Nazım Hikmet bilinmeyenleri?

Arkadaşlar bugün Nazım'ı anlaticaktim sinifa sunum yani ama dersimiz ertelenmiş yarın sunacağim... ama bugün ki hazırliklarimi gordu siniftakiler tüm surprizi kacti... NAZIM ile ilgili az bilinen şeyler varsa yardımci olur musunuz? ya da sizce o kadar sevgilisi olmasinin bir nedeni var mi? Bir çok seyi biliyorum ama bilinmeyen ariyorum. Laf atanlar hic gelmesin götü boklu kumarbazlarina baksinlarr... memleket sairime soz yok

Güncellemeler:
güncelll

0|0
14

En İyi Kız Görüşü

• yeşil elma kitabına vurgu yapabilirsin hatta bazı kitaplara nazım ın eşinin adı esinkaynağı olur yani hatice piraye kullanılır ve kiimden esinlendiği söylenir

0|1
    0|0
    • Yesil elma kitabinda ne önemli tam bulamadim internette?

• ail eyapısına vurgu yapılıyor haksız kazancın bir ailede etkileri ve ailenin dağılmış yapısına ve babalarını arayan iki genç bireyler dünyasından bakar

En İyi Erkek Görüşü

• la bu konuyu bende anlatmıştım lisede :( ama hatırlayamıyorum ki.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 3

• Necip fazil hapishanede koğuşunda iken aynı koğuşa Nazım Hikmet getirilir,
    Nazım Hikmet necip fazili görünce gülerek " sendemi buradasın? Şu haline bak
    maymuna dönmüşsün" der...
    Necip fazil, karşısında duran Nazım Hikmet e cevabı soyle verir.
    " Ben de pencereye dönerim..."

Yaz yaz bunu da yaz :)

0|0
    0|1
  • Azerbaycanda Turkcu olmus ve hkgb ajanlari pesini birakmiyormus. Resul Rza isimli azeri bir sairin evine * * misafirlige gidermis. Orda birgin su aile ortamina ozledigini beyan etmis. Resul Rza'nin Nazim Hikmet icin yazdigi siiri de okir derim. Googlede arattir.
    Bu bilgileri pek cok insan bilmez. Bqk ona gore ;-)

0|0
    0|0
  • niye tribe girdin ki bir anda

0|0
    0|1
Yükleniyor...