Aranizda #ZAZA olan var mi veya zazalar hakkında bilgisi olan 😄😊❓❔⁉♥ ?

Aranizda #ZAZA olan var mi veya zazalar hakkında bilgisi olan 😄😊❓❔⁉♥ ?

0|0
7|16

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Zaza değilim Türk üm ama biraz bilirim insanlarını. bir de ez tora hez kena nin anlamını biliyorum 😊

0|0
    0|0
    • Nasıl peki insanları bahseder misn canim

• Zaza olduğum için öğrenmek hiç zor olmadı rahmetli anneannem babaannem felan hiç türkçe bilmezlerdi tatillerde felan onlarla zaman geçirirken öğrenmişim. Geçen cv ye yazdım hatta bildiğim diller kısmına bingöl den iş teklifi geldi dedim ben İzmir siz bingöl bu aşkın sonu ızdırap olur teşekkür ederim :)

• Öğrenmek güzeldir. Öğretmek kutsal (:

Erkekler Ne Diyor 15

• 1. Dünya savaşında atalarımız fransızlar ingilizler ruslarla uğraşırken zaza dediğiniz malum ırktan aşiretlerin ayaklanma çıkarttıklarını biliyorum. Aynı leş yiyiciler gibi...

1|3
    3|1
  • zazalar köken olarak hint-avrupa dil ailesi mensubudur anadolu da ki diğer hint avrupa dil ailesi mensubu olan ölü diller hititçe-luvice-palaca dır günümüzde hala yaşayan anadolu kökenli hint avrupa dilleri ise farsça (iranlıların konuştuğu dil), kürtçe, ermenice, zazaca dır (bunlara belki çerkesceyi de ekleyebilriiz) bir zaza ile kürt çok kolay bir şekilde anlaşabilir (aynı kırgızla anadolu türkü gibi) çünkü dilllerinin fonetik yapısı buna izin verir yakın coğrafya da yaşayıp benzer dilleri konuşmalarına rağmen zazalar kesinlikle kürt olmayı kabul etmezler red ederler benim tahminim ermeni oldukları yönündedir zira yaşadıkları tunceli, bingöl yöreleri ermenilerin geçmişte çok yoğun olarak yaşadığı bölgeler ayrıca dersim savaşından sonra çok fazla sayıda ermeni kripto olarak alevi ve zaza görüntüsüne bürünüp o coğrafya da yaşamaya devam etmişlerdir.

1|0
    1|0
  • 1|0
    0|1
  • 3|0
    0|0
  • Iı zaza değilim, Türk'üm.

2|0
    0|2
  • Zazayim ✋

1|0
    0|0
  • profilinde zaza filan yazan bir kız var tiris miydi neydi nick i eğer o değilsen o geldiğinde vardır bildiği :D

1|0
    0|0
  • önceden zazalar hakkında hiçbir şey bilmezdim ama bu sitede kızın biri yüzünden gıcık aldım zazalardan

1|1
    0|2
    • 😧 Neden

• Irkınız ne olursa olsun bu ülkenin ekmeğini yiyip bu ülke hakkında kötü şeyler düşünen herkesin Allah belasını versin. diyeceğim bu kadar

• Him o baska turlu zazaymis o zaman zazalar ulkesini sever.

• Faşist olur bir çoğu. Ayrıca Kürt kökenlilerdir fakat kabul etmezler.

Hiç hazetmem kendilerinden.

3|0
    1|2
    • Eğer sen zazalar hakkında tek kelime biliyorsan bende zazalığımı inkar ederim.

• @Tirisi Kendini Kürt olarak görmüyor olabilirsin. Ben şimdiye dek okuduklarım ve duyduklarım kadar biliyorum.

Önemli olan kendini nasıl hissettiğin. Belkide dediğin gibi asimile olanıda vardır, özünü kaybetmeyenide.

• Komşularımız var.

1|0
    0|0
  • Zaza değilim. Bilgim de yok.

1|0
    0|0
  • zaza değilim ama ünide zaza bir arkadaşım vardı biraz bilgim var

0|0
    0|0
  • zazayım ama kendileriyle pek anlaşamıyorum malesef

0|0
    0|0
  • zazayım buyrun

0|0
    0|0
  • zaza ne ya

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Eski sevgilim Zaza'ydı. Genelde Alevi oluyorlar, Kürtçe ve Zazaca konuşurlar. Kültürlerine düşkünler, ırkçı değiller.. Özellikle sormak istediğin bişey varsa özelden sorabilirsin..

2|0
    0|0
    • Baya bilgi sahibisin bizler hakkında maşallah :) ve doğru bilgiler.

• @Topraki35 ne demek müsaade sizin :)

• Teşekkürler.

• efendim @soran :d

0|0
    0|0
  • Bende zazayim

0|0
    0|0
  • @Tirisi geldi aklıma 😀

1|0
    0|0
  • Kurt kökenliler die biliyorum sadece