Hayatınızın geri kalanını bir kitabın içinde devam etme imkanınız olsaydı bu hangi kitap olurdu?

Düşünsenize, şu an yaşadığınız hayatı bırakıp farklı bir ortama, farklı insanların yaşadığı bir yere gitme gibi bir imkanınız olduğunu... Sevdiğiniz kitap kahramanları ile arkadaşlıklar ve dostluklar kurabileceğinizi... Aşık olduğunuz karakterlere ilan-ı aşk edebileceğinizi...

Var mı sevdiği bir kitabın içinde yaşamak isteyen?

0|0
155|109

En İyi Kız Görüşü

• Bu soruya kesin bir cevap vermek çok güç. Ama özellikle Kitap Hırsızı'nda yaşayıp, Max Vandenburg'ün aşık olduğu kadın olmak isterdim. Veya... Veya Will'in ardından gözü yaşlı kalan Louisa olmak isterdim. Ama kitabın finalinden farklı olarak, isteyerek ölüme gitmesine izin vermezdim. Notre Dame de Paris'te yaşayıp, Quasimodo'ya aslında ne kadar eşsiz olduğunu kanıtlamak isterdim. Estella'ya aşık olan Pip'e destek olurdum kimi zaman. Yaprak olup, Barış'ın beni, vazgeçmeyecek bir şekilde sevmesini; kırmaktan korkarcasına sakınmasını isterdim. Okuduğum her kitaba bir parçamı bırakmayı isterdim. Böylece her kitapta bir parçam olur, ayrım yapmak zorunda kalmazdım.

10|5
    1|1
    • Doğrusunu söylemek gerekirse bahsettiğin kitapların hiç birini okumadım. Ama şunu anladım ki okumadığım ne çok kitap var.. kitap okumaya ne kadar da geç başlamışım.. ve geç başlamış olmamın verdiği pişmanlık...

• Ahaha. İşte bu gerçekten en güzeli. Okunacak çok kitap varsa, durmak için bir sebep yok.

• Okumak, farklı bir aleme dalmak, unutmak tüm dert ve tasaları... Daha ne olsun:)

Kızlar Ne Diyor 154

• Bu stede gördüğüm en kayda deger sorulardan bı tanesi öncelikle belirteyım. Ben richard bach'ın martı kıtabında yaşamak isterdim sonsuz bir sonsuzlukta kendimi bulma çabasıyla

6|1
    0|1
  • Uyumsuz-Kuralsız-Yandaş-Dört😂 bu serinin içinde kaybolabilirim😍

3|3
    1|1
  • tüm kitaplar :) oradan oraya gitmek çok macera yaşamak gerçek hayatta sevmediğim insanları kitaplarda karakterli olarak görüp sevip dostluk arkadaşlık kurmak :) Sarah Jıo ' nun kitapları olabilirdi geçmişte ki kişilerle aynı kaderi bağı yaşayıp şimdi ki zamanda geçmişi aydınlatmak aşk hepsi var :)

2|1
    0|0
  • Erguvan güzeli olabilir. Aklıma ilk o geldi.

1|1
    0|0
  • Karanlık lise Güneş , küçük hırsız Azra , Çalıkuşu Feride , 4N 1K Yaprak , Çiçek kızlar Nergiz hepsini hayraniyiiiim karanlık lisedeki güneş olmak isterdim çünkü sevginin gücüne inanırdım hiçbirşey imkânsız olmazdı ailemi öldüren bir adamın oğluna aşık olurdum ve çok maceralı olurdu. Azra olmak isterdim çünkü mutlu son olurdu yaptığım bir hırsızlık sayesinde hayatım değişirdi mutlu sonu ve hayatim in aşkını bulurdum. Çalıkuşu olmak isterdim çünkü ağaçlara tırmanıp düşmek isterdim çok eğlenceli olurdu. Yaprak olmak hep erkeklerle kanka olmak onlarla takılmak kızlardan nefret etmek isterdim. Gamzeye parmk sokmk yerde yuvarlnmk isterdim başım dönmeden , çok rahat giyinmek ve kimseyi takmamk isterdim dostlarım vardı sonuçta onlar herseyimdi geri kalan hickimse için suslenmk veye kendimi beğendirmek gerekmezdi dostlarım beni böyle seviyordu yaa hiç yaprak kadar şanslı olmadım ben. Nergiz gibi çok cadı olmak isterdim sevgilimin eski aşkını dovmk isterdim Ben hiç Cesaretli olmadm içimden geliyor diye hiç bir şeyi yapamadım ben keşke bencil ve duygusuz olsam

