Gazetecilik mezunuyum kendi işim dışında nerelerde çalışabilirim?

Gazetecilik yapmak istemiyorum hangi meslekleri yapabilirim başka bide ücret olarak ne kadar istemem gerekir? yaşım 21

0|0
1|15

En İyi Erkek Görüşü

• Gazetecilik mezunuysan tv lerde çalısabilirsin satış işlerinde çalısabilirsin ama kabiliyetin ne konuda becerilerin nedir? beklentin ? açıklarmısın

1|0
    0|0
    • ingilizcem orta düzeyin üzerinde var kabiliyetim gazeteci olarak bi kabiliyet görmüyorum kendimde:) çok konuşkan da değilim orta düzeyde ne az ne çok. çok kararsızım nerede çalışacağıma dair ama düzenli bir gelir istiyorum sadece çok büyük başarılar peşinde değilim.

• çok teşekkr ederim yardımınız için ama erkek arkadasım özel olarak konuşmama müsade etmiyor tekrar çok teşekkr ederm

• rica ederim arkadaşım ama dediğim gibi iş bulup ve kendini hangi alanda geliştirmek istiyorsan o alanda devam et çok geniş çünkü örneğin aç kalan muhasebecide var trilyonluk muhasebecide aç olan gazetecide var trilyonluk da umarım demek istediğimi anlamıssındır.

Erkekler Ne Diyor 14

• Ben de gazetecilik mezunuyum, bir de üstüne radyo ve televizyon okuyorum. 3 yıl bu işlerle uğraştım ama çekilecek gibi değil, hem yorucu hem de stresli. Kazandığın paraya da değmiyor. Şu anda müşteri hizmetlerinde çalışıyorum yaklaşık 5 aydır. Aldığım maaşın neredeyse 2 katını alıyorum şu anda. Sen de farklı bir şeye yönel ve çek kurtar kendini derim.

1|0
    0|0
    • halkla ilişkiler ve müşteri hizmetlerinin farkı çok mu? neleri bilmem gerekiyor müşteri hizmetleri departmanlarında çalışmak için?

• taşeron nedir yani hiçbir bilgim yok da

• Yan firmalar. Ne olduğu belli olmayan ve birçok firma için para karşılığı çalışan değişkenlik gösterenler. O yüzden direkt olarak kadrolu olan bir yeri tercih etmen daha iyi olur senin için..

• Anladığın her türlü işte çalışabilirsin. Ücret de bu anladığın işlere göre değişir.

1|0
    0|0
    • sadece ingilizce biliyorum çalışmadım daha önce neye yatkın oldugumu bilmidyorum

• O zaman ilk etapta kendine bununla ilgili bir yol seç. İngilizcenin düzeyine göre. Çevirmenlik olabilir. Turizm olabilir.

• teşekkr ederm

• şak gibi bir soru. Sabancıda CEO olabilirsin Yıllık 500bin dolar talep edebilirsin. Ya da bir yerde garson ol, aylık 750 TL talep et. İstersen overlokçu da olabilirsin, yok yok sen astronot ol bence hem havadar iş. becerebiliosan anne olmayı dene... Eğer bunlar olmadıysa kebapçı ol... Ama ellerin kokar o zamanda... Ne olsan yaaaa. 250000000 çeşit iş var. Sana ne bulsak. Piyangocu mu olsan. Sen üniversiteyi bir daha oku bence, daha makul bir duruma gelebilirsin.

0|0
    1|0
    • sevmediğim bir bölümü okumak zorunda kaldım ve o dört sene çok kötüydü benm için. olmak istemiyorum gazeteci tavsiye istedim daha önce çalışmadım adam gibi yorum yapmıyorsan defol bi şurdan .

• HAkaret etmeden konuşmayı dene, öğrenebilirsin, zor değil. Özür dile yoksa şikayet edicem.

• Tv kanallarında işbulabilirsin gerçi tvdeki insanlar hep ilk okul mezunları oldukları için sorun yaratabilir o yüzden bu kadar yerel başarı var tvlerde beyinlere göre beyitler.

1|0
    0|0
  • pazarlama ile ilgilenebilirsin

1|0
    0|0
  • gel benim sekreterim ol:):)

1|0
    0|0
  • heryer bayan sekreter arıyor :D

0|0
    0|0
  • istanbul daysan kariyer yapabilirsin buyuk kanallardan birine baş vur ama önce sokaklarda sürünmen gerek

0|0
    0|0
  • Rumuzun lipstick91 mi

0|0
    0|0
  • sigorta işleri,sekreterlik

0|0
    0|0
  • gazetelre girmelisin

0|0
    0|0
  • Niye okudun o zaman