#KEDİLER Bir Yılda Milyarlarca Hayvan Öldürüyor! Biliyor muydunuz?

#KEDİLER Bir Yılda Milyarlarca Hayvan Öldürüyor! Biliyor muydunuz?

Yeni bir çalışmanın bulduğuna göre kediler Birleşik Devletler’de her yıl milyarlarca kuş ve hatta daha fazla kemirgen ile diğer memelileri öldürüyor.

Nature Communications dergisinde 29 Ocak 2013’te yayınlanan bir araştırmaya göre kediler 1.4 milyar ile 3.7 milyar arasında kuş ve 6.9 milyar ile 20.7 milyar arasında ova faresi ve çizgili sincap gibi küçük memeli öldürüyor.

Birleşik Devletler’de ne kadar kuş yaşadığını tam olarak bilmek zor olsa da, Smithsonian Koruma Biyolojisi Enstitüsü’nde bir hayvan çevrebilimcisi ve çalışmanın yazarı olan Pete Marra’ya göre kuş ölümlerinin şok edici sayısı toplam kuş nüfusunun yüzde 15 kadar fazla bir kısmını kapsayabilir.

#ŞOKEdiciPay !

Marra ve meslektaşları yeldeğirmenlerinden cam pencereler ve bitki öldürücülere kadar ülkedeki kuş ve vahşi yaşam ölümlerindeki insan kaynaklı sebeplere bakıyorlardı.

Fakat önce Marra ve takımı ülkedeki kuş ölümlerinin en büyük sebeplerinden biri varsayılan kedi nüfusunun etkisine baktılar.

Marra’ın LiveScience’a söylediğine göre geçmiş çalışmalar kediler tarafından katledilen kuş sayısını tahmin etmek için hayvan kameraları veya sahip beyanlarını kullanırken, bu çalışmalar genellikle küçüktü ve tüm ülkeye uygulanamazdı.

Daha geniş olan bu tahlil için takım önce kuş ölümlerindeki tüm önceki çalışmalara baktı ve ülkede yaklaşık 84 milyon sahipli kedi yaşadığını tahmin etti, çoğunun da dışarı çıkmasına izin veriliyordu. Marra şöyle devam ediyor:

“Bu kedilerin birçoğu dışarı çıkıyor ve 10 farklı eve gidiyor, fakat evlerine geri dönüyorlar gece Bay Smith’in kucağında yatıyorlar,”

Araştırmacılar geçmiş çalışmaların bir tahliline dayanarak bu kedilerin her birinin yılda dört ila 18 kuş ve sekiz ila 21 küçük memeli öldürdüğünü hesapladı.

Fakat vahşi yaşam için başlıca felaketler bu serbest dolaşan sahipli kediler değildi, onun yerine sokaklarda yaşayan vahşi ve sahipsiz kedilerdi. Bu kediciklerin her biri -ve takım Birleşik Devletler’de bunların 30 ila 80 milyon tanesinin yaşadığını düşünüyor- Marra’nın dediğine göre yılda 23 ila 46 kuş ve 129 ila 338 küçük memeli öldürüyor.

Ve görünen o ki, kediler tarafından yakalanan küçük kemirgenler Norveç fareleri veya apartman parazitleri değil, kır sıçanları ve çizgili sincaplar gibi doğal kemirgen türleri.

#KolayÇözümlerYok !

Marra’nın dediğine göre kedicikleri içeride tutmak, kitlesel vahşi yaşam ölümlerini azaltmak için atılacak açık bir adım.

#EsenKalın.

#SerKan1923

@mehcab @aerolite @Bakırköylüm @CeyCess @NikotinKolik @TerazininHúznù @pilav_ustu_az_kuru_2

@adıyook @Anthemiss @Bordopanter @Geldedindegelmedikmi @ismiyook @LaLkiLaL @livni @minik_şirine @narin_narin @obsessively @zynpzeynep

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

4 Yavrusu ve Kocasıyla Beraber ( Yavrular Dışarıda Ölmesinler Diye) Evimin Terasında Elimden Gelenin Fazlasını Yaparak Beslediğim Anne Kedi Konuşan Papağanımı Yediği (Her Ne Kadar Bıyıklarını Kesmek Suretiyle Cezalandırmış Olsamda) Günden Beri..

Dünyada Sevmediğim Bir Hayvan Varsa Oda 1 Kedidir.

Sevmediğim İkinci Bir Hayvan Varsa Oda 2 Kedidir..

Sevmediğim Üçüncü Bir Hayvan Varsa Oda 3 Kedidir...

