Müzik Endüstrisi. Son zamanlardaki pop starlar ve klipler, bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar sizin de dikkatinizi çektimi bilmiyorum ama son zamanlarda özellikle müzik endüstrisi iyice iğrençleşmeye başladı..

Rihanna, Britney Spears,Lady Gaga filan başı çekmek üzere kliplerinde sürekli seksi çağrıştıracak kıyafetler, uyuşturucunun direkt kullanımı(mesela rihanna'nın son klibi we found love) sanki uyuşturucu kullanmak çok matah bir şeymiş gibi pazarlanıyor dünyaya..

Özellikle bu kişilerin hayran kitlesinin küçük yaşlarda izleyiciler olduğunu düşünürsek, bence durum çok vahim.. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Uyuşturucu kullanıp, seks yapmak vs. bir medeniyet seviyesi olarak mı algılanıyor?

Güncellemeler:
içeriğinde seks geçen her başlıgın cinselliğe atılması da harika..

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Bu müzik endüstrisi ile ilgili bir olay değil, popüler kültür ile ilgili. TV'lerdeki magazin safsatalarından tutun, cinayet haberlerinin ballandırılarak anlatılmasına kadar uzayan bir sorun yumağı. Özetle herşeyin p*rnografisi (seks anlamında değil) yapılıyor.

Mamafih aklıma Cem Yılmaz geliyor. "Hani biz marjinaldik?" diye. Ülkeyi biraz tanıyan Rihanna'yı, Lady Gaga'yı solda bırakacak bir sürün insan olduğunu biliyor. (Seks, uyuşturucu, tecavüz)

Ben şahsen klipleri izleyince değil haberleri izleyince daha bir rahatsız oluyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• 0|0
    0|0
  • e gençlik neden bozuluyor sanıyorsun... boş beyin çok özenecek bişey arıyor... ki böyle insanlara özeniyor... sanki türkiyedeki müzikler çok mu güzel... aşırı secerim müzikte... anlamı olmalı... mesela benim için eskiler bu yüzden vazgeçilmez... şimdikiler sanat yapmıyor vücut gösteriyor...

0|0
    0|0
  • size katılıyorum geçekten kliplerde hep olumsuz örnek teşkil edecek bir dolu şeyi görmemiz mümkün işte ben o yüzden 70..80...90..ların müziklerini daha güzel buluyorum şimdikiler kadar sapıtmadan abartmadan...

mesela 90lı yıllarda bir DR alban vardı no haşha şno eroin derdi..ve o yıllarda..cidid bi etki olunca mafyanın gözüne batmıştı..ama şimdilerde ise tam tersi maalesef:(

0|0
    0|0
  • öncelikle batı kültüründe böle şeyler dediğin gibi çok fazla artmaya başladı ama bu önceden beri olan bişey özellikle amerikalılar rap ve hıp hop tarzı şarkılarında kadını aşağlıyor ve onları cinsel objeymiş gibi görüyor müzik bir toplumun yansımasıdır bunu eurovision yarışmasında zaten açıkça görüyoruz ama siyasal boyut işin içine girdiği zaman müzikal kimlik otomatik olarak ortadan kalkıyor her zaman bir türk olarak türk müziğini en üst seviyede görmüşümdür..

0|0
    0|0
    • evet ama her müzik türü değişik kitleye hitap eder.

Rap müzik misal.

Ama toplumun önüne idol olarak atılan şarkıcılar işte katy perry, justin bieber falan fişman.. bunların hangi yaş grubuna hitap ettikleri malum.. ve hepsinin ortak bir özelliği : seks satıyorlar. bunu kaldıramıyorum. bu çok iğrenç. uyuşturucu kullan, seks yap mutlu ol, bu çok saçma değil mi ?

• Görsellik açısından ileri, düşünce açısından geri ..

• haklısın japon klipleri yada filmden alınarak video yapılan şarkılar tıklanma rekorları kırıyor :)

• Lütfen lady gaga yazmayın gördükçe midem bulanıyor. Nasıl bi şarkı anlayısı, nasıl bi kıyafet anlayısı o yaa. Hele bad romanceyi söylerken "bitch crazy" demesi çıldırtıyor beni gebersin ölsün

0|0
    0|0
  • popüler kültürün sabun baloncuğundaki renkler parlak olmazsa, kimse onunla ilgilenmez. halk artık normal şeylerle doymuyor. dolayısıyla da şu anki duruma geldik. şimdiki çizgifilmlerdeki esprilere ben gülüyorum; çocuklar da anlıyorsa ne fena!

0|0
    0|0
  • Lütfen lady gaga yazmayın gördükçe midem bulanıyor. Nasıl bi şarkı anlayısı, nasıl bi kıyafet anlayısı o yaa. Hele bad romanceyi söylerken "bitch crazy" demesi çıldırtıyor beni gebersin ölsün.

0|0
    0|0
  • "Uyuşturucu kullanıp, seks yapmak vs. bir medeniyet seviyesi olarak mı algılanıyor?"

ben öyle medeniyetin ta ... :)

0|0
    0|0
  • yok bunlar eskidende vardı ama

medya bu denli gelişmiş ve reklam amaçlı kullanılmamıştı...

şimdi başarı video,klip ve doğal olarak medyadan geçiyor...

0|0
    0|0
    • İşte medya bu denli gelişmişken daha anlamlı mesajlar verilemez miydi..

İnsanların zihinlerini kontrol etmeye çalışıyor medya resmen.

• oda veriliyor ama bu bilgi karmaşası içerisinde cılız kalıyor...

ayrıca görsellik daha çok dikkat çekiyor...

Kızlar Ne Diyor 2

• Medeniyet seviyesi degilde görmek istedikleri dünya o şekilde onların. Müzik endüstrisi ile insanlara subliminal mesajlar gönderiyolar. Katy Perry'nin ET klibide bunun en büyük örnegi. Müzikle tamamen alakasız bir amaç için böyle şeyler yapıyorlar. illuminatiyle ilgili daha çok.

0|0
    0|0
  • dikkat çekmek için.

kaldı ki bir reklam klibinde dahi bu var iken video kliplerde hayli hayli var. popüler olmanın yegane olayı dikkat çekmeyi başarmaktır, böylece kalitesi arka planda kalır, bu da onun işine gelir.

0|0
    0|0
    • * reklam klibi, çok tuhaf olmuş, reklamlar diyeyim en iyisi.

Yükleniyor...