0|1
    0|0
  • Piraye olabilirdi

0|1
    0|0
  • Ben ejderhanın aşkı diye bir kitap var onun çonde yaşmak isterdim. Ejderhalarla arkadaş olmak onlardan biriyle aşk yaşamak mükemmel olabilirdi ve tabiki onların sadakatini kazanmak. Ejderhaların sadakati kadar güzel birşey yok bence :)

0|1
    0|0
  • Kitap gelmiyor ama Tomris Uyar olmak isterdim mesela. Edip Cansever, Cemal süreya, Turgut Uyar. Bu adamların sevgisiyle yaşayan bir kadın olmak bir başka olurdu.

0|1
    0|0
  • Fifty Shades Of Grey demicem tabiki 😂😂 Sabahattin Ali'yi severim. Onun kitapları olabilir. Kürk Mantolu Madonna veya İçimizdeki Şeytan gibi.
    Veya Pride and Prejudice :)

0|1
    0|0
  • Ay çok güzel bir soru.
    Kafka'dan Milena'ya mektuplar olsun, o aşk dolu mektuplar bana gelmiş olsun isterdim çünkü.

0|1
    0|0
    • Teşekkürler:) Kafka gibi aşık birini bulmak zor gerçekten.

"Mesela neden senin odanda duran, sen sandalyende ya da çalışma masanda otururken, uzanırken, ya da uyurken (iyi uykular diliyorum!), seni bütünüyle gören mutlu bir dolap değilim? Neden değilim?" diyen birinden bahsediyoruz.

• Sonumuz hayrola :D

• Dan Brown'ın kitaplarından birine gömsünler

0|1
    0|0
  • Momo veya polyana olurdu

0|1
    0|0
  • Wattpad/ Yabancı

0|1
    0|0
  • Bir uzaylı masalı diye bir kitap okumuştum beş sene evvel. Ufi vardı bir . İçinde kaybolmuştum ve çocuk olmama rağmen 300 kadar sayfa iki gün kadar bir süre içerisinde bitmişti. Gerçekten hala istiyorum bulabilirsem aynısından bulacağım. Ço k güzeldi :))

0|1
    0|0
  • Yüzüklerin efendisi olsun mümkünse. Orta dünyada elf bir eş bulup, sonsuza dek mutlu mesut yaşamak isterdim.

0|1
    0|0
  • Korku dolu bir kitap.

0|1
    1|1
  • Bu soruyla fark ettim ki ben hep dram ağırlıklı kitaplar okumuşum. Düşünüyorum yok içinde olmak istediğim bir kitap, çok yazık. İlk iş mutlu sonlu bir kitap bulup okuyacağım.

2|1
    0|0
  • Çiçek Kızlar

0|1
    0|0
  • Sharlock Holmes.. :)

1|1
    0|0
  • Sabah uykum

0|1
    0|0
  • Sofie'nin Dünyası olurdu herhalde.

1|2
    0|0
  • Tüm kitapların ana kahramanı olmak isterdim.

1|1
    0|0
  • 1984 olabilir. Bambaşka bir dünya.

1|1
    0|0
  • Masallarda yasamk isterdim

0|1
    0|0
  • Pucca serisi😄

2|1
    5|2
  • masal kitabı heralde

0|1
    0|0
  • Senden önce ben

0|1
    0|0
  • Sonat, bir şizofreninin günlüğü, solucan, ve daha bir sürü ama bu kitaplardaki baş karakterin yerinde olmak isterdim :)

0|1
    0|0
  • Ahmet Batman'ın Bana İkimizi Anlat kitabında ki yağmur'un yerinde olmayı isterdim 😊

0|1
    0|0
  • çocukken çok severdim portakal ağacını. o olabilir bak

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    124

Erkekler Ne Diyor 109

• Sevdiğim kitabın ortamı yaşamaz yeryüzü radyoaktif ve mutant dolu metro ise ayrı bir tehlikeli
    Ben daha basit bir ortama gideyim Harry Potter gibi zaten 1. kitaptan başlasam yıllarca rahatım o zamana kadar hazırlığımı yaparım voldemort gelmeye yakın bir saklanırım yeter :D

0|2
    0|0
  • Kuranı kerim olurdu... Şüphesiz..

