Klasik muzikle cok sesli muzik ayni sey midir?

Klasik muzikle cok sesli muzik ayni sey midir ? Degilse farklari nedir ve bu kavramlari tam olarak aciklayabilir misiniz . Mesela sadece enstruman olan muzikler midir klasik muzikler ? Film muziklerinde kullanilanlara da denebilir mi ? Tam olarak aciklarsaniz cok sevinirim .

Güncellemeler:
sadece bu kadar yorum mu ?

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Biliyorsunuz her coğrafyanın kendine özgü yerel/halk müzikleri vardır.. Bizdeki Karadeniz, Ege vs. müzikleri gibi..Genelde Folk Müzik olarak adlandırılır bunlar..

Bir de geçmiş zamandan beri bunlardan sıyrılarak (hani sanat sanat içindir gibi bir deyiş vardır ya literatürde ) oluşmuş klasik müzik kavramı vardır.. Batı avrupa kökenli müziklerdir daha çok söz içermezler..İçerenleri de genelde kilise ezgileri yani dini kaynaklı olarak yapılmıştır o devirde..(Shubert gibi)

Velhasıl çok sesli müzik dediğiniz şey biraz daha enstürmantel bir kavram..Hani bir gitar konçertosu sadece gitar ile "solo" olarak çalınabiliyorken.. işte efendim "vurmalılar" "yaylılar" "üflemeliler/nefesli çalgılar" girdiği zaman işin içine çok sesli müzik diyoruz..

Rock müzik de çok sesli bir müzik tarzı örnek verecek olursak..

Saygılar hörmetler.

1|0
    0|0
    • çok sağol gerçekten güzel açıklamışsın :) peki birşey sorucam film müzikleri de klasik müziğe girer mi yani geneli. söz içermeyen her müziğe klasik müzik diyebilir miyiz ?

• estgfr ben teşekkür ederim:)

• mesela senin dinlediğin bazı klasik müzik tarzı şarkıların çoğunu ennio moricone yapmıştır ve bazı film müzikleride rock gruplarına ilham kaynağı olmuştur o kadar geniş kapsamlı bi konudan sormuşsunki ne diyeceğimi şaşırdım :D

Erkekler Ne Diyor 3

• ince bir fark var ama aklıma gelmedi

1|0
    0|0
  • sana aralarındaki farkları anlatırım ciddi ciddi ama çok uzun zamanımı alır ve buraya sığmaz kısaca geçicek olursam alakası bile yoktur ikisi çok ama çok farklı kavramlardır

1|0
    0|0
  • aynı seydir aralarında ki fark sadece makamdır...

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...