Hangi ülkelerin tarihlerine ilginiz vardır?

Türk ve Osmanlı tarihimiz hariç hangi ülkelerin tarihlerine ilgi duyarsınız?özellikle sevdiğiniz bir dönem varmı?

Güncellemeler:
benimilgimi antik mısır,İngiltere özellikle 8.Henry dönemi ve Rönesans çeker

0|0
9|31

En İyi Erkek Görüşü

• İki tunguz kolu olan Kore ve Japonlar tarihi açıdan ilgi çekici gelmiştir bana.Özellikle Japonların bulundukları adaya göçleri ve bunu nasıl gerçekleştirdiklerine hala akıl sır erdiremiyorum.Moğollar bile Japonyaya çıkarma yaptığında ordusunun yarısı sulara gömülmüştü ki Japonlar onlardan yüzyıllar önce o adaya göç etmişler.Benimkisi biraz daha ırkları ile alakalı birşey yakın tarih olarak herhangi bir ülkenin geçmişi ile ilgilenmiyorum.

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 30

• tüm dünya tarihini severim. hint, çin, japon, avrupa, amerika, latin amerika vb vb. bunların arasından özel olarak japonlara bi ilgim var

1|0
    0|0
    • Japonlara genel bir ilgim vardır tarihlerini fazla araştırmadım ama yeni bir ilgi alanı edinebilirim:)

• Olmaz olur mu .. Asr-ı Saadet...

1|1
    0|0
  • Tarihte su ulke veya bu ulke diye ayirim yapilamali bence cunku her ulke icin iki tarih vardir biri kendi tarihi digeri dunya tarihi cunku gercek tarihciler bilir ki ( kimse yanlis anlamasin veya alinmasin) her donemin kendine has degisiklikleri vardir buda her ulkeyi auri ayri veya bir butun olarak arastirmayi gerektirir ... Ornegin avusturya macar imparatorlugu gecmiste butundu bugun ayri iki devlet ama gelenek veya kultur bakimindan halla %85 ayni tarihi paylasiyorlar ve turkiyemizde ayni daha once kurulmus diger turk devletleri gibi

0|0
    0|0
  • Ege'de yaşamış, gelmiş geçmiş herkesin tarihine ilgi duyuyorum. Sevdiğim dönem olarak Pers-Grek çatışmasının doruk yaptığı dönemleri diyebilirim. Thermopylai, Marathon, Gaugamela, Gordion...

0|0
    0|0
  • ABD, İngiltere ve Kore tarihi zamanında çok ilgimi çekmişti. Çok değişik kültürler.. Nedendir bilmiyorum her ne kadar ingilizlerden nefret etsemde kültürleri her zaman hoşuma gitmiştir.

0|0
    0|0
  • Mezoamerika uygarlıkları, Persler, Dogonlar, Antik Mısır, Antik Yunan, Roma.

0|0
    0|0
  • evt var ama yeterli kaynak yok çin seddini yapmaya sebep olan olayları araştırdım ama tatmin edici bir bilgiye ulaşamadım:(

0|0
    0|0
    • ahh benim bir bilgim yok Çİn Seddinin yapılma sebebiyle ilgili.yeterli kaynak ülkemizde olmayabilir.

• çin seddinin yapılışı belirli bir şey. o dönemde kuzeyde kimler vardıysa onlardan korunmak için yapıldı. kuzeyde kimler vardı? turk-moğol karışımı ırk, yabancı kaynaklarda yeterli bilgi olmadığından built against nomadic groups - göçebe insanlara karşı yapıldı diye geçer. her ne kadar bize orta asya eskiden türklerindi dense de gerçekte pek çok etnik grubun karışık olduğu bir ortam olduğu bilinmekte ve bu insanlar kendilerine türk demiyorlardı, daha çok grupların ismiyle anılıyorlardı

• Keşke başka tarihlerle ilgilenmeden kendi tarihimizi tam anlamıyla öğrenebilsek...

0|0
    0|0
  • İngiltere tarihnni iyi biliyorum. fransanınkini daha az. amerika tarihi.moğolların tarişhi, türk tariihi, vs.

0|0
    0|0
  • Antik yunan mitolojisine çok meraklıyım...şu an da ilyada'yı okuyorum zaten zaman buldukça.

0|0
    0|0
  • Cermenler, Gotlar

0|0
    0|0
  • Karadağ...

0|0
    0|0
  • mılattan once hun turklerı mete han donemi .selcuklu donemi ve osmanlı bırazda yabancı devletlerın tarıhı mö roma

0|0
    0|0
  • alman tarıhı ilgımı ceker

0|0
    0|0
  • islamin ilk ortaya ciktigi arap tarihini severim hz muhammet (sav)in hayati hakikaten buyuleyici zaten ondan sonra bu araplar cok tozuttu

0|0
    0|0
  • Yunanistan ve Rus

0|0
    0|0
  • kendi ülkemin tarihi etkiler beni.. Ne mutlu Türküm Diyene..

0|1
    0|0
  • Ön Türk Tarihi favorim zaten tarihten Türk kaldırılırsa geriye tarih kalmaz :)

0|0
    0|0
  • Türk tarihi ve orta asya, amerika antik uygarlıklar tarihi

0|0
    0|0
  • Mayalar ve Aztekler. Eski amerika uygarlıklarının tamamı aslında kızıl derelileride severim.

0|0
    0|0
  • valla bizim tarih cikincaa fazla birsey kalmiyorr ortaliktaa

0|0
    0|0
  • uzak doğu karete filmlerinden çin in bütün tarihini öğrendik :) mısır tarihi en gizemli onu isterdim

0|0
    0|0
  • mısır,çin,japonya,moğolistan

0|0
    0|0
  • İspanya Barcelona

0|0
    0|0
  • Birleşik Krallık.

0|0
    0|0
  • Almanya :)

0|0
    0|0
  • Amerika Tarihine İlgi Duyuyorum sadece ama hiç açıpta kitaba bakmadım doğrusu :D

0|0
    0|0
  • Eski çin tarihi hakkında epey kitap okudum

0|0
    0|0
  • genel olarak hepsine tarih aşığıyım

0|0
    0|0
  • Abd ve İNgiltere

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• irlanda, iskoçya ya ilgim var ingiltere nin baskı yaptığı dönemler

1|0
    0|0
  • fransız tarihi ve japon

0|0
    0|0
  • Adolf Hitler dönemi.

0|0
    0|0
  • Biraz klişe olacak ama çoğu kişi gibi benim de Rönesans dönemi ilgimi çekiyor. Bunun dışında portekiz, ispanya falan.

0|0
    0|0
  • almanya özellikle 1. ve 2. dünya savaşları dönemleri

0|0
    0|0
  • Yunan mitolojisi hep ilgimi çekmiştir.

0|0
    0|1
  • hint kültürü beni hep cezbetmiştir.

0|0
    0|0
  • Amerika.

0|0
    0|0
  • Almanya ama hemen hemen herşeyini bilîyorum tarihini

0|0
    0|0
Yükleniyor...