2|6
    0|1
  • Tabiki :) bn Lord of the rings de aragornun kardeşi olmak isterdim bir elf kızına aşık olurdum :pp
    Veya narnianin günlüklerinde şövalye olmak isterdim hikâyenin başrollerinde arkadaş olur krallıktan bir prensesle evlnrdm :d genelde kılıç kalkan at olcak ya

0|1
    0|0
  • MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün anlatıldığı herhangi bir kitapta olma isterdim.

2|1
    0|0
  • Deadpool Yaşayan Ölülerin Gecesi

http://i.hizliresim.com/LErpa0.jpg

0|2
    1|0
  • Öncelikle şunu belirtiyim soru gerçekten çok güzelmiş.
    Ben Zülfi Livaneli'nin kardeşimin hikayesi kitabındaki Ahmet olmak isterdim. Her yönüyle yaşam tarzı, mütevazi oluşu, gizemli oluşu, yardımsever oluşu, zeki oluşu... ve bu roman benim okuduktan sonra uzun süre etkisinden kurtulamadığım bir romandır.

0|1
    0|0
  • Soruya bayıldım. Öncelikle soru için teşekkürler. Böyle sorular gelmesi buradan beni mutlu ediyor. Sanırım Alacakarnlık serisinde Bella nın sevgilisi Edward Cullen olmak isterdim :) ölümsüz bir yakışıklı :))

0|1
    0|0
  • Kesinlikle Yüzüklerin Efendisi olurdu. Çünkü okuyanlar bilir, orada duygular daha samimi, insanlar orada daha sadık. Sam gibi dostumun olmasını isterdim mesela :). Shire gibi yahut Ayrıkvadi gibi bir yerde yaşamak isterdim :).

0|1
    0|0
  • Donkişot :D

1|1
    0|0
  • Alice harikalar diyarında.

1|1
    0|0
  • Yüzüklerin efendisi ve hobbit

0|2
    0|0
  • en sevdiğim kitap psikopat adlı romandı
    sanırım bunu seçerdim
    uzun zaman önce okuduğum bir kitap ve onun gibisini daha okumadım

0|1
    0|0
  • Harry Potter ve Ateş Kadehi..
    Durmstrangdan bir öğrenci olup rahat rahat takılırdım okulda. Bir de karizmam olurdu.

https://www.youtube.com/watch?v=D06a47hcd2w

0|1
    1|0
  • Nutuk

3|1
    0|0
  • yahu hocam biz de kitap okuyoruz da, sen kitaplarla sevişiyor musun? Kitaptan başka kelime çıkmıyor ağzından yaa

2|0
    0|1
  • Kuran ı Kerim

0|1
    0|0
  • Her Gün kitabında yaşamak isterdim. Böylece A ya aslında ne kadar mükemmel ve sevilesi olduğunu hissettirirdim

0|1
    0|0
  • Tarih kitaplarında olup fatih dedemle takilmacalar yapmak isterdim :)

1|1
    0|0
  • Alaca kaarnlik

0|1
    1|0
  • Fantastik öykülerin hepsinde baş karakter olmak isterdim, özellikle dünyanın merkezine yolculuk ve denizin altında 20.000 fersah 😊

0|1
    0|0
  • Yüzyıllık yalnızlıkta albay aurelianu buendia olmak isterdim. Bir demokratın yorgunluğunu hissetmek isterdim özellikle

1|1
    0|0
  • Karışık Kaset olabilirdi

1|1
    0|0
  • Pi' de yaşamak isterdim, sistemin kölesi olmaktansa Deniz ve arkadaşları ile tamamen tükettiğini üreten bir toplulukda yaşamak isterdim.

0|1
    0|0
  • kitap olsa gene iyi ansiklopedi olurdu.

0|2
    0|0
  • Risalei Nur Külliyatı.

1|2
    1|3
  • Benjamin Button falan :D :D

0|1
    0|0
  • Donkişot😀

0|1
    0|0
  • Güçlükleri yenen çocuk.