Mahsun Kırmızıgül'ün filmleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Beyaz Melek, Güneşi Gördüm, Gecenin Kanatları, New York'ta Beş Minare, Benim İçin Üzülme, Babalar ve Evlatlar, Firuze ve Mucize olmak üzere toplam 8 film-dizi senaristliğini üstlenen Mahsun Kırmızıgül'ün sinemacılık kariyerini nasıl buluyorsunuz? Filmlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?

+ Bonus

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Mahsunda yeşilçam damarı var. birde kültür gelenek görenek ile
    harmanladığı zaman. Yeni neslin beğenisini kazanıyor.
    Olgun nesil zaten saygı gösteriyor. Abidik gubidik filmlerden daha iyi yapımlar çıkarıyor ortaya.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Hepsinide severek izledim cidden iyi is cikariyor tebrik ediyorum 😊

0|1
    0|0
  • bir çok türk yapımı filme göre başarılı ama fazla dramatize ediyor bence bu kötü bir şey olduğundan değil de bu sefer aklında soru işaretleri oluşuyor daha çok izleyici çekmek için mi yoksa topluma bir mesaj vermek için mi bunu kullanıyor

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• nedense hep doğu kültürünü ön plana çıkarıyor o yüzden cokta sevmiyorum. doğudaki insanlar bu kadar barbar mı gerçekten

0|1
    0|0
  • yönetmen olarak devam etsin kadraja çok girmesin. filimleri güze ama oyunculugu zayıf.

0|1
    0|0
  • doğu batı arasındaki adaletsiz düzeni ve batının doğuya karşı bakış açısındaki cehalet.

0|1
    0|0
  • Sermiyan Midyat 1, Mahsun 2.. Genelde Kürt kültürü odaklı film çekiyorlar ve hep aynı mazlum edebiyatı. Tamam zamanında eziyet gördükleri amenna, ama bu kadarı abartı geliyor bana.

1|0
    0|0
    • Sermiyan'ın durumu daha farklı filmlerinde sürekli devlet politikaları üzerine konular işliyor. Mahsun daha çok insanlık dramını işlemeyi tercih ediyor.

• Biri daha göze batar şekilde, diğeri biraz daha duygusal.

Yükleniyor...