c. clarke
    ısaac asimov en sevdiğim yazarlar

0|0
    0|0
  • şu an aykut oğut - keşke kadın olsam diye bir kitap okuyorum. erkek gözüyle kadını yorumlayan, kadına verdiği değeri mükemmel anlatan bir kitap; deneyimleriyle.. öneririm.

1|0
    0|0
  • Kafamda deli sorular diyosun :D kitap okumaya bayılırım. En en en sevdiğim yazar shakespeare. Kesinlikle efsanedir benim için

0|0
    0|0
  • Sıkı bir okuyucuyumdur

0|0
    0|0
  • Ben her türlü kitabı okurum

0|0
    0|0
    • Bende her türden okuyorum ama beni dündüren ve ağlatan kitapları daha çok seviyorum :)

• Aynen kitabı bitirdiğinde iyiki okumuşum diyeceksin yani sende etkisini sürdürmeli 😃

• Evet kitap sende bir anlam kazandırmalı bence :) ozaman okuması daha zevkli oluyor.

• Evet çok severim ama eger kitap kötüyse ben kitaplardan soğurum

0|0
    0|0
  • Hayırr

0|0
    0|0
Yükleniyor...