Kaliteli kitap nasıl anlaşılır?

Kaliteli kitap diyorlar "kaliteli kitap okumak" diyorlar, bu nedir?
Kaliteli kitap nasıl anlaşılır bu arada içeriğinden bahsediyorum.

0|0
1|15

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• herkesin elinde olan bir kitapsa kaliteli değildir bknz. elif şafak aşk

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Önce yazarına bakmak lazım. Kimdir, daha önce neler yazmıştır, hangi akımının içindedir vs. Daha sonra içerik. Hangi konuyu nasıl ele almış? Ve tabii ki yazarın dili nasıl. Çok mu basit, oldukça akıcı mı yoksa fazla mı karmaşık vs.

Daha böyle yüzlerce kriter yazılabilir. Önemli olan kitabın yazılma amacı ve insana kattığıdır. Tabii bu yine oldukça göreceli bir kavram. Mesela Elif Şafak gibi, Kahraman Tazeoğlu gibi çok popüler olan yazarlar benim için içi tamamen boş, anlamsız kitaplardır ve yazdıkları kitapları "kaliteli kitap"lar arasında değierlendirmem. Bu yazarlar bana bir şey katmazlar. Bununla beraber Ahmet Hamdi Tanpınar, Murathan Mungan gibi yazarlar da hem dili hem konuyu işleyişi açısından benim oldukça beğendiğim ve yazdıkları kitaplar "kaliteli kitap"lar arasına gösteririm.

1|0
    0|0
  • Konusu, kurgusu insana bir şeyler katan kitap okumak.
    Benim "kaliteli kitap okumak"tan anladığım bu.

0|0
    0|0
  • dünya klasikleri mesela

0|0
    0|0
  • Arka kapak yazisindan anlarim kendimce ve ne kadar cok kitap okursaniz zamanla kalitelu kitap olayini cozersiniz

0|0
    0|0
  • okursun kendin karar verirsin. başkasına göre çöp olabilir sana göre altın olabilir. kişiden kişiye değişir

0|0
    0|0
  • sırf yazılmış olmak için yazılan kitaplar var.. sanırım o kasıtla söyleniyor..

0|0
    0|0
  • arka kapakta kitap özetini oku kitap kendini ele veriri

0|0
    0|0
  • o nası bişeymiş la

0|0
    0|0
  • Kokusundan koklayıp anlarsın :s

0|0
    0|0
  • yazarından D:

0|0
    0|0
  • baskısından

0|0
    0|0
  • Hayatımı değiştiren kitaptır kendileri. En çokta Dostoyevski beni sallamıştır mesela

0|0
    0|0
  • Kalin olmasın dan

0|0
    0|0
  • Valla kisiden kisiye degisir kaliteli kitap...
    270 kisurluk kitabi birbucuk gunde bitirdim bu bnce kaliteli kitapti

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...