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

• Kedileri Sevmem Canları Cehenneme!
    30% (9)39% (9)34% (18)Oy Ver
  • Kedileri Severim! (Canları Sağ Olsun!) => Barbarlar Nerede Kaldı Hayvan Hakları? :D
    70% (21)61% (14)66% (35)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
17|9

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Bir yavru köpeği büyüt bırak git bir yıl sonra gel seni hemen hatırlar.. yavru kediyi büyüt git geldiğinde hayatta seni tanımaz..

0|1
    1|1

Kızlar Ne Diyor 16

• İlginç kediler nankör bilirdim ama katil bilmezdim yavru kediler çok masum ve tatlı oluyorlar ya bu arada bıyıkları kesme olayına güldüm baya :) güzel ceza olmuş :))))))

0|1
    0|0
  • Gerçekten bıyıklarını kesmedin değil mi?

0|3
    0|0
    • Gerçekten Kestim 2 Yavru Pitbull Köpeğime Verecektim Son Anda Vazgeçtim. İlgili Yerlere Şikayet Edebilirsiniz. :)

• Canları sağ olsun :)

0|1
    0|0
  • kedilere son

0|1
    0|0
  • he ya arkadaşımın kedisi günde iki üç kere avlayıp bir de eve getiriyormuş kuşları hatta fare bile getirmiş :D attı en son kız

0|2
    0|0
  • Kedileri severim ( canlari sag olsun!) dedim 😊

0|1
    0|0
  • Hayvanları severim ama korkarım. Kediler her daim bana yolumu değiştiren hayvanlardır. Atlayıp yüzümü tırmalayacak gibi bakıyorlar. Kediler de vahşi olabiliyormuş demek ki. Bu kadarını beklemiyordum.

0|1
    0|0
  • Sadece kediler degil. bence butun hayvanlar milyarlarca olmasa da çok sayida yiyiyodur :D canları sagolsun yaa

0|1
    0|0
  • Hitler Köpekleri çok severdi rahmetli, bende Kate Moss'u.

0|1
    0|0
  • Saçma ya.
    Niye eve tıkıyor.

0|1
    0|0
  • sacma biraz. Hicbir hayvan insanin katkisi olmadan ogaya aykiri avlanmaz. Her haltta insanlarin parmagi var. Hayvan haklari ise hayvanlar arasinda degildir, insanlarla hayvan arasindaki kurallari yansitir. Bir hayvanin insana zarar vermesi yine ait oldugu yerde olmamasindan kaynaklanir. Hicbir sekilde bir hayvan insan katkisi olmadan canilesemez.

0|0
    0|0
  • Birlesik devketleri bilmem de koyde kediler cok ise yariyor. Evdeki farelerin kokunukurutuyolardi.

0|1
    0|0
  • Ben biliyorum işte sevilecek hayvan değiller ama yine de baba bana kedi alsana ya 😭😭😭 duy sesimi babaaaa 😭😭😭

0|0
    0|0
  • Bırak şu kedilerin peşini artık 😄

0|0
    0|0
  • Bütün hayvanlar hayatta kalmak için yapıyor ki bunu. Kedileri kötülemeyelim lütfen :D

0|0
    0|0
  • Napsinlar?

Kendileri mi olsunler?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Katil kediler 😂

0|1
    0|0
  • Dünyada Sevmediğim Bir Hayvan Varsa #BENEKLİSIRTLANDIR.
    ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
    -Avını canlı yeme durumu diğer yırtıcılardan çok daha fazla görülür.
    - Aç kaldığı zamanlarda yamyamlık yapan sırtlanlara rastlanmıştır. Hayvanlarda yamyamlığın cezası KAFASINA TEK KURŞUNDUR.
    - Yavru hayvanlara kıyarlar.
    - Yetişkin aslanlara dokunamasalarda hasta ve yavru olanları bulduklarında direkt boğazlarlar.
    ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

0|0
    0|0
  • Açıkçası çok hoşlandığım bir hayvan değil; hatta görmezsem memnun kalırım :))))
    Doğadaki her bir canlının sebebi var bence...

0|0
    0|0
  • kedileri annem yüzünden sevmem ama yavru kediler yesin bisey olmaz :D

0|1
    0|0
  • kediler yaptıysa doğru yapmıştır, severim kedileri

1|0
    0|0
  • Hayvanın suçu ne şehirdeki geniş yiyecek alanları yüzünden fazla ürüyorlar ve çevreyi etkiliyorlar normal doğal ortamda olsa bu kadar d
    Fazla olmaz ve dpğal düz3ni bozmazlardı cnları sağ olsun o yüzden y

0|0
    0|0
  • Defol git lan!

0|0
    0|0
  • normal değil mi

0|0
    0|0
Yükleniyor...