``Kötüye bir şey olmaz`` sözüne inanır mısınız?

Hep duymuşuzdur bu sözü büyüklerimizden , kendimizde söylemişizdir yeri geldiğinde , sizce bu laf nasıl oluşmuştur , aslı var mıdır .

Doğru mudur , yanlış mıdır ?

Yada kötüler kendilerini mutlu hissetmek , bizede ait iyi bir sözümüz olsun diye mi uydurmuşlardır bunu .

• Evet .
    48% (10)88% (7)59% (17)Oy Ver
  • Hayır .
    19% (4)12% (1)17% (5)Oy Ver
  • Kötüler uydurmuş bunu .
    19% (4)0% (0)14% (4)Oy Ver
  • Bence şu sebepten .
    5% (1)0% (0)3% (1)Oy Ver
  • Hiç kafa yoramam .
    9% (2)0% (0)7% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
21|14

En İyi Kız Görüşü

• bence bu sozde dogruluk var..cunki eger bilmiyorum fark ettinizmi ama genc yasta olen cogu insanlar gercekten de iyi insanlar oluyror..ben cok duydum..o kadar iyi tertemiz insanlar vaktinden erkek oluyolar...sanki Allah sevdigi kullarini yanina istiyor...kotuyu kim istesin? cogu kotulere bisey olmaz bu dunyada. o biri dunyada ceker onlar cezalarini...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• kötüler dünya hayatnda kötülüklerinin bedelini ödemezler diye inanıyorm ya da öyle inanmak istiyorum :) Ama ben Allah inancı olan biriyim ve Allahın adaletine inanırım güvenirim.kötülere birşey olmuyorsa vardır Allahın bir planı

0|1
    0|0
  • kötülük derecesine bağlı:)))

0|1
    0|0
  • Kötüye birşey olmaz iyiyi de Alllah korur derler.İkisinin arasında olmak tehlikeli gibi görünüyor =)

Kötüler öbür dünyada cezalarını çekecekleri için şimdilik keyfini sürüyorlar diye düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • aynen cok inaniyoryum kotu lere bir sey olmaz hep sonda olur hesap zamni bu dunyada biseycecikde olmaz ya ben naaprsam yaan dolan sevmesemde benim naaprsa ehpsi her zamn ortaya ckmsdr ama oykle kizlrda tanyorumki oyle sahte yalan doaln cok*kimsede bir sey analmiyor melk yuzlu seytanlar gibi

0|1
    0|0
  • batıl inanç

0|1
    0|0
  • inanıyorum bu lafa... bi kadın var o kadar kötülük yapmasına ragmen her işi yolunda gidiyo çokta şanslı hiç birşey başına gelmiyo şaşıyorum agzım açık kalıyo.bu dunyada yapacagını yapıyo ama diger dünyada iki elim yakasında...

0|1
    0|0
  • Kotulere hicbir sey olmazmiy mis tuaf:))

bu tipki sey gibi..

Ibadetini yapiyor musun hayir.

-Benim icim temiz.

ikisi de bos bir avuntudan ote birsey degil bana gore.

0|1
    0|0
  • kötüyü yaratan ortaya çıkaran insandır ve insan kendi oluşturduğu birşeyi yok etmede birincidir o yüzden kötüye bişey olmaz lafı pek inandırıcı gelmiyor bana

0|1
    0|0
  • şeytan kötülerle uğraşmaz :) olan olmuştur zaten.. e neticede imtihan dünyası..allah sevdiği kuluna sıkıntı verirmiş ki günahlarına bedel olsun.. kötünün dünyada işi iyi gitsede diğer tarafta vay haline :)

0|1
    0|0
  • Bence uydurma bir söz =)

0|1
    0|0
  • Bunu ilk bulan kişi, akabinde "atın ölümü arpadan olsun" sözünü de ilk diyendir bence

0|1
    0|0
  • kötüye birsey olmuyor maalesef ama hep degil bazen de hakeetiklerine buluyorlar nadir olsada

0|1
    0|0
  • Hiç kafa yoramam

0|1
    0|0
  • İnanırım 9 canları var , kötüler uzun yaşar bide

0|1
    0|0
  • Ben kötüyüm ve herşey benim başıma geliyor..:=))

0|1
    0|0
  • Uydur uydur ebegümeci.

0|1
    0|0
  • Kötü ne yapar eder kurtulur düştüğü durumdan

0|1
    0|0
  • kendisine olmasada annesine babasına bişiysine mutlaka bişi olur.

0|1
    0|0
  • iyiler uydurmuş başlarına gelenleri iyiliklerine bağlayabilmek için

0|1
    0|0
  • evet inanıyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• evet bizim de bir sözümüz olsun dedik... o da iyi insanın içinde kötü şey durmaşmış lafıyla üstüne sifon çekildi...

neyse gidişim suskum oldu ama dönüşüm çooook pis olacak:DDDD

0|1
    0|0
  • Kötü şeytan gibidir, cin gibidir. Senin aklına gelmeyecek çözümleri uygulayabilir başkasına zarar vermek pahasına. Ama sen iyiysen kimseyi kıramazsın ve sürüklenirsin. Biri hükmeder biri tebaa olur. Sen başa gelen çekilir dersin, o ben çektiriyorum çekeceksin der ve bir şekilde onun istediği gibi olur. Kötü bu fikirleriyle hayatta kalır ve seni ezer. O yüzden ona bir şey olmaz.

0|1
    0|0
  • kötüye bir şey olmaz iyiyide allah korur :D kötü insan bir yolunu bulur cıkar yaşar ama iyi bir insan her zaman iyilik peşinde oldugundan başına gelmeyen kalmaz

0|1
    0|0
  • " D " dedim Çünkü

Adı üzere "Kötü" işte herkes uzak durur, bulaşmak istemez ve Kötünün yaptığı da bu dünyada yanına Kar kalmış olur. Yoksa Kötüler Mutludur diye bişi yok..olamaz ki.." Mutluluk, Güzellik ve iyilikten doğar"...

0|1
    0|0
  • kötü insan iyi insana kötülük yapıp devre dışı bırakınca, kötü insana kötülük yapacak kimse kalmıyo dolayısıyla kötüye bişey olmamış oluyo

0|1
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
  • herkese birşey olur.

0|1
    0|0
  • kötü adam zaten her durumdan kendini kurtarmak için herşeyi yapabilir, o yüzden bişey olmaz , hertürlü alır oyunu

0|1
    0|0
  • Kötülerin mutlu olmasını çekemeyen iyilerin lafı işte,birde sonu kötü biten kötüleride görseler o zaman anlarlar.

0|1
    0|0
  • iyiyi de allah korur. her bir taraftan yırtıyoruz anasını satayım.

1|1
    0|0
  • saddam ve kaddafi herhalde iyi değillerdi..

0|1
    0|0
  • sui misal emsal olmaz.

0|1
    0|0
  • iyiler uydurmuş bu sözü bence başlarına gelenlere bahane bulmuşlar,

0|1
    0|0
  • İnanmam bu söze

herkes er ya da geç yaptığı kötülüğün cezasını bulur

0|1
    0|0