Pop müziğin popüler olduğu şu dönemde türkü dinleyen kaç kişi kaldık?

Yeni nesil (ben de çok büyük sayılmam ama) pop müziğe takılmış durumda, yabancı müzik dinleyenlerde var anlamadan da olsa. Türküleri ise neredeyse unuttuk halbuki onlar bizim mirasımız değerlerimiz. Bu kadar duygu dolu anlam dolu müzikler varken neden pop dinleniyor, yabancı müzik dinleniyor?

0|0
5|16

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• Biz ezik bir toplumuz, kendimizi ilkel görürüz, kendi şarkımızı dinlemeye utanırız... "Modern dünya" ne dinliyorsa onu dinlersek onlar gibi "modern" olabileceğimizi sanırız. Modern dünyanın ne dinlediğine karar verenler de 50-100 kadar dergi, gazete ve TV kanalı. Bunlar da birkaç şirketin elinde. Bildiğiniz zombi hayatı var dünyada...

1|0
    0|0
    • Aynen katılıyorum kısacası biraz kaba olacak ama sürü anlayışı hakim dünyada

• Senin ifaden kaba olmadı... Çoğu insan mal, kereste, odun, dana çünkü... Bu da kaba olmadı, bunlar basit gerçeklik sadece. Hakaret değil.

• Umarım bu gidişat düzelir ne diyelim

• Hiç bir pop müzik Türkülerin yerini tutamaz!
    Bir türküde yaşanmışlık, hatıralar, özdeşleşme, sevgi, merhamet hemen hemen hepsi bir arada ve dinlerken bu hissiyatı verebiliyor. Kaç tane pop şarkısı bunu verebilir ki?
    Liste başı Türküler :)

1|0
    0|0
  • olmazmı dost

1|0
    0|0
  • İnsanların ruh haline göre degişiyor. Eger mutluysa daha canlı şarkılar dinliyor eger canı sıkılmış veya birşeye kafası bozuksa türkü dinliyor. Ne alaka diyebilirsin benim tespitim böyle hem bazılarına türkü agır geliyor.

1|0
    0|0
  • Sahip olunmayan hayatı yaşamaya çalışmak çabası, e tabi gevşeklikte cabası, neyse bu ara fazla kaba yorum uyarısı aldım

1|0
    0|0
  • Rap dinlerim ama türkü de severim :)

1|0
    0|0
  • Bem hep türkü sevdim hep türkü seveceğim.

1|0
    0|0
  • Türküler her zaman yerini koruyacaktır. Dinlenme sayısı kaliteyi belirlemez bazen az olsun yeter ki sağlam dinleyici olsun. Türküler canımızdır, ciğerimizdir. Pop şarkılar bugün popüler olsa da yarın sönecektir ama türküler her zaman yerini koruyacaktır.

0|0
    0|0
    • Ben de öyle düşünüyorum ama sanki eskisi kadar değer verilmiyor türküye. Albüm çıkaran bile çok az

• Beni en başa not alın birinci sırada Ben olmalıyım

1|0
    0|0
  • Sürekli

1|0
    0|0
  • dinliyorum dinlemeye devam eeceğim

1|0
    0|0
  • kesinlikle dinliyorum.. türkü dinlemeden olmaz...
    tey tey tey .)

1|0
    0|0
    • Bence de

• Saçlarını taramışsın
      Sari renge boyamışsın
      Haberin varmıydı benden
      Beni bana komamışsın...

Keşke seni gormeseydim
      Gönul verip yanmasaydim
      Keşke seni sevmeseydim
      Gönul verip yanmasaydim
      Lal olaydi agzım dilim
      Keşke çirkin demeseydim...

• Ben dinliyorum :)

1|0
    0|0
  • "Türküler Ölmez"
    Öyle Kolaymı Vazgeçmek...

1|0
    0|0
  • Türküler ölmez

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Yabancı müzik dinlemem dinleyenlerin de kaçı anlıyor sorarım. Pop da dinlemem türkü dinlerim ama kendi yöremin müziğini elin adamlarının yazdığı anlamsız şarkılara değişecek değilim, bir de onların kliplerini izledikten sonra bu mudur sanat diyorum.
    yazık...

1|0
    0|0
    • Evet insan kaliteyi iki tarafıda karşılaştırınca anlıyor

• Ohooo...
    Herkes aynı tür müzikte mi duygularını bulmak zorunda?
    Farklı tarzda, farklı tınıda, farklı ses renginde kendini bulur insanlar. Dünyada onlarca müzik türü bu yüzden var zaten.

Zevkler ve renkler diye bir söz vardır, bilmem bilir misin...

1|0
    0|0
    • Bilirim ben de zaten kendi zevkimi açıkladım yukarıda. Benim açıklamak istediğim herkes istediğini dinleyebilir dinlemeli de farklılık olmalı, ama türküler unutulmamalı.

• Felek çakmağını üstüme çaktı.. En sevdiğim türkülerden bir tanesidir ama ben bütün müzikleri türlerini severim..

1|0
    0|0
  • Her tur dinliyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...