Sizce insan şiirsiz ve sanatsız yapabilir mi?

Evet arkadaşlar, sizce insan şiirsiz ve sanatsız yapabilir mi yapamaz mı :)

İyi geceler parçasınıda şuraya bırakayım ben. :)

• Şiir ve sanat olmadan olmaz.
    70% (42)45% (21)59% (63)Oy Ver
  • Şiir ve sanat olmadan olur.
    30% (18)55% (26)41% (44)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
14|15

En İyi Kız Görüşü

• Olur elbette. Sonuçta tam şu anda dünyadaki bugün şiirleri ve sanat eserlerini kaldırsak, kimse "Ah, ben ölüyorum sanırım." demez.
    Ne şiir, ne sanat, oksijen değil bizim için.
    Ha şu da var, sanatla, şiirle bütün duygularımızı gayet net anlatabiliyoruz. Ve bu mükemmel bir şey. Bir Şiir okuyorsun ve o şiirde kendini buluyorsun, şair beni anlatmış diyorsun.
    Elbette yaşanır, ama ayrılık acıları, duyguları anlatmak daha zor olur bizim için.

0|1
    0|0
    • Süslü kelimeler olmadan , kafiyeli cümleler olmadan doğum ve ölüm dışındaki duyguları anlatmamız imkansız gibi bence , seni seviyorum gibi bir kelime olmasa ve yahut kalp çizmeyi felan bilmesek bence tam olarak belli edemezdik

• Tamamdır :D

En İyi Erkek Görüşü

• bilmiyorum ama bir tane yazasım geldi

çişimi tutuyorum sebepsiz.
    karnım da aç biraz
    hep çay sigara, hep bira sigara
    sebep oluyor bunlara
    hay sıçayım ağzıma

moralim bozuk l*n , çok diplerdeyim
    çok kotu bir ruh halindeyim
    kalkıp işeyemiyorum
    bu nasıl iş, bu nasıl kafa
    sı*tım kendi ağzıma

kız bir şey demeden çekti gitti
    ne para, ne huzur, ne iş
    hepsi darmaduman
    acil kurtulmam lazım bu kafadan

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Sanat insanın ruhunu doyurur. Bakın o yüzden gelişmemiş parasız olsa bile Sovyetler Birliği'nden ayrılan ülkelerin insanlarında yobazlık göremezsiniz. En fakir evden bile keman, piano sesleri yükselir çünkü. Zaten buranin insani sanattan uzak kaldığı için ruh doygunluğu yok ve içindeki siniri şiddetle atmaya çalışıyor

0|1
    0|0
    • Zaten sanat dediğimiz şey insanların içindeki öfkeyi , umudu , sevgiyi her türlü şeyi şiire , müziğe , resime vb. döktüğü şeydir , kesinlikle katılıyorum :)

• Aynen öyle :)

• %41 sanatsız yaşayabiliyor :D Şiirin mantığını anlayınca vazgeçilmez oluyorda :D

• Olur bence

0|1
    0|0
  • Ben şahsen yapamam. Yalnızca vücudun değil, ruhunda gıdaya ihtiyacı var. Şiirin notalara düşüp, duygularımıza tercüman olması gerek illaki.

0|1
    0|0
  • Şiir ve sanat olmadan olmaz.

0|1
    0|0
  • Tek sanat şiir değildir. Şiirsiz yaşarım şahsen.

0|1
    0|0
  • Ben yapamam

0|1
    0|0
    • Elbet sanatın bir tarafıyla uğraşır insan , kimse yapamazki , müzik dinlemeyen , resim çizmeyen bakmayan , şiir okumayan yazmayan yoktur :)

• Şiiri hiç tanımasaydık belki olabilirdi... Sanat çok büyük bir ölçüt, kaldırdığınız zaman çok ilkel kalırız :)

0|1
    0|0
  • Siir ve sanat olmadan olmaz👍

0|1
    0|0
  • ben istesem de yapamam sanat okuyunca

0|1
    0|0
  • ben nefret ediyorum şiir ve sanattan. Bana göre değiller.

0|1
    0|0
    • Peki , sanattan nefret ediyorsun , müzikte bir sanat , resimde nasıl olcak dinlemiyormusun hiç :)

• öyle , ama sanattan kastım yüklediğim anlam.
      Boya, estetiklik falan . Bana göre değiller.
      Filtreliyorum o zaman.
      Sanatın sadece müziğini seviyorum.

• şiir bir yaşam tarzıdır , herkes anlamaz

0|1
    0|0

0|1
    0|0
    • Şiir ve sanat olmadan nasıl duygularımızı aktarırdık peki başka insanlara ? :)

0|1
    0|0
    • Şiir ve sanat olmadan nasıl duygularımızı aktarırdık peki başka insanlara :)

Erkekler Ne Diyor 14

Yükleniyor...